Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

    Първоначално публикуван от stohi80 Преглед на мнение
    Даите тоя здрав мерцедес 911 в гората та да видим какви 200 000 километра ще направи
    Той не е за гората. Но и там да го пуснеш ще изкара сумарния пробег на десетина газки 53.
    Аналозите му, правени за там ще изкарат повече от всяко съветско средство за инквизиция.
    Разберете: ТЕЖКО, НЕДОСДЕЛАНО И ГРУБО, по никой начин не означава ЗДРАВО.
    Позволявам си да говоря така, защото имам база за сравнение. Единственото качествено съветско нещо, на което съм попадал е един тирбушон, произведен, кой знае защо в ДААЗ.

    Във връзка с поста ти се сетих за един разказ от Чудомир, където сънародникът, като видял паметника на Наполеон в Лайпциг казал: " Три кила пироксилин му е майката! Сложи го в темеля, запали фитиля и камък върху камък няма да остане!"
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Той не е за гората. Но и там да го пуснеш ще изкара сумарния пробег на десетина газки 53.
      Аналозите му, правени за там ще изкарат повече от всяко съветско средство за инквизиция.
      Разберете: ТЕЖКО, НЕДОСДЕЛАНО И ГРУБО, по никой начин не означава ЗДРАВО.
      Позволявам си да говоря така, защото имам база за сравнение. Единственото качествено съветско нещо, на което съм попадал е един тирбушон, произведен, кой знае защо в ДААЗ.

      Във връзка с поста ти се сетих за един разказ от Чудомир, където сънародникът, като видял паметника на Наполеон в Лайпциг казал: " Три кила пироксилин му е майката! Сложи го в темеля, запали фитиля и камък върху камък няма да остане!"
      Преди около 15 години по моя край (врачанско) няколко човека се опитаха да работят в гората със западна техника издържаха 2 - 3 години и пак се върнаха на руското . Камионите бяха 2 мерцедеса и един Щаер . Нещо като се счупи го чакаш със седмици и струва х10 на руското а в гората всичко се чупи . Сега работят само ГАЗ 66 ЗиЛ 157/131 и няколко урала с камазовите двигатели . Това е реалното положение .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

        Аз пък имам съсед, който се занимава с дърводобив, който има 2 виетнамки, един 157, един камаз и един МАН.
        Откакто взе МАНа, руските камиони, кротко ръждясват на улицата.. Преди ги правеше (правех) всеки ден. Дъртият МАН, просто работи...
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

          Колега,МАН-а в гората ли работи или го ползва за подвоз.?

          Коментар


          • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

            Стига сте сравнявали руските таралясници,дето и себе си не могат да издържат с машини правени от инженери.Имаше един дядо Борко на времето,човека се вайкаше: "...защо трябва да ни измъчват с тея руски машини,като има какви по- съвършени...длъжни сме,няма как".

            Коментар


            • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
              Колега,МАН-а в гората ли работи или го ползва за подвоз.?
              Няма какво да го питаш колегата.Едва ли ще го ползва в гората,защото там ще му е трудно.
              В коловозите от въпросните в темата ГАЗ 63 и ГАЗ 66 вървят успешно ЗиЛ-131,157,КамАЗ 6Х6,Прага,Унимог,Урал,НО не и МАН.
              А в коловозите слез минаване на Унимог и Урал не минава нищо.
              Тъй,че за МАН-ове в гората не говорете.Има други машини-/аз ги изброих и голяма част от тях са Руски,товарят се здраво и вървят сериозно/.

              И тъй като ТУК главната разисквана тема е "Изнасяне на дърва в тежки планински условия" според мен камиона за това е един и името му е УРАЛ.
              Всичко друго е компромис.

              Коментар


              • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                Пичове това е оффроуд форум а не тираджийски Газките са си уникални за времето... неможе да се сравняват със съвременните тежкотоварни автомобили... НО в гората със сигурност нее така Ходил съм из цяла България за дърва и почти никаде не съм видял Манове,Унимогове,Мерцедеси и прочие... Тези машини превозват дървесина само по асфалтови пътища... Няма какво да се заблуждаваме... всички знаем че е така Наздраве!!!
                Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                Коментар


                • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                  Първоначално публикуван от Янко Желязков
                  Няма какво да го питаш колегата.Едва ли ще го ползва в гората,защото там ще му е трудно.
                  В коловозите от въпросните в темата ГАЗ 63 и ГАЗ 66 вървят успешно ЗиЛ-131,157,КамАЗ 6Х6,Прага,Унимог,Урал,НО не и МАН.
                  А в коловозите слез минаване на Унимог и Урал не минава нищо.
                  Тъй,че за МАН-ове в гората не говорете.Има други машини-/аз ги изброих и голяма част от тях са Руски,товарят се здраво и вървят сериозно/.

                  И тъй като ТУК главната разисквана тема е "Изнасяне на дърва в тежки планински условия" според мен камиона за това е един и името му е УРАЛ.
                  Всичко друго е компромис.
                  Не съм много съгласен. Забравил си за Краз 6Х6 и за Татрата но те са сравнително по редки. Ако трябва да закарам или да довлеча нещо тежко или извън габаритно на тежък терен избора ми е само един Краз 6Х6
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                    Не съм много съгласен. Забравил си за Краз 6Х6 и за Татрата но те са сравнително по редки. Ако трябва да закарам или да довлеча нещо тежко или извън габаритно на тежък терен избора ми е само един Краз 6Х6
                    Да,съгласен съм с теб колега-пропуснах КрАЗ 6Х6.А той въобще не е за подценяване.
                    За Татра нищо не мога да кажа по простата причина,че не съм я виждал в действие.

                    Коментар


                    • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                      Първоначално публикуван от Янко Желязков
                      Да,съгласен съм с теб колега-пропуснах КрАЗ 6Х6.А той въобще не е за подценяване.
                      За Татра нищо не мога да кажа по простата причина,че не съм я виждал в действие.
                      Янко Татра в гората не съм виждал но на много кариери имаше самосвални, невероятни машини работеха при много тежки условия и хората бяха доволни от тях. В енергото имаха една бетоновоз с която ходеха в полето да изливат стъпките на стълбовете.
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                        Поне до преди 2 - 3 години старите татри си работеха на табана в мина Чукурово . Условията там са по тежки и от гората кал колкото искаш и се товарят докато въглищата почнат да падата по предния капак . Ето я татрата в гората http://vbox7.com/play:6eece84e
                        Последно редактирано от sek.1; 30-10-11, 17:41.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                          Здравейте.
                          Аз съм от Бургас и се занимавам с дърводобив и притежавам няколко газки 63 и една 51.работя с тях вече 8 години и трябва да ви кажа че съм доволен от тези камиони.
                          Сблъскал съм се с какво ли не косата ми побеля от нерви които сЪм изхабил по родните гори и дерета,и до ден днешен съм нямал никакви ядове с тия Молотовки.
                          След като ги купих веднага им смених двигателите с дизелови перкинс даже единия е с туРбина а на ГАЗ-51 му поставих двигател от Авия.
                          Всичките двигатели са с редови помпи и никога не съм имал проблем с паленето през зимата и при -15 градуса. Стартерите също съм ги сменил с по малки редукторни. И така да се върнем към темата Виетнамка или Молотовка според мен Виетнамката е по-добър камион единствения недостатък е че е по висока и за това е по нестабилна при страничен наклон.
                          Но ако не са тези стари руски машини просто не виждам кой съвременен камион ще влиза по такива места по каквито влизат Молотовките Виетнамките и зиловете.
                          За мен тези стари камиони са най удачни за дърводобив понеже по бързо се възвръщат парите които си вложил в автопарка.
                          До колкото до хидравликата на волана всеки които има мерак може да си я постави допълнително.
                          Това е от мен.

                          Коментар


                          • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                            Хибрид ГАЗ 53 и 66.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00018.jpg
Прегледи:2
Размер:158.6 КБ
ID:5326063Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00017.jpg
Прегледи:2
Размер:163.4 КБ
ID:5326064
                            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                            Коментар


                            • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                              Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                              Хибрид ГАЗ 53 и 66.
                              Това определено е удачно решение (за разлика от останалите всевъзможни ТНТМ-та). И руснаците от петнайсетина години не правят Виетнамката, а онова Садко, което по същество си е точно тази конфигурация.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                                Тука е избегнат основния недостатък на ГАЗ 66 тясната и неудобна кабина в която качването и слизането си е приключение а намирането на скоростния лост още по голямо .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X