Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Инстинкт, рефлекс (вроден или придобит) машинално заучени движения... това още е далеч от изкуство. Караш кола, без да се замисляш за това кой крак на кой педал е и коя ръка държи волана, скоростния лост, цигарата, или прегръща гаджето- това е бой. Виж, да хванеш зелената вълна на "Несторов" това вече е изкуство.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      И на мен ми се струва, че малкия мозък се занимава със занаята. Чрез натренираността се получават добри занаятчийски умения, но баш майсторлъка надали е там... Има хора, които само като те погледнат и веднага се отказваш да ги закачаш. Това в коя част на мозъка се тренира? или не е в мозъка?
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
        ... Има хора, които само като те погледнат и веднага се отказваш да ги закачаш. Това в коя част на мозъка се тренира? или не е в мозъка?
        Има някои, не го тренират това.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Да попитам за шпагата.

          Кой от вас го може и как се е научил

          Попаднах на една практически-насочена статия по този въпрос.

          За момента усещам, че има значителен напредък.
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Никога не съм го можел, нито мъжкия, нито женския, имам предвид не го можех и преди много години когато тренирах. Виждал съм много бойци, които не могат, ма вирят краци и нанасят удари ефективно, а някои и зловещо. Едно време за допълнително загряване се мажехме с ревулзан, залата смърдеше. Да обърна внимание, че е много важно да се загрява добре и да се правят упражненията постепенно. При мен най добре беше след тренировка, тогава стречинга в краката ми се получаваше най-добре. За да се разтяга човек до шпагат е добре и да не е много вдървен в кръста. Много е полезно упражнението, когато седиш на пода с разкрачени крака и с максимално прав гръб се навеждаш напред в опит да легнеш по очи на пода. За който му е трудно има вариант с партньор, който да му натиска раменете напред. При такова положение в тийнейджърска възраст получих едно зловещо изпукване в тялото, но учудващо без някакви негативни последствия и без болка. В следващата секунда вече се чувствах доста по-гъвкав и изправен. Помня го и до днес, как отекна в залата, но не съм си го обяснил.
            Последно редактирано от Самодържец; 05-12-16, 17:44.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              Никога не съм го можел, нито мъжкия, нито женския, имам предвид не го можех и преди много години когато тренирах. Виждал съм много бойци, които не могат, ма вирят краци и нанасят удари ефективно, а някои и зловещо. Едно време за допълнително загряване се мажехме с ревулзан, залата смърдеше. Да обърна внимание, че е много важно да се загрява добре и да се правят упражненията постепенно. При мен най добре беше след тренировка, тогава стречинга в краката ми се получаваше най-добре. За да се разтяга човек до шпагат е добре и да не е много вдървен в кръста. Много е полезно упражнението, когато седиш на пода с разкрачени крака и с максимално прав гръб се навеждаш напред в опит да легнеш по очи на пода. За който му е трудно има вариант с партньор, който да му натиска раменете напред. При такова положение в тийнейджърска възраст получих едно зловещо изпукване в тялото, но учудващо без някакви негативни последствия и без болка. В следващата секунда вече се чувствах доста по-гъвкав и изправен. Помня го и до днес, как отекна в залата, но не съм си го обяснил.
              И ние на времето се мажехме с Ревулзан за по-добро загряване и разтягане на мускулите.И досега ползвам въпросното мазило при болки в сухожилията.За няма и три лева е много по ефективно от скъпите гелове и мехлеми.
              За кратко правех мъжки шпагат като ученик, но за съвсем кратък период.След като завърших спрях да тренирам Киокушин и до там с разтягането.

              Коментар


              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                Да попитам за шпагата.

                Кой от вас го може и как се е научил

                Попаднах на една практически-насочена статия по този въпрос.

                За момента усещам, че има значителен напредък.
                Разтягането е в три аспекта, ставни сухожилия, мускулни и самите мускули. Не е точно по медицински, но се разбира. Използването на масата е добре да се ограничи, като се правят упражнения действаши на само две съседни стави. Така има по-голям контрол и по-малка опасност от травма. "Пускането" на шпагати е за най-накрая, когато сме се развъртели и загрели. Аз не го препоръчвам за нищо друго освен да си проверяваш резултата от разтягането. Статията е самотрошачка.
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Предложи друг източник.
                  Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                  „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                  LZ1EMS

                  Коментар


                  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                    Предложи друг източник.

                    И разните му около него.
                    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                    Коментар


                    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      С рaзрaботени сухожилия и мускули ,не ти трябвa шпaгaт!Не си пaдaм по Вaн Дaм изпълнения.Рaботещи мускули и ннa студено ,товa е вaжно,нa улицaтa кой ше те чaкa дa зaгрявaш и рaзтегляш.И с тромaв нaчин можеш дa тропясaш aгресор с някой ръб нa сгрaдa в глaвaтa или с някое тромaво тежко тупкaне нa твърдaтa мaйкa земя,товa не е съвсем по темaтa ,щото излизa от изкуството.Инaче в зaлите повечето сенсеи го изисквaт.Синa ми в Тaекундото го постигнa нa 2рия месец зaнимaния ,aз не го поощрявaх въобще,мa с тренерa го постигнaхa.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        Може и да не ми трябва, но искам да мога да го правя
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Когато се обърне колата, пътища много! (Народна мъдрост)
                          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                          Коментар


                          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                            Може и да не ми трябва, но искам да мога да го правя
                            Еми дерзaй,кaто в другите aспекти.Труд,много труд ,зaгревки и упоритост или инaт!Успех!
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                              Когато се обърне колата, пътища много! (Народна мъдрост)
                              Това не го разбрах в каква връзка с шпагата, нещо при евентуална контузия ли?
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                Това не го разбрах в каква връзка с шпагата, нещо при евентуална контузия ли?
                                Отношението към предварителната подготовка.
                                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X