Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nuvi - поправка на firmware

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: nuvi - поправка на firmware

    Привет, някой може ли да ми изпрати GUPDATE.GCD версия 5.40 за Нуви 350? Дава ми син екран с надпис Нуви и не зарежда, също така неможе да бъде разчетено от компютъра. Четох темата по-нагоре и реших че само както го е описал колегата Asterix85 може да стане. Благодаря предварително.

    Коментар


    • #62
      От: nuvi - поправка на firmware

      http://www.gawisp.com/perry/nuvi/nuvi300_540.exe

      Коментар


      • #63
        От: nuvi - поправка на firmware

        Благодаря Asterix85, но проблема не се управя, зарежда се софтуера и след това пак си дава син екран с надпис Нуви. Май ще е по-добре да го дам на сервиз.

        Коментар


        • #64
          От: nuvi - поправка на firmware

          Първоначално публикуван от bonebiker Преглед на мнение
          *******************************************************************
          Nuvi 2xx/2x5 (W) Loading Maps...(Безкръвена операция!)
          *******************************************************************
          Ако след инсталиране на нови карти/POI уредът ви забива на Loading Maps... и не може да свържете nuvi към компютър, за да изтриете повредените файлове от вътрешната памет може да пробвате един алтернативен начин за връзка на nuvi към PC:
          1. Включете nuvi с USB към компютър
          2. Веднага след появяване на надписите
          nuvi 2xt
          Copyright...
          Garmin Ltd...
          плъзнете за кратко бутона за включване на ляво. Ако сте уцелили правилната ситуация уредът ще влезе в режим на зареждане на батерията (ще се появи надпис индикиращ това). Не пипайте нищо. След няколко секуди би трябвало компютър да ви посочи, че nuvi е успял да се свърже към компютъра и да имате достъп до вътрешната памет на уреда. Възможно е този трик да не успее от първия път! Успешно приложен върху модели 2xx/2x5 и Zumo. Не става за модели 1xxx.
          И това не даде резултат вече незнам колко време правя опити мисля ,че поне венъж щях да уцеля момента .Благодаря все пак за идеята .От всичко изписано засега по темата няма нещо което да не съм опитал но уви .Вече го ползвам за опитно зайче изгубих надежда .След разговор с човека които е направил тази беля той каза че е изтрил папка гармин и autorun и от тогава е в това състояние .
          Напред и нагоре
          Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
          0886769809-Юлиян
          kiko00@abv.bg

          Коментар


          • #65
            От: Nuvi - поправка на firmware

            Аз имам въпрос мога ли да си сменя софтуера на гармин нуви 760 волво към 760 или 765?
            Богат е този който е мъдър. Бъдете богати.

            Коментар


            • #66
              От: Nuvi - поправка на firmware

              Едно сайтче за нуви софтуер http://www.gawisp.com/perry/nuvi/
              Богат е този който е мъдър. Бъдете богати.

              Коментар


              • #67
                От: nuvi - поправка на firmware

                Първоначално публикуван от bonebiker Преглед на мнение
                *******************************************************************
                Nuvi 2xx/2x5 (W) Loading Maps...(Безкръвена операция!)
                *******************************************************************
                Ако след инсталиране на нови карти/POI уредът ви забива на Loading Maps... и не може да свържете nuvi към компютър, за да изтриете повредените файлове от вътрешната памет може да пробвате един алтернативен начин за връзка на nuvi към PC:
                1. Включете nuvi с USB към компютър
                2. Веднага след появяване на надписите
                nuvi 2xt
                Copyright...
                Garmin Ltd...
                плъзнете за кратко бутона за включване на ляво. Ако сте уцелили правилната ситуация уредът ще влезе в режим на зареждане на батерията (ще се появи надпис индикиращ това). Не пипайте нищо. След няколко секуди би трябвало компютър да ви посочи, че nuvi е успял да се свърже към компютъра и да имате достъп до вътрешната памет на уреда. Възможно е този трик да не успее от първия път! Успешно приложен върху модели 2xx/2x5 и Zumo. Не става за модели 1xxx.
                Пробвам това на Нуви 250В но не става Някои да помогне ?!?!?!

                Коментар


                • #68
                  От: nuvi - поправка на firmware

                  Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
                  Здравей!
                  Може ли да окажеш леко съдействие?
                  Оригиналната навигация на Нисан Навара - 2008г. няма карта на българия /на Европа има/. Съществува ли възможност за ъпгрейдване, ако да би ли казал / да ме насочиш / към кого да се обърна за съдействие.
                  Предварително благодаря.

                  Коментар


                  • #69
                    От: nuvi - поправка на firmware

                    Извинявам се ако не е за тук въпроса ми но проблема е следния. Стана дума че си търся евтин GPS за мотора и ми дадоха един Garmin Nuvi 200 с уговорката , че не се знае дали работи. При пробата да го пусна не тръгна, но когато го включих към лаптопа светна веднага. Излязоха ми двете нови устройства ( паметта на гармина и картата с памет) .Когато го изключа от лаптопа изгасва след 10-тина секунди. Пробвах да го вържа към зарядно за в контакта но пак на дисплея на Гармина ми изкара иконата все едно е свързан към лаптопа. Някакви идеи. Аз ще го оставя няколко часа да се зарежда ама ме съмнява да се оправи

                    Коментар


                    • #70
                      От: Nuvi - поправка на firmware

                      Трябва да се използва оригинално зарядно на гармин. Иначе към другите се запояваше един резистор от 4 краче към маса или плюс , нямам спомен , има писано във форума , но не ми се търси.
                      Другия вариант е да влезеш в сервизното меню като задържиш иконката на батерията и след това да бучнеш зарядното. След което излизаш от сервизното меню и уреда остава да работи на зарядно.

                      П.П. Резистора:
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...E8%F1%F2%EE%F0
                      Имам спомен , че резистора трябваше да бъде 17-18 Ком , а тук е 300 Ком , може сигурно и така да работи.
                      Последно редактирано от milstan; 20-08-13, 17:19.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Nuvi - поправка на firmware

                        Много благодаря след час на зарядно ( не оригинално а от фотоапарат ) след като го изключих си зареди но изписа , че батерията е изтощена. Ще го оставя но явно в нея е проблема ако не се съживи ще му купя намеря някаква батерия . Благодаря за отговорите

                        Коментар


                        • #72
                          От: Nuvi - поправка на firmware

                          Продължавам с въпросите си гармина вече работи но батерията му е за смяна утре ще измисля някаква да я сменя . Иска ми се да му направя update на software и firmware. От това което прочетох тук модела на Гармин Нуви 200 има два с 256MB и един по-голям. Моя май е с 256MB. От менюто което излиза когато задържа пръста ви върху индикатора на батерията изписва следните данни:
                          Version Information n2 C V5 256MB
                          PCB P/N 105-01209-01
                          PCB Version 5
                          Flash 1 575-A0078-05
                          Flash 2 N/A
                          SW Ver 4.10 n2 C V5 256MB

                          А от менюто на машинката от Настройки-->Настройки-->Система-->За системата
                          Software Version 4.10
                          Аудио версия : 2.10
                          GPS SW версия : 2.40m

                          Въпроса ми е до каква версия на software и firmware мога да ъпдейтна? Интересува ме най-вече менюто може ли да се доближи до това на нуви 205 .

                          Коментар


                          • #73
                            От: Nuvi - поправка на firmware

                            Гармин уредите се ъпдейтват с програмката WebUpdater. Свързваш уреда с компа , стартираш програмата и следваш стъпките. Тя ще ти предложи последната достъпна версия на firmware за модела.
                            Няма начин да стане като 205 !

                            Коментар


                            • #74
                              От: Nuvi - поправка на firmware

                              Благодаря бях наясно с WebUpdater притесняваше ме това да не реши да слага firmware , който е за нувито с повече памет. Няма проблем за по малко от 5 минути си качи firmware 5.1, актуализира чипсета на GPS-a от 2.40m на 2.90m и ми качи Българско аудио и фонетична клавиатура (не че не можеше просто да си ги копна в съответните папки но ме изненада приятно )

                              Коментар


                              • #75
                                От: Nuvi - поправка на firmware

                                Имам един въпрос ? Имам garmin nuvi 250 . Проблема е при опит за връзка с ПС не ми го разпознава и си остава unknown device в device manager . На самото устройство си индикира връзка с компютър но не може да се върже. Така нямам достъп до вътрешната памет . При включване към зарядно за кола пак влиза в този решим за връзка с компютър . ( Сега четох че ако не е оригинално зарядното може да прави този проблем) , но проблема с неразпознатото устройство остава . На батерия си работи съвсем нормално !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X