Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снимки и видео от Фенера.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Снимки и видео от Фенера.

    Не можах да намеря подобна тема, затова пускам тази с опознавателна цел за тези, които не са виждали и не са качвали този връх до хижа Фенера в Средна гора.

    Това е снимка от върха. Точно на най-високата точка, откъдето снимам, иманяри са изкопали дупка с размери на изба и замалко да паркирам там.А иначе около върха е що годе равно както се вижда от другите снимки.


    Следва клип с Ямаха 125 крос устремена към върха.
    https://htftp.offroad-bulgaria.com/d...ai/slavcho.AVI
    Неуспешно изкачване с една биволица ХТ-600 [клипа е малко дългичък].
    https://htftp.offroad-bulgaria.com/d...i/S3700024.AVI
    Доста хора са се качвали на този връх, доста не са успяли - много мотори са потрошени тук. Виждал съм да се качват ИЖ-ета с по двама на мотор [с много почивки и зигзаци]. Има и такива които, го качват почти целия на задна гума, но винаги шоуто е голямо,това е голяма атракция за тези, които гледат. На 15-ти този месец, ако сме живи и здрави, отново ще открием сезона под върха.
    Последно редактирано от viki terzieva; 18-02-10, 08:03.

  • #2
    Да, Фенера го споменаваме в много теми.
    Вече май наистина крайно време беше да си има собствена
    Последно редактирано от viki terzieva; 18-02-10, 08:04.

    Коментар


    • #3
      Аз пък съм въждал хора които скачат с мотора в дупката на иманярите
      2010 CRF 250 R

      Коментар


      • #4
        Около тази дупка трябва да има някакво подобие на маркировка! В някое кофти време или за човек, който до сега не се е качвал е малко кофти, като се замисли така човек!

        Коментар


        • #5
          Около тази дупка трябва да има някакво подобие на маркировка
          От две години насам на откриването избързвам напред и се качвам по-отрано горе до дупката, че да предупреждавам като идват отдолу засилени,или пък си паркирам мотора пред дупката, за да го заобикалят.
          По някое време обаче ми писва и започват...скоците
          Вече доста хора съм виждал да влизат със скок в дупката.
          Кофтито е, че наистина ВЪОБЩЕ не се вижда като идваш отдолу.
          Всъщност я виждаш вече като летиш вътре в нея,
          а е доста дълбока и ръбеста и има и камъни.
          От година на година гледам, че ерозира постепенно и се позапълва, но пак си е голяма, по някакво чудо още няма пребили се там, според мен.
          Последно редактирано от viki terzieva; 18-02-10, 08:06.

          Коментар


          • #6
            Мда. Аз съм го качвал пеша и съм я виждал. С мотор още не съм пробвал, но обещавам, че ще пробвам! Но имам чувството, че тоя прословут "Фенер" взеха много хора да го качват, Митков! Едно време помня, че тези които са го покороли, се брояха на пръсти! Че и някой бяха и по двама на мотор! Аз си мисля, че заради образувалата се пътечка, става далеч-далеч по-лесно. Мои наблюдения!

            Коментар


            • #7
              точно така е
              по пътечката вече и балканче ще се качи
              преди като нямаше пътека го качваха няколко души
              между другото много се кефя че веднъж успяхме да го качиме само 3 ма 4 души беше мъгливо замръзнало и пътеката беше само в началото след това завиваше на ляво а аз тогава го качих без пътека да ползвам през най стръмното по тревата
              много се накефих тогава
              горе духаше ураганен вятър и тревата от средата на там бе замръзнала и много хлъзгава

              Коментар


              • #8
                Тази пътечка е вече доста ерозирала има оголени камъни особено в горния край и качването става все по трудно последния път минах повечето път отдясно между камъните за да избегна изровеното.А преди Фенера долу при първите вили има една пътечка която се вие около едно връхче много стръмна и много коварна ,самата пътека е коловоз в който има сцепление но се кара трудно защото има завои и е много стръмно а в страни от коловоза е сбита пръст с дребни камъчета на които гумите само дращят макар че и двете са нови абе отврат два пъти пробвах не успях а за трети път не остана време. Заканил съм се че ще направя и трети опит.Ако на някой му е познато мястото оттук тръгва пътеката точно зад зеления джип.

                Коментар


                • #9
                  Пичове, смятам утре, най-късно други ден отивам да карам на по Средна Гора! Мисля да изпробвам моята любима пътека! Може да мина през любимата Долина и Фенер! Ако някой е навит може да караме на закриването заедно! Ще бъде чест за мен! Винаги съм си мечтал да карам с някой от форума! Аз последните няколко дни стегнах РС-а и му придадох такъв вид:



                  Не е чак толкова зле де! Моторчето е добре!

                  Коментар


                  • #10
                    супер е
                    ако съм на тебе скоро няма да го продам туй моторче

                    Коментар


                    • #11
                      Мда! Няма разбира се! Искам да карам с някой на закриването! Нямам си дружки!

                      Коментар


                      • #12
                        За каране може да караме ама през долината скоро няма да може да се мине това е снимка от събота и то доста преди долината.

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Николай
                          За каране може да караме ама през долината скоро няма да може да се мине това е снимка от събота и то доста преди долината.
                          Ще се оправи времето, споко! Дават го в близките дни хубаво!

                          Коментар


                          • #14
                            e та кво не му харесвате
                            в сняг е супер готино да се кара и се научаваш на нови номера дето после са ти от полза

                            Коментар


                            • #15
                              Сега след час-два мисля да изеза, за да направа едно 80-100 км! Ще ида поне до Средногорец и Чивира!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X