Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За стоп ефекта на патроните

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За стоп ефекта на патроните

    Абе и аз нещо взех да се предавам като чета тука някои изказвания. С години следя един голям оръжеен форум в Калифорния, как пък един не спомена, че домашно пълнени патрони са кофти идея при самоотбрана...
    Тук кухи върхове са ни позволени, позволено е използването и на всякакви калибри. Аз освен .308 и 12G с 00 сачми, за защита на дома си имам заредени и няколко 9мм, .45... И всички са си с кухи върхове. И като гледам адвокатите по тукашния форум, и те са така. И които пълнят в домашни условия, не се притесняват да ги ползват за самоотбрана. Явно сме пропуснали нещо...
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • От: За стоп ефекта на патроните

      Релоуда в БГ се разрешава само за спортни цели и затова самоотбрана не се предполага да се извършва със спортно оръжие и муниции. Отделен въпрос ако някой примерно влезе с взлом, там мисля самозащита без превишаване се допуска с каквото ти е под ръка. За последното не съм сигурен, но поне моето тълкувание би било такова.

      Коментар


      • От: За стоп ефекта на патроните

        Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
        Елементарно, Уотсън - по наслагването, т.е. кои белези са последни.
        Останалата част от мнението ти, си е чисто заяждане.
        Съгласно закона снарядени патрони са разрешени само за спортни цели (чл. 6, ал. 5, т. 2 от ЗОБВВПИ). Как се носи оръжието за спортни цели според същия закон (чл. 95, ал. 3)? Още тук гориш (чл. 60, ал. 1, т. 3а, при хипотезата на буква "а") - останалото (обвинение по чл. 119 от НК и по чл. 122, ал. 2 от НК) ти е бонус.

        Аз знам какво е поведението на 147-грейнови TC-та и знам, че са най-подходящи за самоотбрана (при създадената законова рамка в България). Исках мнение за конкретен патрон, само че типично за форума се появи "спец", който заби темата в небраното...
        И точно този "спец", с демонстрираното познаване на закона, по който си е придобил КНО, да ми прави тълкуване на въпроса...



        Баш за същите говоря и аз. Само че виж характеристиките, които дава производителя:

        [ATTACH=CONFIG]981244[/ATTACH]

        Под 10 метра са много опасни, а под 5-6 са си направо "с повишен смъртоносен ефект"... От това разстояние резултатът е, хм, изключително кървав. Затова не са разрешено за употреба от цивилни лица. Водят се помощно средство и като такова е разрешено за употреба само от съответните служби (примерно чл. 85, ал. 3 от ЗМВР или чл. 127, ал. 2 от ЗДАНС).
        Е добре де, да не би да са по-опасни от проС FMJ?!?
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • От: За стоп ефекта на патроните

          Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
          Релоуда в БГ се разрешава само за спортни цели и затова самоотбрана не се предполага да се извършва със спортно оръжие и муниции. Отделен въпрос ако някой примерно влезе с взлом, там мисля самозащита без превишаване се допуска с каквото ти е под ръка. За последното не съм сигурен, но поне моето тълкувание би било такова.
          За БГ не споря, ама колегата съвсем ясно заяви, че и в УСА релоуда за самоохрана е кофти идея. Пък аз не намирам никакви факти в подкрепа на това мнение.
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • От: За стоп ефекта на патроните

            Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
            Предавам се!!!
            Да нарушаваш УМИШЛЕНО три отделни текста от закона е абсолютен non-sence!!! Не може да показваш тотално непознаване на материалния закон и после да се правиш на госпожица...

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
            За БГ не споря, ама колегата съвсем ясно заяви, че и в УСА релоуда за самоохрана е кофти идея. Пък аз не намирам никакви факти в подкрепа на това мнение.
            Да, заявих го и го повтарям. Знам го от човек, който е бил firearm dealer. Ето и потвърждение на на казаното от Massad Ayoob:

            Anti-gun types have attacked our ammo as well as our firearms since long before I came on the scene. It happens in the press, it happens in State Houses, and yes, it also happens in the courts. “Ladies and gentlemen of the jury, he established malice when he loaded his gun with hollow-nose dum-dum bullets, designed to rend and tear brutal wounds and cause horrible pain and suffering and ensure the agonizing death of his victim!” It happens more routinely than you’d think in armed citizen shooting trials, though rarely in police shooting cases since hollow points became the law enforcement standard.
            This argument is, no pun intended, easy to shoot down…if your lawyer knows how. We simply establish that you chose the same type of ammo as the police, for the same reasons. With hollow points, the bullets are less likely to over-penetrate the body of the dangerous felon and strike down unseen innocent bystanders, and also less likely to ricochet and create unintended additional victims. Moreover, since collective experience shows us the improved stopping effect of the HP (hollow point) ammo means the bad guy will have to be shot fewer times to neutralize his violent activity, he is relatively less likely to die of his wounds. However, the argument in favor of hollow point ammo is useless if not effectively presented by the defense. Famed appellate lawyer Lisa Steele has seen defendants convicted with this argument when their trial lawyers failed to neutralize the poison. So have I. This apparently happened in the Arizona case mentioned above, contributing to what I for one believe was a wrongful conviction.
            While it’s a slam-dunk to defend your use of hollow point ammo, the use of handloads in a shooting presents much more serious problems to your defense team. Defensive shootings are often very close-range affairs in which gunshot residue (GSR) from your muzzle is deposited on your attacker’s body or clothing. This can become a critical evidentiary factor if the other side insists he was too far away from you to endanger you at the moment he was shot. The distance testing is done with exemplar ammunition, that is, ammo identical to what was in your gun, but not the same exact cartridges. Don’t count on the crime lab testing the remaining rounds from your weapon as taken into evidence at the shooting scene. If the fight was sufficiently intense, there may not be any rounds left in the gun that saved your life. Even if there are remaining cartridges in evidence, they may not be tested. The prosecutor can argue, “Your honor, firing those cartridges consumes them! It’s destructive testing! The defense is asking the Court’s permission to destroy the evidence! You cannot allow it!” Do you think that’s a BS argument? So did I…until I saw a judge accept it, in a case where handloads were used in the death weapon, but the state crime lab tested with a much more powerful factory load, based on the headstamp on the reloaded casings. That gave a false indication of distance involved, and the defendant – whom I have strong reason to believe was innocent – was convicted of manslaughter.
            You’d think the court would take the reloader’s records into account and allow testing based on that. It doesn’t happen. No one has yet been able to offer a case where the Court took the reloader’s data or word for what was in the load. It’s seen as self-serving “evidence” that can’t be independently verified. Sort of like a rape suspect saying, “I couldn’t have done it, because it says right here in my own diary that I was somewhere else that day.”
            After seeing these things in court, I learned to avoid the use of handloads for defensive purposes.
            Цитатът е от книгата му "Combat Shooting with Massad Ayoob" и мисля, че няма нужда да обяснявам кой е този човек...

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            Е добре де, да не би да са по-опасни от проС FMJ?!?
            Отговорът е зависи къде попадат и разстоянието от което са изстреляни. Ето едно изключително подробно и аргументирано мнение (ако се пусне едно търсене в Google ще излезе и темата, където е споделено това):

            ...Накратко: Това дали куршума на стоп патрона ще пробие тялото, зависи не само от дистанцията на стрелба или дебелината на дрехите, но и от мястото на попадение в тялото; Единят от оперираните беше с 3 попадения в гръдния кош и 2 в горната част на корема, т.е. стреляно е почти от упор (по-малко от 2 метра);
            При попаденията в гръдния кош, нито един от куршумите не беше пробил кожата, имаше синини, имаше и счупено ребро, но със запазена цялост на кожата (куршумите се бяха пръснали както трябва);
            От попаденията в корема и двете бяха пробили кожата, единият заседнал в коремната стена (мускулите), а вторият проникнал в коремната кухина и спрял в черния дроб - беше причинил вътрекоремен кръвоизлив; И двата бяха с разкъсване обвивката на куршума и с разпад;
            Изводите: При попадение върху твърди тъкани (наличие на костна подложка под кожата - в случая ребрата) стоп патрона работи добре;
            При попадение в меки тъкани (предна коремна стена), стоп куршума ги разкъсва и прониква в тялото на различна дълбочина и причинява непроникващи или проникващи рани (зависи и от дебелината и материята на дрехите). Куршума се разпада, не може да прониже тялото (проникването е до 1/3 от дебелината на тялото, грубо 5-8 см), при оказване на навременна медицинска помощ човека може да бъде спасен. Без медицинска помощ при проникващо нараняване в коремната кухина може да бъде смъртоносен; Разбира се поразващия му ефект е много по-слаб от този на стандартен 9х18 патрон;
            Случаи с попадения върху главата или шията не съм имал;
            Препоръки: Ако стреляте с такива патрони по човек, стреляйте в гръдния кош и много внимавайте да не попадне куршума в горната част на корема (точно под гръдната кост, т.н. епигастриум, защото е много вероятно да пробие;
            "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

            2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

            Коментар


            • От: За стоп ефекта на патроните

              А, кой както иска така да си ги носи и с квото иска. Верно съм пишман прокурор, адвокат и съдия, даже изобщо не съм, но и не мисля, че при нас е възможна защита съгласно примерно калифорнийските закони и съдебни практики.

              Относно самоотбрана при взлом също е една доста блатиста тема, със едни възможни неприятни тълкувания.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: За стоп ефекта на патроните

                А бе аз закона съм го чел и слава богу не го тълкува като дявола евангелието. Моля за протокола да ми покажете къде в закона и в кой закон е записано, че не може в оръжие за самоотбрана да се зареждат ръчно преснарадени боеприпаси и същите да се използват в условия на законна самоотбрана. Там където е записано, как и кога могат да се снарадяват съм го прочел обстойно и съм се възползвал от даденото ми от закона право. Всичко друго са свободни съчинения и тълкувания на форумни драскачи и философи.
                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                Коментар


                • От: За стоп ефекта на патроните

                  Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                  .... за да "работят" правилно..... Това, по спецификация, е разстоянието, при което торбичката със съчми се отваря напълно.....



                  Само това е достатъчно за да кажа ,че нито си виждал стоп патрон ,нито как работи ,нито поражения от такъв.

                  Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                  Интересно, кои патрони визираш, като стоп. Ако става въпрос за тези:
                  http://nitibg.com/bg/stop-patroni-9x...ov-i-9x19-para
                  то такива си се продават. Лично аз съм си купувал такива на времето, когато имах личен ОПМ.
                  Единствено стока срещу пари.Законно нито преди нито сега .

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  ....

                  Относно самоотбрана ..... е една доста блатиста тема, със едни възможни неприятни тълкувания.
                  Абсолютно вярно.

                  Коментар


                  • От: За стоп ефекта на патроните

                    Един казус за решаване - Спортист, член на спортен стрелкови клуб, имаш назначен треньор, който му е изготвил тренировъчен план, отива в служба КОС за разрешително за придобиване на съответния брой боеприпаси за спортни цели. Получава го! Следва съответното закупуване. Поради липса на лично оборудване за преснарадяване е безсмислено да си купува капсули и барут, а си купува съответния брой фабрично произведени боеприпаси. По смисъла на закона това са боеприпаси придобити за спортни цели. Тогава допустимо ли няколко от тези боеприпаси да бъдат заредени в оръжието му придобито с цел самоохрана, което е в същия калибър и как да направим разлика между едните и другите. Тука май и четата на Хорейшо не може да помогне! Хахахаха
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                    Коментар


                    • От: За стоп ефекта на патроните

                      Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                      Само това е достатъчно за да кажа ,че нито си виждал стоп патрон ,нито как работи ,нито поражения от такъв...
                      Аха, така ще да е:

                      Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                      Класификацията "стоп-патрон" най-точно се използва за патрон, чийто проектил представлява свита платнена (или найлонова) торбичка пълна със сачми. При изстрел торбичката се завърта по нарезите на цевта и в резултат на въртеливото движение се разтваря като увеличава челната си площ няколко пъти:
                      [ATTACH=CONFIG]606055[/ATTACH]
                      [ATTACH=CONFIG]606056[/ATTACH]
                      [ATTACH=CONFIG]606057[/ATTACH]

                      Самото разтваряне обаче се извършва за някакво крайно време, за което все пак тя изминава някакво разстояние. В тези моменти торбичката все още не е напълно разтворена и проникването е като от проектил с по-голям от щатния калибър - примерно вместо 9 мм раната наподобява .40 (10 мм) или .45 (11,5 мм). Над 12 метра пък торбичката не следва предвидима траектория...

                      Изобщо идеята е била за боеприпаси, които да не пробиват самолетен фюзелаж.
                      Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                      Я, аз да ви заинтригувам с три снимки:
                      [ATTACH=CONFIG]606514[/ATTACH]
                      [ATTACH=CONFIG]606515[/ATTACH]
                      [ATTACH=CONFIG]606516[/ATTACH]
                      Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                      Не, не е това. Това го нямаше на въоръжение при нас.

                      Точно. Още по-точно ПКК-12. 100 килограмов бабаит пада като талпа при едно такова от около 20 метра, проверено на практика. Синката от удара е, хм, впечатляваща.
                      Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                      Не само те. Освен това при нас можеше да си поиграеш и с "Лавина"-та на "Арсенал". За нея имаше 40 милиметрови боеприпаси с гумени сачми. Беше много ефектно. За съжаление нямам снимки на боеприпасите от този тип.

                      Бе изобщо, къде ли съм виждал аз патронЕ:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:109df829072371.jpg
Прегледи:1
Размер:358.1 КБ
ID:5808864

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2e159a29072370.jpg
Прегледи:1
Размер:318.7 КБ
ID:5808863

                      Хайде, лека...
                      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                      Коментар


                      • От: За стоп ефекта на патроните

                        Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                        как да направим разлика между едните и другите. Тука май и четата на Хорейшо не може да помогне! Хахахаха

                        Аз пък съм убеден, че всички дела да изчетеш, такъв случай няма да откриеш регистриран. А по цитата - то е ясно, че няма как да бъдат различени.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: За стоп ефекта на патроните

                          Причините да не се разрешават стоп-патроните за цивилна употреба според мен са основно две.
                          Първо предполага се, че психологическият праг за употребата на оръжие със стоп-патрони много ще се снижи.
                          Второ на "куршум" на стоп-патрон няма как да се направи балистична експертиза.
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • От: За стоп ефекта на патроните

                            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                            Второ на "куршум" на стоп-патрон няма как да се направи балистична експертиза.
                            Ей това е съществото.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: За стоп ефекта на патроните

                              Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                              Аха, така ще да е...Класификацията "стоп-патрон" най-точно се използва за патрон, чийто проектил представлява свита платнена (или найлонова) торбичка пълна със сачми. При изстрел торбичката се завърта по нарезите на цевта и в резултат на въртеливото движение се разтваря като увеличава челната си площ няколко пъти...
                              Класификацията "стоп-патрон" най-точно се използва за патрон, чийто проектил представлява свита платнена (или найлонова) торбичка пълна със сачми. При изстрел торбичката се завърта по нарезите на цевта и в резултат на въртеливото движение се разтваря като увеличава челната си площ няколко пъти

                              Чел си ама има и още.
                              Свита ,завита ,навита ,усукана -как и защо.Това провери като за начало.
                              Последно редактирано от ivo-police; 13-02-19, 23:05. Причина: грешка с цитата

                              Коментар


                              • От: За стоп ефекта на патроните

                                Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                                Вдигам тази стара тема, за да попитам - някой ползвал ли е 158 грейновите Fiocchi? Като гледам теглото им се доближава до револверните .38 и .357, като началната скорост превишава тази на 38-ците.
                                Търсех бавни и тежки,пресечен конус, но не намерих и по препоръка това

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:product_cover_thumb.png
Прегледи:1
Размер:136.1 КБ
ID:5818737
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X