Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Семинар на х. Тъжа по проблемите на достъпа в Националните паркове и опазването им.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Семинар на х. Тъжа по проблемите на достъпа в Националните паркове и опазването им.

    Колеги, тази тема произхожда от тук http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...672#post436672.
    Идеята и да организираме един семинар на открито пред поляната на хижа Тъжа( при лошо време в столовата), на който колегите от Национален Парк Централен Балкан ще представят законовата база и правилата, важащи на територията на Парка, начините за легално предвижване с МПС в Парка и необходимите процедури това да се случи. Ще дискутираме и конкретни съвместни инициативи, с които да се подпомогнат дейности като възстановяването на туристически заслони, почистване на отделни райони, залесяване, борба с ерозията, поставяне на маркировка, сигнализиране при нарушения.
    Семинарът ще стартира на 23 август, събота, в 11 часа сутринта и ще приключи до 16 часа. Всеки сам ще се погрижи на пътуването и настаняването си. Допълнително ще дам координатите за резервация на самата хижа.
    Мястото е достъпно с по-висока лека кола от към село Тъжа(юг) и с джип и мотори и АТВ откъм Априлци( север).
    Нека всеки, който смята да идва, да се запише тук, като целта е единствено да знаем броя на участниците. Както писах по горе спане, транспорт и храна всеки си осигурява сам.
    Последно редактирано от zzlatev; 30-07-08, 16:11.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

  • #2
    До: Семинар на х. Тъжа по проблемите на достъпа в Националните паркове и опазването

    В името на общото благо.Там съм със сигурност.

    Коментар


    • #3
      До: Семинар на х. Тъжа по проблемите на достъпа в Националните паркове и опазването

      Злати приветствам начинанието и идеята !

      Една предложение от моя страна - бихте ли записали(видео+звук) всичко и после да го споделите тук за останалите, които разбира се имат огромно желание да участват но нямат възможност?
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        До: Семинар на х. Тъжа по проблемите на достъпа в Националните паркове и опазването

        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
        Злати приветствам начинанието и идеята !

        Една предложение от моя страна - бихте ли записали(видео+звук) всичко и после да го споделите тук за останалите, които разбира се имат огромно желание да участват но нямат възможност?
        Ще опитаме, но засега не мога да обещая. Надявам се колегите от Парка да приготвят и някакви печатни материали, които със сигурнош ще донесем в София.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #5
          До: Семинар на х. Тъжа по проблемите на достъпа в Националните паркове и опазването

          На 23-ти бях в отпуск на друго място, но като прочетох темата си промених плановете. И без това отдавна исках да направим нещо в тази насока, тоест съвместна работа с управата на националните паркове в България. За да не се разпростирам - на 23.08 съм там!

          Ако е необходимо, мога да организирам професионално заснемане на семинара и изготвянето на кратък филм.

          offtopic: Това ще е удобен случай за мен да направя нещо, което се каня от доста време насам - да направя членството си в LRE факт!
          A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

          Коментар


          • #6
            До: Семинар на х. Тъжа по проблемите на достъпа в Националните паркове и опазването

            Там съм, пишете и мен !
            Ендурото и сексът не са шега работа !
            -------------
            Животът се измерва с броят на издишванията !

            http://sixdayscrazyjob.com
            http://crazy-job.com

            Коментар


            • #7
              До: Семинар на х. Тъжа по проблемите на достъпа в Националните паркове и опазването

              за мен също е удобно. Ще гледам да съм там.

              Коментар


              • #8
                До: Семинар на х. Тъжа по проблемите на достъпа в Националните паркове и опазването

                Явно ще го бъде нашия семинар. Слагам го в Календара. Нанко Минков още не е потвърдил, но писа, че проблем му е само 17 август, така че се надявам всичко да е наред и с неговото участие. Че той ще ни е основен лектор.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • #9
                  До: Семинар на х. Тъжа по проблемите на достъпа в Националните паркове и опазването

                  Всячески ще се постарая да дойда. Ако успея ще домъкна видео и звукозаписна техника. Ако има програма на семинара /показване на снимки, ходене насам-натам.../, моля да я качите! Благодаря!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Семинар на х. Тъжа по проблемите на достъпа в Националните паркове и опазването

                    Записвам се за участие.
                    Предложение до всички колеги.
                    Нека всеки формулира въпросите, които го вълнуват, и да ги посочи тук предварително, поне като теми.
                    Така ще дадем възможност на събеседниците ни да се подготвят по добре.

                    Аз бих искал да направим експеримент.
                    Минаване 50 метра с мотор и джип, с агресивни гуми, по стръмен склон покрит с ниска растителност. Нека да видим и да можем да заснемем какви поражения ще нанесе това на живата природа, след минаване на една зима, и едно топене на снеговете.
                    Другото лято, живот и здраве, ще възстановим всичко по метода с терасиране.
                    Все пак по добре веднъж да видиш / и да заснемеш / отколкото 100 пъти да ти обяснят.
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #11
                      До: Семинар на х. Тъжа по проблемите на достъпа в Националните паркове и опазването

                      Здравейте !
                      Радвам се на проявения интерес към "срещата- семинар" на хижа "Тъжа" и потвърждавам присъствието на екип от Дирекция Национален парк "Централен Балкан" на 23.08. 2008 от 11:00 часа. Имам съгласието на Зам.Директор инж. Ивайло Николов да присъства и участва в семинара, както и на мои колеги началници на участъци от Север и Юг!
                      Миналата седмица ходих до х. Тъжа и съм предупредил хижаря за събитието! Тези от вас, които смятата да останат за нощувка трябва предварително да се обадят за резервация, тъй като сезонът е в разгарат си и трудно се намират места! Трябва да си подсигурите и храна за обяд!
                      Поздрави ! Н.Минков

                      Коментар


                      • #12
                        До: Семинар на х. Тъжа по проблемите на достъпа в Националните паркове и опазването

                        Моля, ако не е проблем, оставете телефон на х. Тъжа, защото възнамерявам да дойда в петък, за да наредя на спокойствие техниката. Благодаря!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Семинар на х. Тъжа по проблемите на достъпа в Националните паркове и опазването

                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          Записвам се за участие.
                          Предложение до всички колеги.
                          Нека всеки формулира въпросите, които го вълнуват, и да ги посочи тук предварително, поне като теми.
                          Така ще дадем възможност на събеседниците ни да се подготвят по добре.

                          Аз бих искал да направим експеримент.
                          Минаване 50 метра с мотор и джип, с агресивни гуми, по стръмен склон покрит с ниска растителност. Нека да видим и да можем да заснемем какви поражения ще нанесе това на живата природа, след минаване на една зима, и едно топене на снеговете.
                          Другото лято, живот и здраве, ще възстановим всичко по метода с терасиране.
                          Все пак по добре веднъж да видиш / и да заснемеш / отколкото 100 пъти да ти обяснят.
                          Дано само някой да не предложи за да ускорим процеса да носим кофи с вода и да сипваме по улеите имитирайки проливен дъжд.
                          Като слушам направо почвам да се плаша.Семинар теми и тен подобни.Момчета аз ще дойда без костюм дано да не ме върнат.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Семинар на х. Тъжа по проблемите на достъпа в Националните паркове и опазването

                            Бих искал да дойда, някой ще пътува ли от Пловдив с мотор?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Семинар на х. Тъжа по проблемите на достъпа в Националните паркове и опазването

                              Идвам и аз,а и ще доведа и други заинтересовани! Само имам един въпрос.Да разбирам ли,че за да излезем,до х.Тъжа трябва да минем през с.Тъжа,а не през Паниците нагоре?
                              http://www.stairwaytoglory.com/en/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X