Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

    На виетнамката спирачките с течност ли са или с въздух???

    Коментар


    • #17
      До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

      Със течност и е с2 серво усилвателя.
      Има и компресор ,но той е само за гумите.
      Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

      Коментар


      • #18
        До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

        момчета а какво ште кажете за молотовка със заден мост от виятнамка и перкинс 4 със редова помпа
        Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

        Коментар


        • #19
          До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

          Първоначално публикуван от RADI_157 Преглед на мнение
          Здравейте, господа! В последно време започнах да разглеждам по-задълбочено тези два уникални модела на ГАЗ - Молотовката и Виетнамката. Допитвах се оттук-оттам за разна информация, за да разбера кой от тези два модела е по-добрия . Молотовката доколкото разбрах е с 6-цилиндров редови двигател (бензинов),3500 куб.см..Нейната прилика с Виетнамката е, че и двете са с двойно предаване (4x4).В кабината на Молотовката се побират 3-ма човека (с шофьора),а нейната максимална скорост е 65 км/ч и харчи 30л/100км... Виетнамката обаче е с 8-цилиндров V-образен двигател, също бензинов, и за разлика от Молотовката двигателя е 4300 куб.см..Двойното предаване си остава прилика.В нейната кабина спокойно се побират 2-ма човека.Максималната й скорост е 90 км/ч и рзхода на гориво е също 25-30 л/100км......Това е информацията,която успях да събера, но все още немога да реша коя ГАЗ-ка е по-добра, затова задавам този въпрос на вас.Надявам се че ще ми помогнете с отговора!Благодаря предварително!!!
          Разликата между двете не е голяма : едната е та..ак на природата , а другата е недоразумение на природата.
          Едно е да я ползваш за offroad през уикенда , а друго - да си изкарваш хляба с нея ...
          Та в тази връзка питайте бащите си дали познават хора - газкаджии от времето на Социализъма , ама които след това са се качили на Мерцедес , за да ви дадат съвет за това возило. Добре че тогава имаше ТЕРСНАБ , та резервните части ги доставяха с вагони по ТКЗСТ-та !
          И тези цифри 22/100 в гората просто ги забравете ! Цената за изразходения бензин е по-висока от количеството дърва , които вози ...
          Последно редактирано от Станислав_; 26-08-08, 20:11.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #20
            До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

            И съм съгласен с колегата и не съм.В България кой какво кара това хвали.Но едно съм съгласен с колегата ,че и двата модела не са най-удачния избор да си изкарваш прехраната в гората.Но навсякъде условията са различни и при вас положението може да е различно.Според мен Молотовката ,носи малко товар,и има слаб двигател,Виетнамката и тя не понася много претоварване/2-3 курса на ден с 10куб.-букови дърва/в следствие на което почва да изключва 2 или раздатката.Но най-големия минус на двата модела е че са с единична гума отзад.На страничен наклон държи по-малко от двойната,а е много неприятно когато си се скапал от предишните два курса на третия да изтресеш дървата.Колкото до разхода,ако има редовна работа,и на газ,при сегашната цена на дървата нещата се връзват.

            Коментар


            • #21
              До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

              Какъв да е този камион МЕРЦЕДЕС ,да го товариш с 6 7 кубика сурав материал,да го превозваш в кал почти до броня а да не е празна кирията отзад на твърд боксир газ66 с блокирал мотор.За горивото спор няма и двете са много гладни особенно газ 66.
              Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

              Коментар


              • #22
                До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                Първоначално публикуван от pelivano Преглед на мнение
                момчета а какво ште кажете за молотовка със заден мост от виятнамка и перкинс 4 със редова помпа
                To с роторна или комън реъл няма, само редова си е
                Случайни хора УАЗ не карат

                Коментар


                • #23
                  До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                  Виетнамкатa:
                  2 Самонапомпващо у-во
                  3 Блокажи

                  А блокажите попринцип не са ли на въздух... А на Виетнамката спирачките като не са на въздух тези блокажи...Абе нещо ми се губи по мисълта...Можете ли да ме светнете малко по въпроса.

                  Коментар


                  • #24
                    До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                    Дифовете са самоблокиращи.
                    Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

                    Коментар


                    • #25
                      До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                      Първоначално публикуван от RADI_157 Преглед на мнение
                      Виетнамкатa:
                      2 Самонапомпващо у-во
                      3 Блокажи

                      А блокажите попринцип не са ли на въздух... А на Виетнамката спирачките като не са на въздух тези блокажи...Абе нещо ми се губи по мисълта...Можете ли да ме светнете малко по въпроса.

                      Е, и кое не ти е ясно?
                      Да, Виетнамката има система за централно регулиране на налягането в гумите - за целта, има въздушен компресор. Този компресор, обслужва само споменатата система. Спирачната система е хидравлична, със сервоусилвател. Има и блокажи на диференциалите, но те са автомеханични - т. е. неуправляеми /поне от водача/. За задействането им, не се използва нито някаква хидравлична, нито пък, пневматична уредба на автомобила
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #26
                        До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                        Първоначално публикуван от finci75 Преглед на мнение
                        Какъв да е този камион МЕРЦЕДЕС ,да го товариш с 6 7 кубика сурав материал,да го превозваш в кал почти до броня а да не е празна кирията отзад на твърд боксир газ66 с блокирал мотор.За горивото спор няма и двете са много гладни особенно газ 66.
                        Нямах предвид " нагрузката " ( макар че както е известно има мерцедеси , които товарят по 40 тона ).
                        Едно време в Коми ( запазена марка за българските дървосекачи ) единствените руснаци , които работеха на Кразове бяха затворници.
                        Същото изтезание е да караш и Газка - лактите още ме болят от механичния геврек.Да не говорим за лежането отдолу в калта след всеки курс.
                        Та лично за мен съветските возила са затворена страница ...здравето ми е по-важно , пък и не обичам мазохизма
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #27
                          До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                          Колега, никой не те пита кое за теб е отворена или затворена страница! Колегата се интересува от сравнението на двете машини. Какви Мерцедеси, какви Кразове?!? Като съветската техника е затворена страница за теб, моля не спами темата.
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар


                          • #28
                            До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                            Всичко си зависи от човека.Има хора и на най луксозен камион да ги качиш се ше мрънкат че им е тежко.А има и такива които по цял ден въртат ЗИЛ 157 от сечището до пътя и са убедени че това си е нормална работа.Стегаш кожата и това е Колкото до здравенцето колко по бачкаш толкова по дълго ще живееш.И по темата да не забравяме основното и ГАЗ 66 и ГАЗ 63 са конструирани като военни машини а не за да се вадят дърва с тях едната по стар другата по нов модел военен камион.Поздрави
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • #29
                              До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                              Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
                              Всичко си зависи от човека.Има хора и на най луксозен камион да ги качиш се ше мрънкат че им е тежко.А има и такива които по цял ден въртат ЗИЛ 157 от сечището до пътя и са убедени че това си е нормална работа.Стегаш кожата и това е Колкото до здравенцето колко по бачкаш толкова по дълго ще живееш.И по темата да не забравяме основното и ГАЗ 66 и ГАЗ 63 са конструирани като военни машини а не за да се вадят дърва с тях едната по стар другата по нов модел военен камион.Поздрави
                              Моето мнение съвпада с на STARIAT.
                              Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

                              Коментар


                              • #30
                                До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                Нямах предвид " нагрузката " ( макар че както е известно има мерцедеси , които товарят по 40 тона ).
                                Едно време в Коми ( запазена марка за българските дървосекачи ) единствените руснаци , които работеха на Кразове бяха затворници.
                                Същото изтезание е да караш и Газка - лактите още ме болят от механичния геврек.Да не говорим за лежането отдолу в калта след всеки курс.
                                Та лично за мен съветските возила са затворена страница ...здравето ми е по-важно , пък и не обичам мазохизма
                                Господине,аз съм на 14 години и нямам възможност да усетя тръпката да управляваш подобно нещо като руските возила (която не вярвам да се усеща при "МЕРЦЕДЕСИТЕ" или другите нови камиони,на които всичко им е улеснено).На руски камиони съм имал честта само да се возя,но тръпката в гората ме държи все още.Аз мисля че един шофьoр се доказва на по-трудното (а именно на старите каниони от СССР).А и "МЕРЦЕДЕСИТЕ" ходят ли там в гората,където ходи ЗиЛ 157 или Виетнамката по-точно (защото темата е за нея)?С останалите почитатели на "Руские грузовики" съм напълно съгласен и много благодаря!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X