Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GPSMapEdit - въпроси и проблеми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: GpsMapEdit - въпроси и проблеми

    Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
    Не мога да разбера какво имаш впредвид под "растери" на геоложката карта. Предполагам че имаш впредвид различните полигони които се вмъкват в Мапедит в shp формат и искаш да изглеждат по подобен начин и в GPS-а ти ако правилно съм те разбрал или ако не е тако то ме поправи.
    Привет,
    Честно казано никога не съм се замислял, защо е растер, при положение, че примерно в прикачения файл растерите биват *.bmp файлове ограничени от границата на полигон (жълтия полигон в средата и др.), векторни изображения - линии (лилавия горе в ляво и др.) и символни обекти (зеления с Х и +), с две думи има си всичко. По-принцип това е наименованието на щриховките в картите. Доколкото знам си е международен термин, т.е. не е побългарено, понеже съм го виждал много и различен софтуер, както и в някой ръководства.
    За мнжо видове карти растерите са точно конкретни и имат своето значение. Например за геоложката карта црета коъто стои за фон на растера означава възрастта на скалите, които изобразява (Триас, Юра (от там и Jurasik Park ), Креда и тнт.), а растера (щтриховката) отгоре показва какви са скалите (варовици, пясъчници, гранити и тнт.). Ето защо няма как дасе пренебрегнат тези толкова важни данни и аз се опитвам да измисле начин как да ги "натъпча" в GPSа.
    Програмката за правене на TYP я пробвах, но е мнооого времеемка . Като няма друга обаче...
    Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
    ... ако има нещо неясно съм насреща.
    За момента имам само 1 въпрос - English . То и на руски почти всичко схванах (наистина е лестна), но ми е някак некомфортно .
    Поздрави
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #32
      От: GPSMapEdit - въпроси и проблеми

      Здравейте!
      Гледам,че отдавна не е писано в тази тема,аз имам няколко аматьорски въпроса.
      1.Направих си една карта,но желая да си вкарам в уреда и още една.Първата я кръстих gmapprom.img и нувито 760 я позна и си работи(не иска UNL file|,но втора кръстих gmapprom1 и 2.img и не я разпознава,Пробвах и да направя unl файл,но в кейгена ми иска FID на custom map,а от мапера излизат без такъв.
      2.Искам да си вкарам собствени символи в Мап Едита,направих си тип файлове съответно за всеки символ,но явно със знанието придобито от разните теми в този форум съм до тук.Явно някои основни правила и последователности не са ми познати.
      За две седмици изчетох целия форум,но реших да задам въпросите си в тази тема защото май всичко се свежда до FID на картата компилирана от Мап Едита.
      От руските препратки нищо не успях да разбера за голямо съжаление и много ще се радвам на по-обстойно българско обяснение като за начинаещ.
      Благодаря предварително!

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X