Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
    Аз като ученик тренирах години наред Киокушинкай карате.Според мен не е най
    доброто изкуство за самоотбрана, защото при спаринг са забранени ударите с ръце в
    главата и съответно не се научаваш да се пазиш от такива удари.
    Не съм съвсем съгласен . В залата и това се тренира . Друг е въпроса , че правилата на състезанията не го допускат , щото тежките удари с ръка в главата може да имат летален изход.
    Що се отнася до стила : самия факт , че повечето от турнирите в света по свободен бой ( без оглед на стиловете ) във фул контакт се печелят от каратеки на Киокушинкай ( не защото ми е на сърце )говори че този стил доста се доближава до реалността.
    Но не това е основното . Според мен е много по-полезно младите хора да се развиват физически и духовно стъпвайки на татамито , отколкото висейки в опушените барове с бутилка алкохол или спринцовка зад ъгъла.Независимо от стила на бойното изкуство.
    Що се отнася до самозащитата : Спомням си на времето при СоциализЪма като млад студент тренирах шотокан. По едно време дойде заповед на тогавашния министър на вътрешните работи Димитър Стоянов да се закрият всички школи по карате , извън системата на МВР. Това силно ми напомни средновековна феодална Япония. Огнестрелното оръжие за простосмъртния народ и без друго беше забранено , та така му отнемаха и възможността за защита и с голи ръце. Мои приятели в Плевен тренираха нелегално Киокушинкай в една пещера в Кайлъка , а треньора беше с няколко предупреждения от Органите за изселване от Плевен -ако не спре с обучението. Та както казваше бай Добри Джуров : "Такива бяха времената".
    Сега завиждам на младите хора за възможностите. Поне това днешната Демокрация още не е опушлявила ...
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #32
      До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
      Доста отдавана се питах, дали някой няма да се осмели да пише за бойните изкуства които се практикуват у нас и по другите географски ширини.
      е, няма!
      нека да направим опит да систематизираме информацията, която имаме в услуга на опитите ни да оцеляваме в джунглата наречена Родина.

      В БГ колкото, каквито и където искаш!

      Държава от световна величина сме в почти всеки стил и излъчваме постоянно европеиски и световни шампиони във всеки един.

      Ако питаш нещо по-конкретно... например за конкретен стил, или град може да ти дам и повече инфо.

      П.С: Аз лично последно време съм доста зарибем на тема Kyokushin ( имам си конкретни причини да съм запален точно по този стил )

      Коментар


      • #33
        До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Аз съм тренирала Тае Бо, на практика, ако си в реална ситуация не ти помага по никакъв начин.По-скоро е за удоволствие..стягане и усъвършенстване на рефлексите.
        За бойните изкуства в България..имам наблюдения върху У-Шу/Кунг-Фу.
        Българската федерация по У-Шу е единствената официално лицензирана от министерството на Спорта и БОК организация развиваща бойни изкуства и спортове.
        Сифу(майстор-преподавател) ми е демонстрирал уменията си(болезнено е!)За този човек се носят легенди, за това как се е справил с група скинари които са го нападнали в тъмното, но този спорт развива и много други умения.
        Наистина впечатляващ!

        Коментар


        • #34
          До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Първоначално публикуван от LORDA83 Преглед на мнение
          В БГ колкото, каквито и където искаш!

          Държава от световна величина сме в почти всеки стил и излъчваме постоянно европеиски и световни шампиони във всеки един.

          Ако питаш нещо по-конкретно... например за конкретен стил, или град може да ти дам и повече инфо.

          П.С: Аз лично последно време съм доста зарибем на тема Kyokushin ( имам си конкретни причини да съм запален точно по този стил )
          Ако наистина ти харесва Киокушин готви се за много синини и болка.Спарингите са пълен контакт.Успех!

          Коментар


          • #35
            До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Аз харесвам Винг Чун и Тай Дзи Цюан.
            Има ли някой напреднал да разкаже или да се пробвам аз?
            За малко да забравя за Филипино Кали...

            Коментар


            • #36
              До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
              Уникални кадри, единственото което е останало като видео от легендарният Ошепков... единия от създателите на руското бойно самбо: http://htftp.offroad-bulgaria.com/v_...9/Oshepkov.flv
              Като гледам тези кадри се сетих за един руски филм, който гледах като дете.Разказваше се за един руснак, който обикаляше и учеше всякакви самбо тейники.По спомени действието се развива в началото на 19-ти век.Ако някой се сеща за заглавието и или ако има самия филм ще съм много благодарен да го качи на ФТП за да го дръпна.Благодаря предварително
              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
              Skype: pach_bs

              Коментар


              • #37
                До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Името на филма е "Непобедимият"... ще го потърся...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #38
                  До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                  Ако наистина ти харесва Киокушин готви се за много синини и болка.Спарингите са пълен контакт.Успех!
                  Кьокушин е сериозен и наистина на моменти болезнен стил. Казвам го от собствен опит от преди години. Недай боже да се наложи, това е и най-приложимия в улична обстановка стил. И най-ефикасния.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #39
                    До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                    Името на филма е "Непобедимият"... ще го потърся...
                    Благодаря
                    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                    Skype: pach_bs

                    Коментар


                    • #40
                      До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                      Кьокушин е сериозен и наистина на моменти болезнен стил. Казвам го от собствен опит от преди години. Недай боже да се наложи, това е и най-приложимия в улична обстановка стил. И най-ефикасния.
                      От японските, може би...

                      Коментар


                      • #41
                        До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        За феновете на руското Самбо

                        http://htftp.offroad-bulgaria.com/PA...myy_DVDRip.avi
                        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                        Skype: pach_bs

                        Коментар


                        • #42
                          До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                          Ако наистина ти харесва Киокушин готви се за много синини и болка.Спарингите са пълен контакт.Успех!
                          Абсолютно наясно съм с това!
                          Хубавото в случея е, че в Плд имаме страхотна школа и бази... Смело може да се каже, че Плд е най-голямата сила в спорта в БГ, че и в Европа въобще.
                          И в 2те федерации имаме множество европейски и световни шампиони.

                          А защо kyokushin ли... просто, защото бащата на моя възлюбена, който харесвам адски много, като човек, виждания, разбирания и прочие е стар кyokushin майстор, собственик и основател на 1вия клуб в Плд.
                          Основно покрай него съм зарибен именно по този конкретен стил.

                          Коментар


                          • #43
                            До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Mimeto, това за единствената регистрирана федерация никак, ама никак не е така! Има регистрирани поне 2 федерации по таекуон-до - ITF и WTF. Доколкото съм чувал не са само те.

                            По повод скинарите по улиците - това са дрогирани кретенчета и всеки по-якичък българин ще ги направи на пух и прах. Не са особено способни в боя - силата им е в групата. Индивидуално са нещастници.
                            ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                            СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                            Коментар


                            • #44
                              До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                              От японските, може би...
                              От всичките, официално практикувани в България, този наистина е най-хард, пълен фул контакт. Ако си тренирал нещо по сериозно, дай пример. Щото аз съм доста запознат с темата, пък не се сещам.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • #45
                                До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Аз преди време тренирах за кратко айкидо. Полезното което ми остана и до сега е че падам безопасно. Някакъв рефлекс ми остана . От доста време се каня пак да започна, ама пусто време все не стига
                                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X