Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

    Писах, писах нещо стана и писаното изчезна. Обади ми се по телефона да ти обясня ако искаш. Нямам време повече да пиша. Съвсем добронамерен съм и не ти искам нищо. Обади се!
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

    Коментар


    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

      Добрем е са видях,че и телефон си ми дал Само да се освободя и ще звънна

      Коментар


      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

        Не знам кого всъщност питаш ,щото и Сашо ти пише,но напрежението което имам предвид, е свързано с височината на която се намираш правопропорционално.Тоест, с код даречем си дал да пробие на 4,5мм и след това да слезе на 1.6мм височина на рязане.Тогава напрежението ти е Х.В следващия момент, тъпото ти ТНС се включва и ти си му задал очевидно Х+30 волта даречем и то вдига горелката на 4-5 мм за да спазва това което си му дал,като напрежение за следене.
        Във постпроцесора на Sheetcam на функция OnPenDown трябва има референс разстояние и условие.Трябва да си напишеш разстоянието което да проверява и ако е помалко да не опипва.
        А "омичната" капачка ,можеш и ти да си я донаправиш ,при нея разликата е само тази пластина хваната със скобата.Аз не знам в момента как опипваш, но най простия начин, да си направиш омичен контакт, е примерно 24 волтово автомобилно реле, му правиш захранваща верига, с един кабел които отива на тази пластина на горелката и маса - масата на машината.Контактите на релето ти затварят Probe входа на контролера ,при допир до ламарината.
        Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

        Коментар


        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

          Ааааа Ама тя тази ламаринка допирала материала така ли?Аз това не съм видял...Е значи може да си я направя да Аз какви си ги мислееех..хаха да.не изпадам в подробности че ще ми се смеете Ей хора,много ви благодаря за включванията! ...

          Коментар


          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

            Най—накрая си направих водната маса



            Както каза колегата,никакъв прахоляк,пощи няма миризма и пушек,сряза е по—добър и тънките детайли не се кривят!Изобщо всичко е супер!Малко кофти е с мокренето на някои подвижни части по машината ама ше го доизмисля.Засега само ги смазвам и вода не ги лови ама не е ОК така.THC го шунтирах и ням никви ядове вече хаха...Препоръчвам водата на всеки който се занимава с това особено в малко помещение като при мен

            Коментар


            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

              Коментар


              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                Ще си позволя един съвет - не знам с какво подготвяш кода за рязане,но ако е с Шийткам ще бъде най лесно - задай обратна посока на рязане.Тоест винаги спазвай правилото - да режеш детайлите по посока на час.стрелка а отпадъка обратно ! Смисъла е, че повечето горелки, които имат циклон за завъртане на режещия газ, той е с тази посока, а при тези които нямат, газа се върти в тази посока заради физиката (в нашата страна на земното кълбо).Та температурата в челото на циклона е по висока и така ряза е по прав там, а на обратната страна е с по голям наклон.
                Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                Коментар


                • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                  Супер съвет!Вярно не се бях замислял,но има много смисъл!То ясно че на тънки детайли няма да усетя разлика но на дебелите ще е очевидна! Даже сега си обясних някои неща които забелязах ...Още не съм изхабил един комплект дюза и електрод а колко рязааахх...Желязна е машината!Абсолютно никакви ядове със смущения и подобни

                  Коментар


                  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                    Нямаш проблеми със смущения, НЕ благодарение на машината,а благодарение на предвидливостта ти, да си купиш последен модел източник, на най добрия производител,който е от страна в която, ако източника създава смущения, както на изхода си ,така и назад към мрежата, просто ще му забранят да го произвежда !Ако пробваш един китаец с високочестотно палене (ха сега се сещам за екстрата на машината ти да НЯМА крайни изключватели) и ще ахнеш - крайните ти изключватели ще "светнат" и на компюттъра на съседа ти, мишката му ще спре и т.н.
                    Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                    Коментар


                    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                      Ааа да де да,аз за Pоwermax-a имах впредвид! Не за "масата" ...Ааа нещо допълнително...Има ли как да накарам машината като тръгне да реже да екстраполира един вид контурите от корел-а,защото на някои чертежи някои контури като ги зуумна и се вижда ,че са много начупени а уж трябва са прави или овални линии?То не личи нали после след сряза,но гледам,че машината приема всяка една такава микроскопична кривина и я гледам как трепери едвам доловимо докато "чертае"?Това проблем ли е изобщо?
                      Последно редактирано от stanio.turbinata; 17-10-18, 10:10.

                      Коментар


                      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                        Проблем е разбира се ,качество нямаш никакво тогава.На Корел няма да стане, ако ползваш Шиткам за кода,защото той не може да създаде правилен dxf.Ползвай Аутокад ниска версия - най добре 2008 и въпреки това сейфвай във LT2004 .dxf Тогава формите ти няма да са съставени от поредица прави отсечки, а от прави и дъги и ще бъдат напълно гладки .
                        Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                        Коментар


                        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                          Супер.Ще пробвам Аутокад-а То и без това с тоя Корел нещо не се разбирам много добре.Едни неща са на него,на шийт кама се появяват съвсем други!Някои контури незнам по какви критерии си остават перманентно външни или вътрешни и немога да ги променя...Имам и друг проблем...Понеже компресора ми явно е слаб ,а Пауърмакс-а явно много умен, щом падне налягането на 4,98 бара примерно а машината работи с минимум 5 бара и спира дъгата/разбираемо/. Не е пробелм това,мога да изчакам да позареди и да продължа рязането.Обаче нещо не работи ""Reverse run" функцията на Мач-а?Не мога и да ползвам функцията да пускам машината от който ред на G-кода искам?Някакви идеи каква може да епричината?

                          Коментар


                          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                            Ами преди си мислех, че е от версията на мача, но после се отказах.В една версия бъговете са едни ,в друга други така че се примири, така ще е.А относно това, че въздуха не ти стига ,просто добави в Шийткама, време за изчакване след спиране на дъгата - с проби ще го докараш 1,2,3 сек.А на компресора, вдигни малко налягането на което се включва.Така ако се включва по рано и има повече време ще донапомпва и няма да ти прекъсва.
                            Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                            Коментар


                            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                              Даамм...Май някъв бъг е вярно,защото като холдна рязането и дам реверс рън и торка започвада се вдига по Z доде не изкочи от "релсите" и нищо повече не се случва :/ ...Лошото е,че пауърмакса продължава да пуска въздух повече от 10-12 секунди след като спре дъгата ама това си емай от самия него...така че няма да има значение че ще чака няколко секунди между рязанията :/

                              Коментар


                              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                                Днес започнах ревизия на компресора да търся проблема там...Не е нормално да му дават 420л/мин. Изходящ дебит и да не храни Пауърмакса с максимален дебит 180л при 5,9 бара...Са незнам изходящия от компресора на кво налягане го дават,но.са си 420л...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X