Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

    Тая настройка се прави от меню "settings", долу в ляво "set step per unit". По спомен, процедурата беше нещо като: избор на ос която ще се калиброва и разстояние което да измине за тестовото измерване. Последното се отчита да кажем с индикатор (часовник). Следва старт на процедурата, отчита се реално изминатото разстояние, и се въвежда в полето. Натам софтуера си изчислява каквото има за смятане.
    Например, указано е ос "Х" да измине 5.00мм. Отчетено е 4.96. Въвежда се в полето, и от въведеното се преизчислява колко стъпки правят да кажем 1мм.

    Правил съм това упражнение преди доста време, и карам на спомени. Може да има някоя неточност, затова контролно погледнете и в TFM.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Mach3_call.jpg
Прегледи:1
Размер:106.9 КБ
ID:5794940
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

      Няма неточност.Точно такава е процедурата за калибриране по различните оси.

      Коментар


      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

        Подкарах го тоя THC...



        Кой да знае,че бутона "THC" в Mach-a трябвало да бъде ИЗКЛЮЧЕН за да работи...Да не ми е казал някой...Нещо обаче още ми куца в настройките,защото вижте как насечено реагира?Предполагам нещо от времената за контрол и разликата в напрежението за контрол ?...

        Коментар


        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

          Днес пак малко тормоз на малкото Powermax-че

          14mm ама дюзата май вече взе да криви Инак си го яде като за закуска.Даже си го и пробива без затруднения,но по малък отвор примерно от 8-9мм вече изглежда кофти (Не са тези отгоре дето се виждат на снимката)



          Малко и точност реших да пробвам със същата вече поразбита дюза...4мм...



          Трябва да си купя и Finecut приставката да пробвам с нея как ще е Как е според вас сряза?Питам сериозно,защото нямам опит и незнам дали да търся още подобрение което най-вероятно е възможно,защото почти не съм правил опити...Само си играя ей така отвреме на време

          Коментар


          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

            Добър ти е сряза и отворите са хубави като за плазма.Консумативите най-се прецакват като пробиваш,предполагам,че вече си установил.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

              Първоначално публикуван от stanio.turbinata Преглед на мнение
              Апропо, капките разтопен метал съчетани с надписа "турбо", придават интересен стил на творбата. Навяват мисли за много газ, много повер, и т.н.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                Бре че се оживила тази тема !
                Да взема да отговоря на някои въпроси :
                За сметка на надменноста на Сергей - ТНС контрола не може да се похвали с нищо.Принципа на работа заложен в него е - време след което започва да работи ,напрежение и хистерезис.
                Истинското ТНС обаче, работи далеч по сложно - то работи САМО когато го пуснем,работи само когато скоростта е около 100% и височината е височината на рязане,има и още подробности които ще спестя.Ако си осигурите поне споменатите условия ще имате прилично рязане.Ако говорим за управляващ софтуер Mach3, то комбинацията с Sheetcam ви дава големи предимства.С LinuxCNC може да се използва вградената PLC функционалност и да получите вграден ТНС,но трябва да сте доста напреднал потребител.Докато линуксчиите не се интересуват от понятието юзерфрендли - така ще е.
                Последно редактирано от stivemaster; 06-08-18, 21:47.
                Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                Коментар


                • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                  Благодаря за включванията ти колега!Вижда се,че си доста навътре в нещата и не искаш като някои други лица да товаря машината за 400 км за да ми ги кажеш Видял си от клипа как работи моя,но според мен не трябва да е толкова тромав...Все пак се вижда че релефа не е с толкова малък наклон,че да си позволи движение през такъв интервал от време...Толкова функциии има и някои не са ми ясни....Относно калибровката,благодаря на колегите по—горе,направих я все пак.Оказа с,че съм бил адски близо с моите сметки хаха.Аз сметнах 563 стъпки а машината показа 562,15627 нещо си...Това с калибровка на 2 метра разстояние!Обаче по Z нещата не стояха такааа....калибровката показваше някви супер млки стъпки незнам защо и трябваше да ги нагодя с мерене и проби....е там също се получи перфе но явно съм бил далеч от истината със зададени досега 2300 стъпки при калибровани на 8 см сега и получени 3200 ....както и да отплеснах...сега всичко е настроено ОК....Само пустия THC ме ядосва...

                  Коментар


                  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                    Първоначално публикуван от stanio.turbinata Преглед на мнение
                    ... и не искаш като някои други лица да товаря машината за 400 км за да ми ги кажеш ...
                    Че кои са тия други лица , дето те карат да си товариш машината на 400 км. за да ти кажат ?!

                    ...ама ако може с конкретен цитат нещо , че така ....
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                      малко по—назад в темата...

                      Ще снимам упътването което ми е дал бате Серго,който излезе малко да не го обидя публично ама нещо не постъпва добре...Значи като взе парите за машината обещанията и думите му бяха голями...После го питах някакви съвсем прости неща по телефона и отговора беше "Ооо я товари машината и ела до Разград да ти ги покажа"...Е да,то така се товари и хайде 400км в едната посока...Има вайбър най малкото...Толкова ли не може да ми снима тия неща дет го питам и да ми ги прати?...Ебаси да не му изям хляба...Даже нищо не ми бе казал за настройката на стъпките на моторите до които настройки трябваше да стигна сам като бях поставил един тънкописец вмезто плазмения торк и със шублер мерих,мерих и мерих до мм...И после момчето дето му помага - Владо ми ги каза като почти съвпаднаха с моите измерени и с учудване ме пита "Ама Станчев не ти ли ги е дал?"....Както и да е..

                      абсолютно заставам зад написаното и пред полиграф!

                      Коментар


                      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                        Абе и аз да не пиша големи думи ,но са ме викали да помагам с негови ...... машини , но какво да им кажеш на хората ,то няма дори крайни изключватели (4бр. - цена за четирите 10лв.).Как по дяволите давате хом позиция бре ? Ами караме я до края, докато се удари и моторите започнат да "буксуват", след това изключвам управлението,пак го включвам и готово ?!?!? Баси филма !
                        А по повод ТНС ,за да работи коректно и бързо, то на релейния принцип ,да подава сигнали към Mach3 да вдига и спуска, с еднаква скорост ,без ускорения и забавяния или ПИД няма как да стане.Е може разбира се, да се реже 6мм или 8мм бавно, със слаб източник.Не ми се спори на тази тема.Истинските маркови ТНС, са със серво мотор, който има 4000об/мин и са с винт (СВД) с 10мм ход на резбата.Не за висока скорост, а за да се движи съвсем малко, за да изпълни нужното движение и да реагира бързо.Освен това, ТНС контролера работи самостоятелно, независимо от ЦПУ контролера.Накрая само ще добавя, че резервния начин,на марков ТНС, да установи допира (IHS така наречената процедура) е със следене на оборотите на сервото и при пад, по остър от зададената рампа, мотора спира и дава назад едиколко си,защото явно е ударил ламарината и вдига грешка (има и със аналогово задаване на въртящия момент ,първоначално при "опипването" е минималния въртящ момент и ако той бъде надвишен, самия серво драйвер вдига грешка - превишен въртящ момент.После момента се вдига и се извършват другите движения).Тя не пречи да се продължи работа до 3 пъти последователно ,просто показва - грешка омичен контакт.
                        И така нататък ,да не ви натъжавам сега.
                        А по повод трудностите в комуникацията ..... такъв е човека ,според мен не го прави нарочно,с хора се работи много трудно.
                        Последно редактирано от stivemaster; 07-08-18, 11:39.
                        Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                        Коментар


                        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                          Маѝ доста хора имаме проблем с машините и опътването на Станчев!

                          Коментар


                          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                            Еми споделяйте да ги борим заедно тези проблеми де НО едно е сигурно за него,-НЕ помага по телефона както обещава при покупката на машината...Упътването на THC .което явно е някаква негова разработка е супер неясно за хора които хал хабер си нямат от толко тясно свързана материя...И понеже е някаква негова разработа никъде в нета няма инфо или друго упътване за работа с него!...Машината като идея е мн добра,но като изпълнение вече видях бая пропуски и меко казано глупости!...Най неприятното е че механиката на портала е толкова "мека" от към направляващите,че като опипа метала и мърда леко назад като се нарушава геометрията..WTF?!?...Релсите които продава се усукват с времето иии трябва да си направиш супер точна маса на която.да ги монтираш?!?!...Ем то само като се замислиш...неговата машина има няма 200кг заедно със скарите а друга маса що годе хубава със същите размери започва от половин тон нагоре и най добре НЕРАЗГЛОБЯЕМА кпнструкция.А не като тук всичко.се събира в багажник на.комби...Разбрахте ме накратко,но инак пак казвам аз съм доволен от нея най вече затова че е проста,изглежда надежна и всичките и чаркала ги има навсякъде.За точност ...тук.вече тунинга по нея е задължителен за добър резултат.Аз вече го правя

                            Коментар


                            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                              Щом на черен и боядисан профил 60/60/2 му викаш релси .Всяко нещо за да е хубаво,трябва да вкараш в него малко пари.При себестойност от около 500лв какво да се получи ?Аз по голям макет не съм виждал .Първата ми машина в работилницата за проби,беше с над 3 пъти повече материали,като се опитвам да направя някакво сравнение за себе си, без да си правя реклама .
                              Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                              Коментар


                              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                                И аз това казвам .Просто и тук с трици неможеш да хванеш маймуни...Или пък направо си можеш?...Дайте ми банан ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X