Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nuvi - поправка на firmware

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: RGN файлове,Software Missing,Pre-boot mode!

    Не става, същото изписва! Благодаря все пак ама явно е за хвърляне!
    сервиз е по-доброто решение

    Коментар


    • #32
      До: RGN файлове,Software Missing,Pre-boot mode!

      Първоначално публикуван от lapostolov68 Преглед на мнение
      App: Updater
      At: 2/2/2009 6:02:36 PM (UTC)
      OS: Windows XP Service Pack 3
      Processor: Intel Processor Level: 15, RAM: 1047724 KB
      IOU_UTILITIES.CPP-203-2.8
      Това явно компютъра го изписва.
      Пробвай на друг компютър .
      Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
      GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

      Коментар


      • #33
        До: RGN файлове,Software Missing,Pre-boot mode!

        Колегата chavdarlk е както винаги прав Това съобщение означава че проблемът идва от PC-то, а не от уреда

        Коментар


        • #34
          До: RGN файлове,Software Missing,Pre-boot mode!

          Естествено, че ми мина през главата и това, но и на другия - същото. Накрая пуснах в google да търся информация за грешката, която ми дава, намерих някакви линкове, свали ми едно rgn и стана от раз?!

          Коментар


          • #35
            До: RGN файлове,Software Missing,Pre-boot mode!

            Ако заедно с .rgn файла върви и друга версия на updater.exe, сигурно е свършила работа.

            Иначе нета по въпроса казва следното:
            Thanks to help from Garmin Tech support it works for me now.

            I had a response to my email the next day, but that was just some general stuff about updateing to the latest USB driver which did not help. So I called the tech support line, and they walked me through the steps to fix the problem.

            The solution was to go into the Windows-XP device manager (from My computer) and delete the line for Gamin (where it was showing some sort of yellow exclamation mark due to the problem). Then unplug the USB cable from the PC and plug it back in. The PC immediately recognized the device and the Uploader worked after that.
            Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
            GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

            Коментар


            • #36
              До: RGN файлове,Software Missing,Pre-boot mode!

              Мислех си го и този вариант, колега, на при мен не беше с удивителна линията в хардуер дивайсес. Забелязах обаче, че когато правех първите опити, когато стигаше до 100 % почваше да се чуди и след това ъплоадерът губеше устройството и ми даваше отова съобщение. А, когато стана, го загуби, но пак си го намери и хкэс писна и се стартира. В първия случай, докато се качваше фирмуера на дисплея му пишеше LOADER LOADING, а във втория LOADING SOFTWARE.

              Коментар


              • #37
                До: RGN файлове,Software Missing,Pre-boot mode!

                Колега asterix, да те питам нещо. Понякога, не винаги, когато пипна екрана, докато Nuvi 255 работи се случва уредът да се растартиа. Писах на, тези които регистрират уреда, казаха, че проблемът бил хардуерен и не е за тях. После казаха да ъпдейтна софтуера. Но той е на 20 дни версия 4.80, пък и след оная история със софтуер мисинг не смея да го закачам.

                Коментар


                • #38
                  До: RGN файлове,Software Missing,Pre-boot mode!

                  Колега asterix, да те питам нещо. Понякога, не винаги, когато пипна екрана, докато Nuvi 255 работи се случва уредът да се растартиа. Писах на, тези които регистрират уреда, казаха, че проблемът бил хардуерен и не е за тях. После казаха да ъпдейтна софтуера. Но той е на 20 дни версия 4.80, пък и след оная история със софтуер мисинг не смея да го закачам.
                  Не се притеснявай, a му направи един ъпдейт на софтуера с Web Updater . Ако това не помогне, значи ннаистина проблема е в уреда. Щом пишеш, че ти е на 20 дена, значи GPS-а ти е в гаранция и спокойно може да поискаш да ти го подменят с нов Трябва да се научим да си отстояваме правата без да се притесняваме ...Интересно ми е да напишеш как са се развили нещата.

                  Коментар


                  • #39
                    До: RGN файлове,Software Missing,Pre-boot mode!

                    Мерси колега, ще пробвам, но имах предвид, че софтуера е на 20 дни и е версия 4.80. Чувал съм, че при остарял софтуер прав итака, но ....

                    Коментар


                    • #40
                      До: RGN файлове,Software Missing,Pre-boot mode!

                      Колега, дали имаш представа коя е последната версия на софтуера за 255?
                      Мерси!

                      Коментар


                      • #41
                        До: RGN файлове,Software Missing,Pre-boot mode!

                        Преинсталирай го профилактично - ако няма ефект го хващаш с 2 пръста и го носиш там от където си го закупил.

                        Коментар


                        • #42
                          До: RGN файлове,Software Missing,Pre-boot mode!

                          В интерес на истината не го е правило скоро. Но при последния ърдейти имах страхотни проблемии за това сега се въздържам. В интерес на истината, в самото упътване пише, че почне ли уредът сам даса рестартира и изключва, това е белег, че софтуерът е остарял. Аз преди месец качих 4.80 и не знам може ли тълкъва скоро да има нов. А специално за тоя модел като влезеш в сайта на Garmin не виждаш каква е последната версия на софтуера, та знам ли?

                          Коментар


                          • #43
                            До: RGN файлове,Software Missing,Pre-boot mode!

                            Като го закачиш за Web Updaterа в прозорчето ще видиш коя версия е и дали желаеш да принсталираш същата.Тъй като казваш ,че си имал проблеми при преинсталацията предния път ,съм склонен да мисля,че затова ти дава проблеми и сега.Преинсталирай всичко наново.Ако накрая даде "Успешно"мисля,че проблема ще се реши.
                            [URL=http://dobavi.info/cars/BMW/][IMG]http://dobavi.info/cars/BMW/m20392.gif[/IMG][/URL]

                            Коментар


                            • #44
                              До: RGN файлове,Software Missing,Pre-boot mode!

                              Вероятно.
                              Само че предния път така се ъпдейтва, че стигна до software mising. След това дръпнах ъплоадери за preboot mode, но маса време не искаше да ги качи. Накрая се зарових из нета намерих някакъв друг ъплоадери и стана.

                              Коментар


                              • #45
                                До: RGN файлове,Software Missing,Pre-boot mode!

                                Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
                                Решение на "System Software Missing" или даунгрейд на софтуера до версия 3.20 за nuvi 350:
                                1. Първо изтеглете и резархивира файлът http://www.aasli.com/garmin/060404120315_nuvi_sys.zip.
                                2. Изключете вашето nuvi от компютър и го изгасете
                                3. Включете вашето nuvi и задъръжте копчето за включване, докато не излезе надписът "Pre - boot mode".
                                4. Веднага щом се появи надписът "Pre - boot mode", слoжете USB кабелът към уредчето (не пускайте копчето за включване!)
                                5. Бързо с мишката пуснете файлът nuvi_sys.rgn върху Updater.exe и стартирайте програмата

                                След тази процедура вашето nuvi 350 ще бъде с версия 3.20 и в начални фабрични настойки.

                                П.П: Превод от http://www.aasli.com/garmin/ !!! ПРОБВАНО СТАВА!!!
                                П.П: Мисля че също може да помогне и това http://garmin.it/files/Nuvi%20300350...20software.zip
                                Здравейте имам Nuvi 255W и се сблъсках със следния проблем:
                                Реших да си update-na гпс-а с webupdater-а но след като се финализира всичко успешно при рестарт на gps-a ми изписа въпросния System software missing !
                                Прочетох внимателно инструкцията по горе, но проблема при мен е че gps-a въобще не иска да влезни в този режим "Pre - boot mode" !!!
                                При изключен gps от компютъра включвам копчето за старт и го задържам и след около 20-30 секунди се изключва.
                                Някакви идей?

                                П.С. Версията с която го update-nah сега е 5.0, мисля че старата беше 4.80

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X