Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

    Първоначално публикуван от stanio.turbinata Преглед на мнение
    Имам проблем с аспирацията ...Нещо не се справя иии ще се отровя :/ ...Мисля да правя водна вана.Какво ви е мнението за това дали ще има ефект? :/
    При нас ефекта от водната маса е много голям - почти няма прах и пушек.

    Коментар


    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

      Ммм да...И аз ще правя навих се...Виждам,че няма много включвания в темата,явно не е интересна на почти никого ...Нещо немога да се разбера с височинният контролер?..Някой може ли да ми даде малко инфо за нещо като "базови настройки"? Благодаря

      Коментар


      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

        Имам авер,който преди десетина дена стартира своята машина,голямо кумене падна с настройките.Височинният контролер така и не го подкара,според него трябвала още някаква електроника за да сработи.За сега задава ръчно височината,като се налага честа корекция поради кривината на листовият материял.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
          Имам авер,който преди десетина дена стартира своята машина,голямо кумене падна с настройките.Височинният контролер така и не го подкара,според него трябвала още някаква електроника за да сработи.За сега задава ръчно височината,като се налага честа корекция поради кривината на листовият материял.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

            Подозирам,че колегата Vlado_Ts знае доста по въпроса,но няма да ни каже ....

            Коментар


            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

              Първоначално публикуван от stanio.turbinata Преглед на мнение
              Подозирам,че колегата Vlado_Ts знае доста по въпроса,но няма да ни каже ....
              На "вас" проблемите са различни . С Пламен направихме "преписка" на ЛС ,а конкретно на теб какъв е , та не можеш "да се разбереш" с него ?
              Принципно машината си следи автоматично , при теб е по напрежение на дъгата .А ако имаш предвид настройка на "дистанцията " между горелката и повърхността на метала - тя се задава в g-кода и зависи и от конкретния токоизточник . Избистри първо проблема
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                Проблема ми е,че нямам представа функциите в самия THC който се задават ръчно на самият него,коя за какво е и какво е значението и? Примерно първата функция "PAU" която е в неговото меню е някакво напрежение което като го задам на някаква стойност по малка от 200v някъде и се случва следното:Пали пилотната дъга,и в момента в който тръгне да пали основната и гаси и двете дъги.Над 200v няма проблем.Другите функции като хистерезис(знам какво е,но тук нямам представа каква е деята му) и и някакви времена не помня точно как бяха изобщо незнам какво правят!На тест менюто си работят нещата.MACH-а си приема сигналите и на диагностиката си се вижат,че всичко трябва да е ОК с THC-то.Обаче като тръгна да режа и грам не ще да мръдне по Z макар леко да съм дал наклон на детайла.Разстоянието си го задавам от SHEET CAM-а.Къде другаде мога да пипам?Ще направя снимки на това онова да стане по нагледно,че така само човек работил с точно тоя THC може да разбере за какво става въпрос.Аз незнам дали са от такова съществено значение самите настройки в контролера,но самият факт,че не работи в момента нещо ме кара да си мисля,че са важни...

                Коментар


                • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                  Проблема ми е,че нямам представа функциите в самия THC които се задават ръчно на самият него,коя за какво е и какво е значението и? Примерно първата функция "PAU" която е в неговото меню е някакво напрежение което като го задам на някаква стойност по малка от 200v някъде и се случва следното:Пали пилотната дъга,и в момента в който тръгне да пали основната и гаси и двете дъги.Над 200v няма проблем.Другите функции като хистерезис(знам какво е,но тук нямам представа каква е деята му) и и някакви времена не помня точно как бяха изобщо незнам какво правят!На тест менюто си работят нещата.MACH-а си приема сигналите и на диагностиката си се вижат,че всичко трябва да е ОК с THC-то.Обаче като тръгна да режа и грам не ще да мръдне по Z макар леко да съм дал наклон на детайла.Разстоянието си го задавам от SHEET CAM-а.Къде другаде мога да пипам?Ще направя снимки на това онова да стане по нагледно,че така само човек работил с точно тоя THC може да разбере за какво става въпрос.Аз незнам дали са от такова съществено значение самите настройки в контролера,но самият факт,че не работи в момента нещо ме кара да си мисля,че са важни...

                  Коментар


                  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                    Ето я машината,но не можах да я снимам в действие:

                    И още една машинка в действие,това нещо наряза света.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                      Ууу..160 амперовото чудовище тва си е бая мощно ...предлага ли се машинен бренер за нея?...нямам трифазен инак и аз сигурно щях да взема Powermax-a 65 или 85...ама незнам къде може да се местя някога иии там да няма трифазен...Но вие гледам с тежка промишленост се занимавате аз други цели имам.Височинния контролер сега работи ли?

                      Коментар


                      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                        Не,има схема на една платка и ще се пробваме да я осъществим,като се надявам да вземе да тръгне.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                          Първоначално публикуван от stanio.turbinata Преглед на мнение
                          Проблема ми е,че нямам представа функциите в самия THC които се задават ръчно на самият него,коя за какво е и какво е значението и? Примерно първата функция "PAU" която е в неговото меню е някакво напрежение което като го задам на някаква стойност по малка от 200v някъде и се случва следното:Пали пилотната дъга,и в момента в който тръгне да пали основната и гаси и двете дъги.Над 200v няма проблем....
                          Има един делител с 3 позиции , но за сега не го закачай . Бате ти Серго препоръчва ( по спомен) дъгата да пали на около 130V , но то беше за китайския Роен. От моя опит съм установил , че при различните плазми тази стойност варира .
                          Така че ако няма проблем ( и не се появи друг покрай този -примерно да ти скапва скоростно електрода ) и си реже нормално , карай така , на 200V.
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                            Добре,а другите функции за настройка на контролера?Тях да не ги закачм ли?...Ще снимам упътването което ми е дал бате Серго,който излезе малко да не го обидя публично ама нещо не постъпва добре...Значи като взе парите за машината обещанията и думите му бяха голями...После го питах някакви съвсем прости неща по телефона и отговора беше "Ооо я товари машината и ела до Разград да ти ги покажа"...Е да,то така се товари и хайде 400км в едната посока...Има вайбър най малкото...Толкова ли не може да ми снима тия неща дет го питам и да ми ги прати?...Ебаси да не му изям хляба...Даже нищо не ми бе казал за настройката на стъпките на моторите до които настройки трябваше да стигна сам като бях поставил един тънкописец вмезто плазмения торк и със шублер мерих,мерих и мерих до мм...И после момчето дето му помага - Владо ми ги каза като почти съвпаднаха с моите измерени и с учудване ме пита "Ама Станчев не ти ли ги е дал?"....Както и да е...Отклоних се малко от темата...Та ще снимам упътването за работа с контролера и ще го кача да видим дали пък нещо не се разбира с Powermax-a което не би трябвало да е така де....

                            Коментар


                            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                              Първоначално публикуван от stanio.turbinata Преглед на мнение
                              ...Даже нищо не ми бе казал за настройката на стъпките на моторите до които настройки трябваше да стигна сам като бях поставил един тънкописец вмезто плазмения торк и със шублер мерих,мерих и мерих до мм...И после момчето дето му помага - Владо ми ги каза като почти съвпаднаха с моите измерени и с учудване ме пита "Ама Станчев не ти ли ги е дал?"....Както и да е...Отклоних се малко от темата...
                              Това с какъв софтуер работи? Мач3?
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                                Да.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X