Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

    Останалото не са подробности,както и това което даваш като данни.Ще си позволя да дам линк към чужд клип (надявам се скоро и аз да имам такъв, за моя машина,засега не мога да експериментирам с такъв източник) в който са дадени параметрите на рязане на китайската машина, снабдена с може би най добрия източник, този на Килбърг.Ако забележите, китайците са се постарали да не лъжат и да дадат истинските стойности, макар че в сравнение с тях, по лошите иначе резултати на Хайпъртерм, изглеждат по добри но това са фирмени лъжи.
    Най големите достойнства на такава машина - някои от които разбира се съм взаимствал и в моите машини - на първо място, маса с воден обем, за по ефективно изчистване на отделените при рязането газове.Освен това водата която плиска ламарината при рязане, подобрява реза (качеството е нещо средно между рязане с чист въздух и рязане с кислород 30%) и най важната и функция не позволява прегряването на ламарината и измятането и (както виждате китаеца вади парчето с гола ръка,веднага след като е отрязано,нещо което Владо не може да направи, поне половин час по късно.На второ място, една машина за плазмено рязане за да постига размери трябва да реже с минимален скос по отрязания контур и минимален конус на отворите.Демонстрацията на китаеца е показателна за нивото на тяхната.
    Нещо което малко хора знаят, в Килбърг за измислили системата за точен отвор и я предлагат с всеки техен източник, снабден с газова конзола и тези за кислородна плазма,докато Хайпъртерм с малко по лошото си качество, искат тлъсто доплащане, за тази система.
    И накрая нещо ,просто защото ме дразнят такива твърдения, бъдете информирани потребители и знайте, че точността на позициониране не значи точност на рязане,също така не значи и повторяемост.
    Всичко това разбира се, не от интересчийска гледна точка ,а от гледна точка на човек, направил си труда да проучи в детайли тази технология и имал възможност, да пробва доста скъпи машинки (дай боже всекими да си купи такава) да чуе мнението на работили с тях по дълго и направил си труда да прочете какво мислят създателите им.
    Последно редактирано от stivemaster; 01-02-17, 21:57. Причина: допълнение
    Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

    Коментар


    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

      Зависи какво режете и колко дебело режете.Неръждавейка с каквито и настройки да я режеш, реза няма нищо общо с лазерния.Просто там даречем 2кВ енергия на лазера изгаря ивичка с дебелина от 0.1мм до 0.5мм ,а при плазмата зоната на керф е от 1.1мм до 5мм така че нагряването е фактора който променя нещата.А иначе 10мм черно отрязано на плазма с хай дефинишън горелка (между другото вече предлагам такива за продажба) много се доближава до такава итрязана на стар 2000 ватов лазер.
      Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

      Коментар


      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

        Колеги как е правилно да се определя ампеража за определена дебелина на рязания материал, тоест колко ампера за каква дебелина?
        Последно редактирано от Emil_Pz; 23-05-17, 22:52.

        Коментар


        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

          Не е еднозначно, защото зависи от конкретната горелка, материала, скоростта на рязане, потока въздух.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

            Може да се определи опитно, ако няма заводски данни към машината и да се направи таблица, която да се ползва от оператора.Става трудно, защото трябва да се манипулира работата на ТНС в движение,което не винаги е възможно.Ако има такава възможност както при моите машини,подкарва се машината на някакъв ампераж при който успява да реже и се минават отсечки с еднаква дължина последователно с нарастваща скорост.Височината на горелката с нарастване на скоростта ще пада, така че трябва да се коригира.Защо пада - защото рязането започва да става под ъгъл, все едно режем по голяма дебелина.Подходяща е скоростта, при която не се забелязва наклон на грапавините по сечението.Тогава циклона е вертикален и има възможност да реже правилно и почти без наклон.Ако скоростта е по голяма плазмения циклон започва да "блуждае" и разваля сечението особено на ъглите ,защото трудно се изправя.При обикновен инверторен или трансформаторен източник и еднакви мощности с вашия източник,може да се ползва фабричната таблица на Хайпъртерм за Powermax като ориентир, но да се започне с 2/3 от скоростта дадена там.Ако пък източника и горелката ви са HD (тогава едвали ще питате във форума) се гледа съответно таблицата на HPR130.
            Последно редактирано от stivemaster; 24-05-17, 23:09. Причина: допълнение
            Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

            Коментар


            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

              Какво представлява хай дефинишън горелката,по какво се различава от обикновенните?

              Коментар


              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                Хай дефинишън горелката, е така направена, че да работи с режещ и защитен газ или режещ газ и защитна струя от вода.Освен това материала на електрода и дюзата издържа добавянето на различни газове - кислород,водород,азот и т.н. за разлика от обикновените.И накрая най голямото преимущество, е подобрения дизайн на соплото, което успява да направи бърз циклон с по малък диаметър и по голяма дължина.Тоест, при хай дефинишън рязане, трябва да се получава по тънък срез от сравнима обикновена горелка и наклона да е до 3%.
                Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                Коментар


                • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                  Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
                  Останалото не са подробности,както и това което даваш като данни.Ще си позволя да дам линк към чужд клип (надявам се скоро и аз да имам такъв, за моя машина,засега не мога да експериментирам с такъв източник) в който са дадени параметрите на рязане на китайската машина, снабдена с може би най добрия източник, този на Килбърг.Ако забележите, китайците са се постарали да не лъжат и да дадат истинските стойности, макар че в сравнение с тях, по лошите иначе резултати на Хайпъртерм, изглеждат по добри но това са фирмени лъжи.
                  Най големите достойнства на такава машина - някои от които разбира се съм взаимствал и в моите машини - на първо място, маса с воден обем, за по ефективно изчистване на отделените при рязането газове.Освен това водата която плиска ламарината при рязане, подобрява реза (качеството е нещо средно между рязане с чист въздух и рязане с кислород 30%) и най важната и функция не позволява прегряването на ламарината и измятането и (както виждате китаеца вади парчето с гола ръка,веднага след като е отрязано,нещо което Владо не може да направи, поне половин час по късно.На второ място, една машина за плазмено рязане за да постига размери трябва да реже с минимален скос по отрязания контур и минимален конус на отворите.Демонстрацията на китаеца е показателна за нивото на тяхната.
                  Нещо което малко хора знаят, в Килбърг за измислили системата за точен отвор и я предлагат с всеки техен източник, снабден с газова конзола и тези за кислородна плазма,докато Хайпъртерм с малко по лошото си качество, искат тлъсто доплащане, за тази система.
                  И накрая нещо ,просто защото ме дразнят такива твърдения, бъдете информирани потребители и знайте, че точността на позициониране не значи точност на рязане,също така не значи и повторяемост.
                  Всичко това разбира се, не от интересчийска гледна точка ,а от гледна точка на човек, направил си труда да проучи в детайли тази технология и имал възможност, да пробва доста скъпи машинки (дай боже всекими да си купи такава) да чуе мнението на работили с тях по дълго и направил си труда да прочете какво мислят създателите им.
                  Шапка им свалям и дори гердан им закачам - правят готови легла за лагери .
                  Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                  Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                  Коментар


                  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                    И какви пари струва това удоволствие?Може ли да се използва на всяка машина?

                    Коментар


                    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                      Някой може ли да ме ориентира какъв компресор би бил достатъчен (като дебит) за 40 амперов резак?

                      Георги от АИГ ми беше споменал 200л ресивър, което ми се вижда много и според мен важи за малък дебит, на който му е нужен сериозен буфер. По това, че има модели с вграден компресор съдя, че все пак не е кой знае каква ламя.

                      Впрочем заслужава ли си купуване на машина с вграден компресор? Ясно, че ще е по-мобилна, но има ли някакви ограничения?

                      Коментар


                      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                        Горелка хай дефинишън, има смисъл да ползваш, ако и осигуриш необходимото,тоест на първо място въздух 300л/мин , на второ място ако ще режеш черно, трябва да имаш или газова конзола или да си направиш смесител за кислорода с противовъзвратни клапани, за да не се взривиш. Съотношението е 30% -50% кислород в сместа на режещия въздух и ако сечението на тръбичката на режещия газ може да е 6мм на защитния да е 8мм.
                        С нея можеш да режеш и алуминий и неръждавейка , но тогава без газова конзола не може да се мине.Основния им принцип разбира се се различава , като може да бъде с високочестотно палене или без.Така че според източника, разбира се може да се ползва.Може да се вземе китаец ,който разбира се на вид е добър но е макет на истинска горелка защото реже с наклон и бавно или американска - на Хайпъртерм , Термал Дайнамикс , Милер или Германска на Килбърг.И четирите топ фирми по принцип не продават горелки , особено тези.Може да се вземе от отлично тяхно копие обаче от италианската фирма Текмо. Американските оригинали са между 1200 и 1500$ , италианската е около 1050.

                        За 40А е достатъчен и най малкия компресор 25л с дебит 125л/м.
                        Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                        Коментар


                        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                          Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                          Някой може ли да ме ориентира какъв компресор би бил достатъчен (като дебит) за 40 амперов резак?

                          Георги от АИГ ми беше споменал 200л ресивър, което ми се вижда много и според мен важи за малък дебит, на който му е нужен сериозен буфер. По това, че има модели с вграден компресор съдя, че все пак не е кой знае каква ламя.

                          Впрочем заслужава ли си купуване на машина с вграден компресор? Ясно, че ще е по-мобилна, но има ли някакви ограничения?
                          Не сте се разбрали нещо.
                          Трябват ти 150 литра на минута дебит. Ресивъра може да бъде какъвто има компресора който ползваш.
                          АИГ-Заваряване ООД
                          Производител на заваръчни апарати "DEL"
                          http://www.aigwelding.com
                          0889 522 036

                          Коментар


                          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                            Наскоро пуснахме в експоатация 1.5 кW фибро лазер. Ако на някой му потрябва, данните ми са в подписа.

                            https://www.youtube.com/watch?v=a0xctJJ5oGI
                            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                            Суперскан България www.decbg.com
                            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                            Коментар


                            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                              Какво производство е тая машина?Бая големи ходове има.

                              Коментар


                              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                                Прилича на Балю.
                                Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X