Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KDX 200 SR-ремонт на двигател.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • KDX 200 SR-ремонт на двигател.

    Не съм много по темите,щото си е доста ангажиращо,но реших да пусна тази тема с образователна цел.За феновете на 2-у тактовите машини.И тъи след като реших уж да сменя буталото на моторетката свалих главата и цилиндъра,но така и така бях почнал си рекох да сваля направо цилия двигател и да му направя един капитален ремонт понеже се чуваха и лагерите как си вият.Та хамалската работа всеки може да я свърши след като свалих двигатела отворих капаците.Хубаво е човек да има пневматичен пистолет, за да да развие гаиките на маховика и на съединителя.Съединителя излезна лесно,но маховика откровенно ама хуи си беше по простата причина,че нямам инструмен.След като взех една скоба двоика и след лека преработка с шлаифа опитах да изкарам маховика ама тои нещеше и нещеше да си излезне и това е съвсем случаино реших да ударя скобата с чук и оооо....чудо взе че изкочи(маховика де).Изкарах магнета оголиха се болтовете развивате точно 11 парчета от страната на маховика и 9 парчета от страната на съединителя.Тука маи е хубаво да кажа,че от страната на съединителя има кво да се запомни не бързаите,ако трябва снимаите или си вземете един приятел да помни заедно с вас.След тези манипулации доиде време да се разцепят двете половини на двигателя трудно става ама които има мерак ще ги раздели даже и без да ги нарани пак да кажа не бързаите пуснете си Металика или Бляк Сабат може и Меноар.Значе доколкото мога да броя в двигателя преброих точно 7 лагера аз реших да сменя 4-ри от тях и три семера два на коляновия вал и един на оста на предната зъбчатка.Днес отивам за чаркове после като почна да събирам ще гледам да снимам за да е ясно на тези които искат да извършат тази манипулация на моторетката.В момента всичко е разхвърляно по масата и изглежда така.


    П.п Напишете на един голям бял лист НЕ ПИПАИ НИЩО ПО МАСАТА,че то приятели много.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: KDX 200 SR-ремонт на двигател.

    Купувате си чаркове за около 50 кинта,набивате семерингите внимателно преди това мажете с масло обилно разбира се,а да сте си измили двигателя де обилно с бензин.После идва ред на лагерите както казах аз реших да сменя само 4-ри броя,два на коляновия вал,един на оста на която е предния зъбак и един на вторични вал на скоростите(незнам как точно да го нарека та затова казвам вторичен).Набивате кои с квото намериняма много зор лесно става.И идва ред да съберете двте половини де.За сега съм дотук.А да видим ще стане ли.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #3
      До: KDX 200 SR-ремонт на двигател.

      Работата поне засега върви на добре.Стана.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        До: KDX 200 SR-ремонт на двигател.

        Имам един въпрос - според теб семерингата на малкия пиньон може ли да се смени отвън?

        Коментар


        • #5
          До: KDX 200 SR-ремонт на двигател.

          Първоначално публикуван от ivan_j Преглед на мнение
          Имам един въпрос - според теб семерингата на малкия пиньон може ли да се смени отвън?
          Може

          Коментар


          • #6
            До: KDX 200 SR-ремонт на двигател.

            Първоначално публикуван от spl77 Преглед на мнение
            Набивате кои с квото намериняма много зор лесно става.
            Да ти кажа един чалъм за лагерите, въпреки че е късно вече де!
            Аз лагери не набивам! Ако са за вал, завирам трансформаторно масло в едно тенджере на газовия котлон, топвам лагера вътре за 2-3 минути и после с клещи и дебела кожена ръкавица, го поставям на вала - сам си влиза! Ако пък монтираш лагера в гнездо и детайла е прекалено голям за тенджерата, пистолетите за горещ въздух също вършат работа, само че нагряваш гнездото, а не лагера!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #7
              До: KDX 200 SR-ремонт на двигател.

              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
              Да ти кажа един чалъм за лагерите, въпреки че е късно вече де!
              Аз лагери не набивам! Ако са за вал, завирам трансформаторно масло в едно тенджере на газовия котлон, топвам лагера вътре за 2-3 минути и после с клещи и дебела кожена ръкавица, го поставям на вала - сам си влиза! Ако пък монтираш лагера в гнездо и детайла е прекалено голям за тенджерата, пистолетите за горещ въздух също вършат работа, само че нагряваш гнездото, а не лагера!
              Хубаво е че взимаш отношение по темата еи така ще се научим един друг.Това не го знаех а сигорно и повечето аз оправих работата с чукане.

              Коментар


              • #8
                До: KDX 200 SR-ремонт на двигател.

                Първоначално публикуван от spl77 Преглед на мнение
                ....аз оправих работата с чукане.

                Така не бива! Може да си повредил лагера

                Коментар


                • #9
                  До: KDX 200 SR-ремонт на двигател.

                  Първоначално публикуван от Stalin45 Преглед на мнение
                  Така не бива! Може да си повредил лагера
                  Аз съм що годе технически грамотен човек знам как се чука.

                  Коментар


                  • #10
                    До: KDX 200 SR-ремонт на двигател.

                    Първоначално публикуван от spl77 Преглед на мнение
                    Аз съм що годе технически грамотен човек знам как се чука.
                    Как? Че аз скоро ще правя същата процедура! Ти какви лагери използва?

                    Коментар


                    • #11
                      До: KDX 200 SR-ремонт на двигател.

                      Чукането не е никакъв проблем, важното е да си направите хубав дорник, който ляга плътно и правилно на детайла който набивате. Ако набивате на вала трябва да чукате по вътрешната черупка на лагера, ако набивате в леглото - чукате по външната черупка. Идеята е да няма натоварване върху съчмите, ролките или каквото е там и да не понасят странично никакви удари и напъни. При всичкото това и ударите трябва да бъдат умерени и с нужната доза премисляне, а не хамалската.
                      С преса е най-готино, със загряване също, но не винаги е възможно, че в някои случаи се монтират капсуловани лагери пълни с грес и няма как да ги сварим...

                      Коментар


                      • #12
                        До: KDX 200 SR-ремонт на двигател.

                        Има места където е добре лагерите да са капсуловани но по мотора не мога да се сетя за такова място!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • #13
                          До: KDX 200 SR-ремонт на двигател.

                          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                          Има места където е добре лагерите да са капсуловани но по мотора не мога да се сетя за такова място!
                          +1 Изпревари ме!

                          Коментар


                          • #14
                            До: KDX 200 SR-ремонт на двигател.

                            Първоначално публикуван от Stalin45 Преглед на мнение
                            Как? Че аз скоро ще правя същата процедура! Ти какви лагери използва?
                            Лагерите са стандартни всякаде ще ги намериш аз лично ползвах SLF уж Германски и семеринги пак от немско уж,а иначе за чукането чукаш внимателно все едно женско правиш.

                            Коментар


                            • #15
                              До: KDX 200 SR-ремонт на двигател.

                              Първоначално публикуван от spl77 Преглед на мнение
                              Лагерите са стандартни всякаде ще ги намериш аз лично ползвах SLF уж Германски и семеринги пак от немско уж,а иначе за чукането чукаш внимателно все едно женско правиш.
                              Тука май си пообъркал май ! За японска машина само Koyo !!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X