Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

    Е споко де ,никой не е умрял,всичко е поправимо,само дето ще струва пари.Ако вдяваш от линукс ,мога да те светна как да го докараш до там че да не ползваш неговото ТНС и да работи доста по прилично.Но ..... предупреждение, LinuxCNC е полуфабрикат ,който трябва да разчепкаш и да настроиш по определен начин,недостъпен за нормални потребители.
    Жокер !

    Между другото,издирвам Linux специалист,който да помогне (срещу заплащане или на щат,макар и дистанционно) в разработката на българска РС базирана плазмена CNC.Като пиша разработка,имам предвид събиране и настройка на вече направени и тествани компоненти, за Linux CNC контролера.
    Последно редактирано от stivemaster; 12-08-18, 10:14.
    Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

    Коментар


    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

      На Редстийл управленията са българрски и са на Линукс.
      На Унисофт също са под Линукс.

      Коментар


      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

        Какво значи на Редстил, след като всички техни машини (поне които аз съм виждал) са с Ета17, които освен хубавата цифра на която го продават, в сайта си не дават никаква информация за устройството ,а са наблегнали на удобствата създадени за Windows.Ако е на Linux,то умело го крият.
        А Унисофт, ако имат нещо такова ,ще ми е интересно да го видя, защото профила им иначе е на фирма за счетоводен софтуер.
        Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

        Коментар


        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

          Линукс съм виждал само един два пъти,не съм и пипал ...Щом казваш,че е по-добър,ще взема.още едно PC и ще му инстална Линукс да видим как е ...THC го изключих тотално...само ми прецаква работата...Незнайно защо сам си решаваше след като опипа материала и започне да реже на зададеното от мен разстояние,след няколко секунди решаваше да вдигне торка с няколко мм иии всичко отива наа майн...Без него е много по-добре...

          Коментар


          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

            Ами тогава изтича времето и започва да действа.Казах ти вече, единия от параметрите които му се настройват, е това време след което искаш да започне да действа.Това е абсолютно неправилна тактика,но така е решил да го прави и така действа.Всъщност той го е копирал от това де.Без него ще просуркаш някъде горелката и ге изгориш я,предпазната капачка ,я нещо още по скъпо.Имай предвид че 45А източник при пълно късо, ще вдигне 60А и резултата не е незначителен за горелката, която е около 580лв.(машинната)
            Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

            Коментар


            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

              Да се включа и аз в темата. Ползвам установката на г-н Станчев от повече от половин година като обобщено мога да кажа че съм доволен. Наистина може да се желае още много, но да не забравяме цената. Да, и за тази цена може да се желае повече но това е положението. Искам да кажа че досега когато съм имал нужда от инфо и съвет и съм звъннал по телефона на фирмата /на Влади конкретно/, винаги ми е било отделяно необходимото внимание и съм успявал да си реша проблема.
              Определено има недомислици по машината, но не е чак болка за умиране. Като успокоение на всички които се сблъскват сега с тази установка мога да кажа че съм нарязал над 30 тона материал от началото на годината. Върши си работата. Вече има нужда от смяна на някой лагер, ама не е голяма болка.
              Към колегата който се бори в момента с настройките, да обърне внимание на настройки на Mach3. Конкретно тези под бутона за включване и изключване на THC. При тази крива ламарина от клипа, стойността на "THC Speed" трябва да бъде 100 или повече. Другите са "THC Max" 500, "THC Min" - /минус/ 50. Не мога да кача снимка.
              На TNC контролера стойността на "Sto" трябва да е 0,1. Това е времето на изчакване след което TNC поема управлението по Z.
              Другото което бих препоръчал е да се свали вертикалната конзола която държи горелката и да се фрезоват двата водещи ръба по които се извършва движението по Z защото не са успоредни. Даже който му се занимава бих препоръчал да си направи водещи колелета от полиамит или друга техническа пластмаса, защото "фабричното" решение е малко.... без коментар.

              Нещо друго ако мога да помогна, ще опитам. В същото време готов съм да чета и аз съвети.
              Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

              Коментар


              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                Изобщо не съм съгласен със ТНС Speed 100%, просто защото аз ползвам 2500мм/мин за Z и това НЯМА да работи никога.При управлението на ТНС, Mach3 не ползва рампите за ускорение (не питайте защо) и мотора се побърква.Вече ако ползвате някаква бавна скорост за опипване - даречем 300мм ,може и да работи със 100% ,иначе трябва да е най много 10%.Мое мнение !
                Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                Коментар


                • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                  Не знам на Вашите машини как е, това което съм го написал е от практиката за конкретната машина. Колегата да пробва ако иска, като тази "THC Speed" е за нагънат материал както на клипа. Иначе аз ползвам стойност 60 за материал над 3mm какъвто предимно режа, и стойност 80 за материал под 3 mm.
                  Доколкото видях от сайта Ви, и Вие асемблирате такива машини. Вероятно ползвате различни компоненти с фирмата от Разград. НЕ РАЗБИРАМ от материята. Разбирам от железа!
                  Последно редактирано от Sasho74; 14-08-18, 15:55.
                  Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                  Коментар


                  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                    Благодаря колега,ще го пробвам!Въпроса със скоростта на THC обаче не ме притеснява толкова,а това,защо след времетето в което поема контрола по Z ми вдига торка с няколко мм от първоначалното положение в което е започнало рязането?От настройките в самия контролер няма такъв параметър за поддържана височина на рязане?Това е проблема ми сега с него.То ясно е,че няма да режа толкова крива ламарина,но искам да работи както трябва!Защо решава да се вдигне на споменатото разстояние щом поеме контрола е това се пита?При теб има ли го този момент?Това със стойностите 700 и -50 не е в играта за контрола...Това само са аплитудите в двете посоки...и 1000 на -1000 да ги сложиш все тая...Вече се заиграх с въпросния модул за движение по Z иии мисля,че доста добре доусъвършенствах механиката Инак започнах и профили да си обработвам и се получава супер Не е само за листов материал тая машина хаха.



                    И още един въпрос сега се сетих,-как да направя така,че в случая с профила например да опипва материала само първия път и после направо да си пробива следващите дупки без да допира материала преди това?
                    Последно редактирано от stanio.turbinata; 14-08-18, 16:52.

                    Коментар


                    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                      Не те разбирам какъв е въпроса?
                      Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                      Коментар


                      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                        Я прати една снимка, да видя да не си с друг контролер
                        Пращам ти телефона си на лично, ако искаш обади се!
                        Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                        Коментар


                        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                          Отговорите са следните - подготовка на код за рязане с Sheetcam,там може да зададеш на постпроцесора (предвид начина по който задаваш въпросите ,няма да можеш, но ...) да проверява разстоянието, което е изминато и да опипва, на не по малко от еди колко си .Така, ако отворите или началата на контура, са под еди колко си, ще опипва само веднъж.Това че горелката ти скача, след поемане на контрола, означава че напрежението, което си задал да следи, е по голямо от това, на правилната височина.Това което ти е написал колегата, за диапазона на работа на ТНС, е важно защото по дефолт в Mach3, там не можеш да задаваш отрицателни стойности ,така ако рязането ти започне от по висока точка ,горелката не може да последва ламарината в отрицателна посока.Затова, трябва да прецениш, каква най голяма кривина може да се наложи да режеш и във файла (C:\Mach3\Plasma.xml ) да зададеш за ТНС min и ТНС max стойностите, които ще са ти подходящи,да речем ТНС min -50 и ТНС max 100.
                          Последно редактирано от stivemaster; 14-08-18, 21:19.
                          Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                          Коментар


                          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                            Ахаа ясно Добрем ще го видя и това.Аз сега съм с Макс 70,мин.-70 и THC speed 40.А това за.пост процесора промени.в текстовия файл ли са или.някъде в самите настройки на шийт кам-а?Ще видя да си поиграя с напрежението тогава но нещо мисля не се разбира с powermax-a тоя THC :/ ...Щот кат намаля напрежението и гаси дъгата...А замислил съм се за т.н "Омична капачка" за Powermax-a.Дали има смисъл и тя използва ли пак THC?...Не би.трябвало нали все пак работи със съпротивление не с напрежение като THC,но честно казано не съм търсил инфо а и едвали ще разбера много ако намеря такова

                            Коментар


                            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                              Първоначално публикуван от stanio.turbinata Преглед на мнение
                              ................ми вдига торка с няколко мм от първоначалното положение в което е започнало рязането?От настройките в самия контролер няма такъв параметър за поддържана височина на рязане?.............Защо решава да се вдигне на споменатото разстояние щом поеме контрола е това се пита?.............
                              Не виждам какъв ти е проблема да намалиш височината на рязане. Просто намали стойностите на ТНС. Аз режа на стойности от 140 до 150. Това обаче зависи от дебелина на материала, размер дюза, ампераж на рязане и вид на токоизточника.
                              Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                              Коментар


                              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                                Аз го намалявам разстоянието.Торка опипва материала и започва да си реже на зададеното от мен разстояние примерно 1мм.След много кратко време,обче THC незнайно защо вдига торка на примерно 4-5мм и продължава рязането с тази височина,като се стреми да я поддържа нея,а не зададените от мен 1мм.А кое напрежение е това за което говориш?Основното ли?Защото има няколко напрежения в контролера.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X