Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

    Да за тоя Българския компресор говоря...Викаш не става...Деаа...А инак ако говориш за този триглавия Херкулес/или друг със същата глава/ моя е точно такъв и окапва за 20-ина секунди сряз след което пада под 6 бара, неможе да смогне на моментния разход,пауърмакса гаси дъгата,спира сряза на средата на детайла иии започва такова псуванеее...А мога да паузирам да напълни компресора само между отделни контури...Ако спра от мача-а сряза по време на дълг контур,след като пусна пак след паузата не продължава от където съм спрял а отива на следващия контур иии така прецаква всичко...Трябва да връщам цялото рязанеее...ама гася торка(има бутон на самия него) да не пали дъгата и чак като стигне до там дет се спрял предния път тогава пускам пак торка...Ама в момента на палене прави по дебел сряз и прецаква линиятаа....абе филм страшен....Не трябва да се стига до прекъсване...Но тоя компресор триглавия не справя...А по книга трябва да може..Отварях го всичко му е перфектно сменени гарнитури и т.н....и неще и неще...

    Коментар


    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

      Първоначално публикуван от stanio.turbinata Преглед на мнение
      .... А какво ви е мнението за feed rate-овете които пройзводителя дава в завийсимост от дебелините на материалите?В смисъл аз досега голяма разлика виждам в това което той препоръчва и това което в действителност се случва....
      По принцип "фийд рейт-а" ( или иначе казано "скоростта на рязане") е в пряка зависимост от дебелината и видът на материала , както и от силата на тока за рязане , при определено напрежение на дъгата . Тази скорост варира в определен диапазон , в който изобщо се осъществява срез на материала. При това качеството на среза също варира в определените горни граници.

      Ето защо завода -проЙзводител обикновено съставя таблици със стойности на feed rate , които са препоръчителни , а не "заковани" , а потребителят сам избира конкретна стойност от този диапазон по вкуса си . Т.е. по изискванията си за гладкост на среза.
      Би било любопитно да постнеш тук таблица на "Хайпертерм" ( примерно за "мека стомана" , "неръждавейка" и алуминий) , за да видим за какво става въпрос . Иначе са общи приказки .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

        Аз вече го поствах този линк, но ето го пак.Иначе в най общия смисъл си прав,по принцип.Разгледай линка и си свали подходящия pdf.Ако докараш такава скорост на рязане, каквато пише там ,искам да видя с каква постановка ще го направиш и да идвам да почерпя.Отговорно заявявам обаче, че обявените стойности са пълна лъжа!
        Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

        Коментар


        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

          Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
          Аз вече го поствах този линк, но ето го пак.Иначе в най общия смисъл си прав,по принцип.Разгледай линка и си свали подходящия pdf.Ако докараш такава скорост на рязане, каквато пише там ,искам да видя с каква постановка ще го направиш и да идвам да почерпя.Отговорно заявявам обаче, че обявените стойности са пълна лъжа!
          Признавам си , че идея нямам какво може да се случи в някаква постановка . Театъра е отделно .

          За експеримента ми е необходима установка И то задължително да включва съответния "пауър макс" за предварително избрана линия от таблица .
          ... но разглеждайки линка .. той само потвърждава това , което отбелязах по- горе :

          - Best quality settings требе да се разбира като : "препоръчваме те тва , за да получите (евентуално) най- гладък срез . Е , не че не може да мърдате малко в плюс/минус , ама ...те тука некъде требе да сте "
          - Production settings пък е нещо като : "ние те тва сме постигнали като максимум , моля не ни насилвайте повече , ами се вмествайте в това , щом сте купили наша машина"

          Дали е лъжа , или не - не знам . Според мен обаче на установката е важен източника , в случая :хайпертерм , а рутера е без значение . Може и да е дори гаражния на Станьо Турбината (даже и аз имам един като неговия).

          Що се отнася до юридическата страна : някой съдил ли е "Хайпертем" за лъжливи данни ?
          Последно редактирано от Vlado_Ts; 26-11-18, 20:32.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

            Изобщо не е задължително да е Пауърмакс, може да е всякакъв сравним източник.По интересна е горелката, защото тя превръща енергията на източника, в плазмена режеща струя ,с възможност за геометрично точно рязане, на определена дебелина.
            Аз твърдя, че не може да се докара качествено рязане, с повече от 80% от дадените от производителя скорости !!!
            Относно делата - аз знам за случаи на осъждане (при някои многократно), на - Филип Морис, Хумана,Макдоналдс,Тойота,Хонда ,Субару и т.н.Защо да не осъдиш Хайпъртерм?
            Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

            Коментар


            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

              Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
              ...Изобщо не е задължително да е Пауърмакс, може да е всякакъв сравним източник.По интересна е горелката, защото тя превръща енергията на източника, в плазмена режеща струя ,с възможност за геометрично точно рязане, на определена дебелина....
              Аааа , не не . Пауърмакс , с горелка Дурамакс !
              Щото от Хайпъртерм казват , че : "ние препоръчваме те това , с тая машина и с тая горелка "
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
                ....Аз твърдя, че не може да се докара качествено рязане, с повече от 80% от дадените от производителя скорости !!!
                Относно делата - аз знам за случаи на осъждане (при някои многократно), на - Филип Морис, Хумана,Макдоналдс,Тойота,Хонда ,Субару и т.н.Защо да не осъдиш Хайпъртерм?...
                Първо , всички фирми, освен Хайпъртерм, нямат отношение към темата .
                Второ , аз нямам намерение да съдя Хайпъртерм , щото не работя с тяхна техника и следователно няма как да твърдя , дали лъжат или не .

                ..и трето : ти що не ги осъдиш , след като твърдиш горното ( болднатото) ?
                ... хем имаш опит с техни машини ?

                ПС. ... и не го приемай като заяждане . Отдавна съм над тия неща , няма и за какво . Просто си бъбрим
                Последно редактирано от Vlado_Ts; 26-11-18, 22:19.
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                  Хора дайте идея за монофазен компресор който да смогва на плазмата От бая време вече гледам и гледам и се чудя и няма нищо подходящо...А този модул за пауърмакса RS485 лесно ли се поставя?Гледах някви клипове в нета ама тия така обясняват инай вече показват че нищо не разбрах...Трябва ли ми изобщо помеждодругото?...От фирмата дет поръчах плазмата тогава едвам намериха монофазна па и с CNC порт ,но нямаше тоя модул RS485 иии човека ми вика ма той не ти трябва ако не пускаш няколко плазми наведнъж...Нещо такова каза,но аз мисля че.просто ме врътна леко за да не се откажа от поръчката...До колкото разбрах в последствие тоя модул оаигурява пълен.контрол върху плазмата от компютъра така ли е?...С изключение на включването и де хаха...Но ще е много удобно ако мога и торка да гася през компютъра...

                  Коментар


                  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                    Първоначално публикуван от stanio.turbinata Преглед на мнение
                    ....Но ще е много удобно ако мога и торка да гася през компютъра...
                    На английски звучи като "Торч"
                    ... и се гаси/пали ръчно с бутон F5 от клавиатурата , или с мишката в менюто за опериране с THC . Всичко това в Mach-а , разбира се

                    ПС. За компресора : доде търсиш самоделки и втора ръка таралясници , за да ти легне тънка лайсна , все ше патиш .
                    Е , не че не може да попаднеш на нещо читаво , ама то е като в брака : да вземеш жена втори / трети брак и същевременно да е не...такована е не невъзможно , ама малко вероятно .
                    Последно редактирано от Vlado_Ts; 27-11-18, 09:33.
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                      Торк торч се тая знаете за какво говоря.Знам за гасенето през мача,ама само дъгата се гаси а въздуха си продължава...Когато обаче ръчно изгася горелката от копчето на нея няма дъга,няма и въздух...Е тая опция дали мога през тоя порт да я пускам и спирам или всичко е чисто механично случващо се само в горелката...Уфф за тоя компресор незнам...Все гледам тоя УК 25 и на хартия тря ми върши иделна работа ама дали е така наистина...Много ме наплашиха с масовите китайци и италиански...аз самият ремонтирах един италиански наскоро...така беше изял.коляновия вал че едвам го свестиха ...а беше доста нов...незнам може да е работил в адски условия но все пак...

                      Коментар


                      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                        Защо да ги съдя бе Владо ? Основния мотив на някой, да съди някого, е когато е претърпял щети заради него.А аз мога да си направя източник, с произволна мощност и достатъчно екстри (някои от които отсъстват в тези на Хайпъртерм,като последната екстра - да инициира нова дъга,ако текущата изгасне докато реже) и да си го поставя където ми е нужен.

                        Станьо, я пробвай като изгасне дъгата, да не чакаш времето за постгаз, а пак натисни и би трябвало въздуха да спре и след около 2 секунди да запали ! И докладвай !
                        Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                        Коментар


                        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                          Не съм писал от доста време...Като гледам и други не са ...Таа реших си проблема с въздуха ей тей ->



                          300л китайски Магнум или нещо от сорта,много добре работи.Тънко ми изпадна гледам че нови са бая(и тоя не е ползван много).Иии разбрах още една хитринка...Като пуснеш Powermax-a в режим на маркиране използва г/д наполовина въздух(~3 bara) и си реже страхотно по тънки неща до 2-3 мм особено след като взех и Finecut дюзата(Тук благодаря на ф-ма YANSO, изключително доволен съм!) а аз като гледам предимно такива неща ще режа таа тоя проблем ми отпадна....

                          Сега обаче продължавам да се боря с МАЛОУМНИЯ THC или там каквото си мисли то че е...когато намаля PAU започва да следи повърхността много добре.Спазва си почти(до толкова виждам) разстоянието което искам до материала,НО вдига САМО НАГОРЕ торка!!На долу не иска да го сваля!!! Когато увелича напрежението на PAU на над 170 примерно(не по малко) започва да го движи и нагоре и надолу,НО вече с някво нереално разстояние до материала примерно от порядъка на 15-18мм!!! ...И сега въпроса ми е следния...Възможно ли е това да се получава от несъответствие в насторйките(джъмперите) на делителя на напрежение?(всякакви комбинации в менютата съм пробвал,в шийткам,в мач-а и нищо!)....На Powermax-a му дават фабрично че е 50:1 и на толкова съм цъкнал THC.ОБАЧЕ моя PM нали е 220v и се чудя възможно ли е някой,по няква причина да е разместил джъмперите и да е на друга настройка? Какво би станало ако има несъответствие в настройката на тоя параметър между THC и плазмения източник? Ще има ли последствия за машината защото мисля да пробвам и това,но без да си отварям плазмата а само от THC да местя? Ясно ми е че е МАЛОУМЕН тоя "контролер" но щом е копие на Прома-та все за нещо трябва да става ма***му!!! Гледам клипове на Прома иии РАБОТИ!!! защо тоя боклук не ще?...откачил съм...

                          Ето иначе доволен съм от машината 1:1 пасва с оригиналната като някои размери(диаметри) нарочно съм ги променил

                          Последно редактирано от stanio.turbinata; 28-02-19, 10:52.

                          Коментар


                          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                            Ами те форумите умряха бе колега,аз не знам как го поддържат и тоя .При тоталната липса на интерес, рекламодатели няма и .... а хората които работят отзад искат пари !
                            На въпроса ще ти отговоря, но може да се объркаш малко.Та,първо трябва да калибрираш контролера.Това става като измериш реалното напрежение и разделеното и да сравниш с това, какво показва на дисплея.За да ги изравниш трябва да промениш зададеното ратио в контролера.След това, да се увериш че мотора по Z, отработва зададеното (щото може и да не го прави ако е много бърза смяната на посоката) и накрая ако не си дал възможност на Mach3 ,да сваля под 0 достатъчно надолу ,няма как да сваля.
                            Аз като започнах, да си правя собствен контролер, си мислех че е доста просто ... но малко се поозорих.Сега, за да съм коректен, го продавам с изричната препоръка (или в комплект) да ползват хибридно серво за Z мотор (стъпков мотор с енкодер) защото не губи стъпки и работи над 2 пъти по бързо.Е струва по малко от 2 пъти повече, но регулира при скорост на рязане 5000мм/мин. нещо с което не могат да се похвалят други ТНС контролери с цена до 300$ .
                            Споменатата Прома, работи до 2200мм/мин ти си направи сметка, този на Сергей до каква скорост работи.Ако режеш с по голяма скорост,няма да го докараш до адекватна работа.
                            Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                            Коментар


                            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                              Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
                              ...Сега, за да съм коректен, го продавам с изричната препоръка (или в комплект) да ползват хибридно серво за Z мотор (стъпков мотор с енкодер) защото не губи стъпки и работи над 2 пъти по бързо...
                              Мини на AC серво, и ще забравиш за стъпковите томахавки...
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                                Е това го знаем наистина, но хората в България търсят евтино бе колега.И в опит да поевтиним хеобходимия хардуер, предлагаме това.Разбира се, говорим за нисък клас ТНС контрол .Просто с мотор за 62лв. и драйвер за 48лв. нещата не стават.Затова посочих въпросния мотор, който с драйвера струва около 250лв. и се представя доста по добре.А ако може човека да си позволи 550лв. нещата стават други и почти като истински.Там вече контролера може да се изпъне на макс и да контролира и при скорост над 6000мм/мин.Макар че нещата са много относителни,повечето хора не могат да се справят софтуерно при големи скорости,там има значение и CNC контрола,защото ако не го спираш когато трябва и да го пускаш когато трябва,реално не можеш да го ползваш със такава скорост.
                                Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X