Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ванти ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Ванти ?

    Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
    На моя уаз са 4mm и обтегачите са в горния краи на въжето.Досега не съм имал проблем при все че талрепите са от конфекцията в железарията.
    Изцяло подкрепям мнението на колегата.Аз също карам с подобни вече няколко години,и няма проблем.А иначе се чудя защо всичко трябва да е толкова сложно и скъпо,когато и простите решения вършат работа.

    Коментар


    • #17
      До: Ванти ?

      Ще се гънат, като ги правят детски. Аз съм с 8мм. стоманено въже със 10мм тауреп. Бях се засилил за 10мм, ама Void ме разубеди. Няма мърдане. Тествано е многократно. Аз съм 88 килограма, увисвам се с цялата си тежест на въжето, няма и следа от помръдване.

      Коментар


      • #18
        До: Ванти ?

        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
        ... Аз съм с 8мм. стоманено въже със 10мм тауреп.
        8 мм въже за ванти?!? А бе, човек, стандартното въже на лебедката ми е 8.5 мм ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #19
          До: Ванти ?

          Е то ще ми се изметне прозореца на уаза в тоя случай ама наистина по добре да има и да не ти трабва отколкото обратното. Наистина се разплита на края и се появяват едни гадни телчета на който аз като по черноглед все си представям как си нанизвам окото като се бъркам по двигателя,та решението с тези втулки е много по добро.

          Коментар


          • #20
            До: Ванти ?

            Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
            8 мм въже за ванти?!? А бе, човек, стандартното въже на лебедката ми е 8.5 мм ...
            Ахам, това е идеята .

            Коментар


            • #21
              До: Ванти ?

              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
              Ще се гънат, като ги правят детски. Аз съм с 8мм. стоманено въже със 10мм тауреп. Бях се засилил за 10мм, ама Void ме разубеди. Няма мърдане. Тествано е многократно. Аз съм 88 килограма, увисвам се с цялата си тежест на въжето, няма и следа от помръдване.
              Колега гарантирам ти безпроблемно да висиш колкото време искаш на стоманено въже 3мм дори и доста да понаедрееш(примерно 100кг).Виж за калника и колонката не мога да гарантирам
              Николай Папазов

              Коментар


              • #22
                До: Ванти ?

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                Здрасти Чавдаре,

                А с какво се кримпват тези скоби, и аз бих си сложил такива но ми е чудно разните размери с какво се кримпват??

                Не, че и на менгемето няма да стане ама има ли друг начин без да се дават 100 лева за клещи кримпвачки

                Много поздрави,
                Относно кримпването вариантите освен менгемето(което също е приложим вариант и то достатъчно надежден са 2.Единия е специални клещи(но там цена от 100 лв е малко оптимистична) а другия е приятел в енергото(тяхните клещи за кербовка на кабели вършат перфектна работа за нашите цели(размери въжета).А като цяло класическата технология е с преса.
                Николай Папазов

                Коментар


                • #23
                  До: Ванти ?

                  Проблема със закрепянето на вантите отдавна е решен при строителството на яхти. Нали все пак точно вантите и щаговете (проволките от мачтата към носа и кърмата) крепят мачтата.
                  Талрепите от неръждавейка с подходящ размер за джип са с цени около 25-30лв.
                  Закачам и два файла показващи друг начин на съединяване на вантите с накрайник.
                  Щаговете и вантите на моята лодка са по 6мм и съвсем успешно два пъти е пресичала Атлантическия океан.
                  В един от магазините в Бургас, където продават проволки, предлагат и кримване на накрайници.
                  Прикачени файлове
                  There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                  No wahalla.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Ванти ?

                    а може ли да се използват синтетични въжета за вантите?
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #25
                      До: Ванти ?

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      а може ли да се използват синтетични въжета за вантите?
                      Ако се използват по предназначение, ще станат на парцал за отрицателно време.
                      Да не говорим пък, че хептен ще приличат на простор ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Ванти ?

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Ако се използват по предназначение, ще станат на парцал за отрицателно време.
                        Да не говорим пък, че хептен ще приличат на простор ...
                        е нали има едни тънки алпинистки въжета - те трябва да са достатъчно здрави - май са около 200 кг
                        или ще се прокъсат от клоните
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #27
                          До: Ванти ?

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          е нали има едни тънки алпинистки въжета - те трябва да са достатъчно здрави - май са около 200 кг
                          или ще се прокъсат от клоните
                          Сигурно са достатъчно здрави да висиш на тях. Ама като започнат да се търкат о клоните, които често са доста грапави и достатъчно жилави за да сгънат ламарината на калниците ...

                          П.П. За мен най-чистият вариант е стоманено въже 3 или 4 мм от неръждавейка. И е здраво, и изглежда достатъчно добре, независимо от атмосферни и механични въздействия.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Ванти ?

                            нда
                            ясно
                            жилезно ще е

                            но ако се пак някой се правил на тестер със синтетични въжета нека си каже
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ванти ?

                              Благодаря за темата . Помогна ми .
                              Данчо 0897 81 81 02

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ванти ?

                                Простори ли,мда помагат много за сушене на мокри чорапи.На стоманените другото им приложение е,ако не ти счупи клона прозореца,да ти го счупят те .Алпинистко въже или синтетика незнам дали ще удържат камшичния удар,но със сигурност ще отбият частично,а и да се скъсат няма да ти счупят стъклото...,а има ситуации когато удара идва в горната част,и вантите са безпомощни,може би решетка от лека телена мрежа върху предното стъкло би била оптимална защита.
                                LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                                Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X