Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

    Направих и друг опит....Пуснах ампеража на 10А и напрежение на PAU 190 например(от 170 нагоре няма значение колко е)и заработи тоя пущиняк...Смисъл незнам дали точно започна да поддържа 1мм от материала както му бях задал,но със сигурност беше мнооого далеч от првдишните 15-18мм когато пусна на 45А...Лошото е че с 10А немога и станьол за шоколад да срежа...Мен ми трябва вдигането предимно в много малки граници и то предимно за тънки материали защото там обикновенно са дългите срязове и кривината може да е фатална за крайния резултат...За дебелите като 10-12мм няма яд щот там са къси срязовете и материала.дори да е накриво то е.без значение защото са много къси рязанията...Имах яд че торка един два пъти ми закачи.в шлак отгоре и ми размести детайла и много псувах,но започнах да го чистя докато реже и да стягам.материала със стяги.Та реших го и този яд.Аз повече от 1500мм/мин май не съм пускал никога хахах...Ще пробвам това което каза,разбрах какво имаш впредвид ...Проблема с вертикалността се реши...Консуматива е бил! И тук е момента да похваля отново фирма Янсо и да кажа,че с учудване установих че Чешките консумативи за HT са по-добри от оригиналните бога ми незнам.как,но вече се убедих в това!...

    Коментар


    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

      Първоначално публикуван от stanio.turbinata Преглед на мнение
      .... Какво би станало ако има несъответствие в настройката на тоя параметър между THC и плазмения източник? Ще има ли последствия за машината защото мисля да пробвам и това,но без да си отварям плазмата а само от THC да местя? ...
      Последствия за машината няма . Единствено (при несъответствие) ще имаш нереално показание на дисплея . Но то и по принцип е във виртуални единици . Така че на дисплея ще имаш показание от 2 пъти по- ниско /респ. по-високо напрежение от (приблизително) реалното , ако джъмпера на ТНС-то е на позиция 1:25 , респ. 1:100 .
      Между друго ТНС-то с джъмперите е от по-стария модел . Аз скапах 2 или 3 такива . По-новия контролер е със софтуерна настройка и откак го сложих (малко над година вече) проблеми нямам.
      Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
      ...Споменатата Прома, работи до 2200мм/мин ти си направи сметка, този на Сергей до каква скорост работи.Ако режеш с по голяма скорост,няма да го докараш до адекватна работа.
      Горе-долу : до толкова . Ама то и за 50 долара - толкоз . За практиката стига .
      Аз бас държа , че от четящите тука на никой не му се налага да работи с 5000 мм/мин.
      ..та имам усещането , че скоростта на рязане леко се преекспонира .
      Последно редактирано от Vlado_Ts; 13-03-19, 15:51.
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

        Ами не е точно така Владо .Proma-та струва 297.66$ ,а моят с 3$ повече.Разликата е, че при моя веднъж конфигуриран ,не се настройва или пипа изобщо в бъдеще и може да забравиш, че имаш такъв контролер.Освен това, може да се спира и пуска от софтуера, както и ако мине през дупка или извън листа, не забива горелката.
        Скоростта с която Hypertherm XP45 реже поцинкована ламарина 1.2мм е 6000мм/мин.
        Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

        Коментар


        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

          Направих си щитче,че водата много пръскаше по моторчето...



          Разбрах защо ми е спирала плазмата по време на рязане...Просто като изсушителя започне да изхвърля конденза в атмосферата налягането в системата пада и умния пауърмакс щом го надуши спира дъгата....Направих си ресивърче от тази 30л АГУ бутилка преди плазмата и нещата заспаха!



          Много ми се иска да взема от твоят височинен контролер но засега нямам възможност че много се поохарчих...дано имаш за по натам наличност защото задължително ще взема!

          Коментар


          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

            За съжаление сега гледам, че имам само един ,което е грешка на колегата ,защото това означава, че е трябвало да поръча на човека, който ни ги прави.Сега платкаджийница ,насищане, кутийки, тест - отиде десетина дни .Като дойде новата партида, ще ти пратя да тестваш.
            Това с ресивера е много добра идея ! Имай предвид,че вариациите във дебита на въздуха,влияят и на напрежението.Колкото по-силен е въздуха, толкова по ниска е йонизацията,а оттам и напрежението (просто въздуха е непроводим и ако постъпващия въздух, е с прекалено налягане, просто ще "издуха" отворения във въздушната междина плазмен канал и дъгата дори може да изгасне.Пробвай - като увеличаваш налягането - горелката се вдига.
            Искам да ти обърна внимание отсега - ако ти пратя контролер - този мотор няма да работи добре ,дори може изобщо да не работи .Ще трябва да намалиш настройката за бързодействие "ПИД-а" ,ама като дойде време ще обясня.
            Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

            Коментар


            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

              Аз пък ето кви простотии творя.
              Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

              Коментар


              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                Ихааа...Те това е сложна машинария вече! Супер! Аз гледах в халето на Станчев,че и те имат такава с която много се гордеят принципно разбрах от това което сме си говорили хаха,но ако разликата между неговата и твоята машина е както при масите на двамата,предстаам си колко по измислена и направена е твоята машина! ...Когато има контролер ще гледам да съм събрал парички да го платя направо! А какво трябва да се преправи по механиката за да работи контролера?

                Коментар


                • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                  Абе тука е с офлайн контролер, а не с Mach3 и за разлика от тази на Сергей, е с ход 6200мм и може да хваща цели - както тръби до ф130,така и профили били те квадратни или правоъгълни до 120х120.
                  Трябва да дотунинговам някои неща - едното е скоростите и правя и допълнителна екстра - автоматична пневматична планшайба, пак до тези размери. Освен това ще гледам да пусна и вода и въздух през патронника, че иначе пушека е по голям и разваля патронника.Така и детайлите няма да се цапат толкова отвътре.
                  И като съм тръгнал да си правя реклама да допълня, че цената ми ще е ТРИ ПЪТИ по малка от неговата.
                  А на въпроса - по механиката няма какво да пипаш.Трябва ти реле за да го пускаш и спираш и колкото може шo бърз мотор по Z,като може да си оставиш и стария но ще работи бавно.Най същественото е обяснено в pdf-а който трябва да довърша все някога,защото ако не го пускаш и спираш правилно ще дава грешки.
                  Последно редактирано от stivemaster; 21-03-19, 21:38.
                  Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                  Коментар


                  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                    Еволюция в кода, докато разучавам контролера.Така центрирането към осовата линия вече е с корекция.
                    Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                    Коментар


                    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                      егати! И странично опипва така ли?

                      Коментар


                      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                        Ами да ,номера е че като знаеш диаметъра на предпазната месингова капачка с която пипа, лесно можеш да намериш средата на профила.
                        Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                        Коментар


                        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                          Започнах да давам по-добри резултати Познайте коя е оригиналната

                          Коментар


                          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                            Това от 6-ца ли е,браво ! Какво промени, че ти се промениха резултатите ?
                            Аз пък си продадох машината за профили и сега, понеже ми стана интересно,за да продължа със заниманията, ще трябва да направя нова и по голяма разбира се.Интересно,че човека явно ще си я избие за една седмица, още с тази поръчка.Дай боже всеки му.
                            Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                            Коментар


                            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                              8мм е.Пауърмакса е железен! Ами спрях да използвам "височинния контролер" и започнах да задавам доста по ниски фийд рейтове от тези в книгата към пауърмакса иии нещата започнаха да стават Само още се чудя дали има някаква практическа(не тази в книгата) дебелина на режещата струя в завийсимост от ампеража? Че ей тоя момент като не го наглася и ми прави следи от там дет влиза да реже торка и бягат леко размерите щот аз така си го обяснявам,че явно шийт кам-а пренастройва спрямо дебелината на струята ма го прави не оъносно рязаният контур а явно по центъра на контура показващ дебелината на струята...така мисля де....Ами какняма да я продадеш...То аз такава машина наживо даже и не бях виждал преди да видя тая на Станчев...Няма тук в околията такава абсолютно! Дай боже да неможеш да насмогнеш от поръчки за такива машини! А какво каза за твоя контролер,че може да работи с мойто моторче но с по малък фийд рейт? ...Ще трябва скоро да оборудвам с контролера ти защото искам да започна да режа голями листовеламарина с дълги срязове иии нито скарата ми е идеалноправа,нито масата хахаха а пък и от рязането така се е назъбила скарата,че такива листове ще са ужас за рязане....

                              Коментар


                              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                                В шиткама - керф е ширината на реза и според това какво си задал inside или outside компенсира контура отвътре или отвън.
                                Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X