Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GPSMapEdit - въпроси и проблеми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • GPSMapEdit - въпроси и проблеми

    Здравейте
    Отскоро съм собственик на Nuvi 200 и имам желание да да направя карта на едно селце в близост до София.Изчетох всички теми за създаване на карти,но или не съм разбрал правилно или изобщо не съм прочел-как мога да се сдобия с GpsMapEdit,който е нужен за създаване на карта.Съжалявам че ви задавам въпрос от този род и навярно много хора който са минали по този път ще се присмеят но нещо немога да разбера как става цялата работа!Рових-рових из нашия форум рових и в чужди форуме но неможах да разбера...
    Предварително ви благодаря!

  • #2
    До: GpsMapEdit

    Първоначално публикуван от velibg Преглед на мнение
    Здравейте
    Отскоро съм собственик на Nuvi 200 и имам желание да да направя карта на едно селце в близост до София.Изчетох всички теми за създаване на карти,но или не съм разбрал правилно или изобщо не съм прочел-как мога да се сдобия с GpsMapEdit,който е нужен за създаване на карта.Съжалявам че ви задавам въпрос от този род и навярно много хора който са минали по този път ще се присмеят но нещо немога да разбера как става цялата работа!Рових-рових из нашия форум рових и в чужди форуме но неможах да разбера...
    Предварително ви благодаря!
    ГПСМАПЕДИТ май е платена програмка, но може да я намериш в мрежата, ако не си я купил работи частично, т.е. някой функции не работят, но можеш да си компилираш проста карта
    Успех

    Коментар


    • #3
      До: GpsMapEdit

      Първоначално публикуван от velibg Преглед на мнение
      ...Рових-рових из нашия форум рових и в чужди форуме...
      порови тук:
      http://forum.pocketbulgaria.com/viewtopic.php?t=14424

      Ако знаеш руски - има хубав сайт с кратко упътване - v-dorogu май беше името му.

      Коментар


      • #4
        До: GpsMapEdit

        Първоначално публикуван от ynopum Преглед на мнение
        порови тук:
        http://forum.pocketbulgaria.com/viewtopic.php?t=14424

        Ако знаеш руски - има хубав сайт с кратко упътване - v-dorogu май беше името му.
        Интересно, но в последната посната версия v1.0.53.0_2b, когато се опитам да разделя карта на файлове дава:
        "Saving results of map splitting is available only in registered copy of GPSMapEdit"
        и...
        "Some features of GPSMapEdit are available only in registered copy и т.н."
        Макар да съм въвел активационният ключ и вече да не изписва [not registered] на програмата. Друг да е забелязал същото?

        Коментар


        • #5
          До: GpsMapEdit

          Ако си ползвал някой кейген от срещаните в мрежата то да знаеш че те не работят и по прнцип генерират неработещ ключ макар и програмата на пръв поглед да го възприема. А иначе тази опция за разделянето на карта на няколко парчета е активна само когато е регистрирана картата. А иначе има една друга версия на GPSmapedit която използва отворения код предоставен от автора и има някои допълнителни функцийки, при нея поне няма ограничения в размера на импортваните карти от Oziexplorer.
          А ето линка към версията с отворен код :http://sourceforge.net/projects/gmeaddons/

          Коментар


          • #6
            До: GpsMapEdit

            Първоначално публикуван от velibg Преглед на мнение
            Здравейте
            Отскоро съм собственик на Nuvi 200 и имам желание да да направя карта на едно селце в близост до София.Изчетох всички теми за създаване на карти,но или не съм разбрал правилно или изобщо не съм прочел-как мога да се сдобия с GpsMapEdit,който е нужен за създаване на карта.Съжалявам че ви задавам въпрос от този род и навярно много хора който са минали по този път ще се присмеят но нещо немога да разбера как става цялата работа!Рових-рових из нашия форум рових и в чужди форуме но неможах да разбера...
            Предварително ви благодаря!

            Има и други не трудни начини,например качваш информацията за селото в сайта опенстрийтмап и после от профила на "Ланд шарк" сваляш автоматично конвертираните към Гармин карти

            Коментар


            • #7
              До: GpsMapEdit

              Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
              Ако си ползвал някой кейген от срещаните в мрежата то да знаеш че те не работят и по прнцип генерират неработещ ключ макар и програмата на пръв поглед да го възприема. А иначе тази опция за разделянето на карта на няколко парчета е активна само когато е регистрирана картата. А иначе има една друга версия на GPSmapedit която използва отворения код предоставен от автора и има някои допълнителни функцийки, при нея поне няма ограничения в размера на импортваните карти от Oziexplorer.
              А ето линка към версията с отворен код :http://sourceforge.net/projects/gmeaddons/
              А тази цитирана "версия" с отворен код дали си я пробвал? Аз дори не мога да я стартирам, защото "не била конфигурирана или инсталирана правилно". А тя дори инсталация няма.
              [URL="http://xns.blogsite.org"][IMG]http://xns.blogsite.org/images/banner.png[/IMG][/URL]
              ...[I][B]I love not man the less, but Nature more[/B][/I]...

              Коментар


              • #8
                До: GpsMapEdit

                Да тази версия последната х86 съм я изпробвал и наистина първоначално при стартиране ти дава грешка и за целта за да тръгне ти трябва инсталиране тези C++ пакети за уиндоуса "Visual C++ 2008 SP1 Redistributable Package", но в интерес на истината е малко нестабилна когато заредя малко повече растерни изображения наведнъж в нея няма проблеми но ако в последствие се опитам да добавя нова карта към вече отворените или някой друг например gpx файл програмата има свойството от време на време да забива та затова е хубаво по на често да си натискаш добрата комбинацийка Ctrl+S Иначе и нормалната версия на GpsMapedit също върши добра работа в повечето случаи стига растерното изображение ако искаш да ползваш и да чертаеш върху него не е по-голямо от 10-14 мегапиксела някъде, защото тогава програмата отказва да го отвори. Но за целта същото би ти свършила и програмата Global Mapper тя поне се намира из нета лесно излекувана.

                Коментар


                • #9
                  До: GpsMapEdit

                  Отварям .gdb файл с ГпсМапЕдит (трак записан с ГПС). В меню File-Export-Garmin IMG не ми е активно. Има ли начин да се преборя с това и да се получи карта, която мога да кача в ГПС-а - Гармин? Мерси много.
                  Светът на Владо

                  Коментар


                  • #10
                    До: GpsMapEdit

                    За целта за да можеш да си качиш маршрута на GPS e необходимо да го направиш през Mapsource. Първо си отвори gdb файла през Mapsource и оттам можеш директно да го качиш на Garmin GPS устройството което предполагам ползваш. Но ако искаш да е именно като карта в img формат то тогава при експорт с Gpsmapedit трябва да му посочиш къде ти е инсталирана програмата cgpsmapper.exe и чак тогава ще ти се компилира img файла. Предполагам че именно до това място си запецнал при експорта.
                    Edit: За да не се повтарям по надолу пиша тук. След като избереш името файла и дадеш Save ти излиза следния прозорец (виж изображението по долу) посочваш пътя до cgpsmapper и му даваш Run и ако не изпищи за някоя грешка след няколко секунди ще имаш компилиран готов img файл.
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от icpart; 23-03-09, 14:37.

                    Коментар


                    • #11
                      До: GpsMapEdit

                      Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                      то тогава при експорт с Gpsmapedit трябва да му посочиш къде ти е инсталирана програмата cgpsmapper.exe и чак тогава ще ти се компилира img файла. Предполагам че именно до това място си запецнал при експорта.
                      Точно там закъсах... Влизам в Мап Пропъртис и там само ме праща към сайта на cgpsmapper... инсталирал съм го, но как да му кажа къде е?
                      Светът на Владо

                      Коментар


                      • #12
                        До: GpsMapEdit

                        Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                        За целта за да можеш да си качиш маршрута на GPS e необходимо да го направиш през Mapsource. Първо си отвори gdb файла през Mapsource и оттам можеш директно да го качиш на Garmin GPS устройството което предполагам ползваш.
                        Това е ясно... Идеята, е че се опитвам на да правя някакви първи стъпки в едитването на карти. По-скоро за спорта
                        Светът на Владо

                        Коментар


                        • #13
                          До: GpsMapEdit

                          Export...Garmin... в менюто не ми е активна опцията въобще (бледа и неможе да се избере) Не мога да стигна до прозореца от снимката
                          Светът на Владо

                          Коментар


                          • #14
                            До: GpsMapEdit

                            Здрасти vladonki днес реших да направя едно малко упътване да ти покажа нагледно основно как се превръща един gpx трак в img карта.
                            Можеш да изтеглиш това упътване в по-долу прикачения от мен файл. За целта като отвориш папката mapedit tutorial стартирай от там файла mapedit_tutorial.html и се наслаждавай . Ако имаш допълнителни въпроси и нещо не ти е ясно съм насреща
                            А ако си на ТИ с руския също може да посетиш и тази страничка в която има подробно обяснение за работата с Gpsmapedit.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #15
                              До: GpsMapEdit

                              Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                              Здрасти vladonki днес реших да направя едно малко упътване да ти покажа нагледно основно как се превръща един gpx трак в img карта.
                              Можеш да изтеглиш това упътване в по-долу прикачения от мен файл. За целта като отвориш папката mapedit tutorial стартирай от там файла mapedit_tutorial.html и се наслаждавай . Ако имаш допълнителни въпроси и нещо не ти е ясно съм насреща
                              А ако си на ТИ с руския също може да посетиш и тази страничка в която има подробно обяснение за работата с Gpsmapedit.
                              Евала... Страхотно ръководство!!! Всичко е 6 и работи идеално. Много благодаря!
                              Светът на Владо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X