Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фенери, модели, избор и препоръки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фенери, модели, избор и препоръки

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20000113_124331.jpg
Прегледи:1
Размер:82.1 КБ
ID:5743501Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20000113_124342.jpg
Прегледи:1
Размер:80.1 КБ
ID:5743502Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20000113_125837.jpg
Прегледи:1
Размер:105.4 КБ
ID:5743503

    Днес ходих до Комет и купих радиатора с вентилатора. Малко по малко движа моя "проект". На около 20W мощност с активното охлаждане диода работи перфектно, на пипане радиатора почти не се нагрява. Сега ще сглобявам нещата като ще отрежа от рефлектора за да докарам диода на фокусното разстояние на жичката на крушката.
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • От: Фенери, модели, избор и препоръки

      Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
      Сега ще сглобявам нещата като ще отрежа от рефлектора за да докарам диода на фокусното разстояние на жичката на крушката.
      Смисъла от това е нулев. Или си купи рефлектор за диод, или просто го направи да изглежда човешки и се примири с резултата. Оптиката за крушка и за диод няма нищо общо.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Фенери, модели, избор и препоръки

        Много е възможно да си прав. Ще ти кажа след опита.
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • Еиии едвам я изрових тая археологическа тема. Нямам желание да пускам нова, а тая отдавна е умряла! Дано малко да я живна...

          Дядо Коледа/Мраз ми донесе това авансово.


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20211213_105841.jpg
Прегледи:382
Размер:486.7 КБ
ID:6800895



          Америчко сделано в Китай. Отговаря си на показателите. Не съм тествал само обявените издръжливости на максимален и икономичен режим. Съответно 3 и 200 часа. По долу снимки в двата режима снимани от 9-тия етаж върху покрива на кварталния кантон.



          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20211218_203659.jpg
Прегледи:377
Размер:220.7 КБ
ID:6800897Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20211218_203654.jpg
Прегледи:375
Размер:133.6 КБ
ID:6800896


          Ще видим дали си струва.
          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

          Коментар


          • Аз за тая дистанция и подобни издевателства имам Олайт Джавелот Про о идеален за дистанция,държи на вода и става за чук,цената не ми харесва обаче и съм си взел само 2
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              Босе тоз чеп не се ли зарежда много бавно?
              С туй хуйесби и тоз капацитет през бакалска сметка му давам минимум 3 часа ако си му взел здравето.
              С тия кустомизирани пакети си мисля, че би било нормално да има възможност и за кустомизирани чаржъри.
              Не че тоя не е но имам предвид да може да напълни пакета за час, час и малко максимум.

            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              Всичките Olight и Fenix фенери с къстъм батерия, които съм пробвал, работят и с обикновена такава. Само дето при нормално ползване е много по-удобно просто да им забиеш USBто, вместо да си играеш да отвърташ капачки и да вадиш батерии.

              А то си зависи как ги ползваш. Моя AceBeam е паркиран в колата. 3000 лумена с 26650 батерия и класическо копче, дето тотално откача батерията. И стои там много месеци без да се пипа, а разряда на батерията е никакъв (колкото е саморазряда, толкова), съответно няма USB зареждачка, но всички без такова копче в изключено положение и сръбват по малко батерия, и в един момента вадиш фвнвр, зареден и едял няколко месеца, и той се оказва на 20% заряд.

              Съвсем отделно лумените, дето ги дава последно поколение диод спремо такъв от преди 5 години например, дават допълнително време на светене при едни и същи условия. Тук обаче марковите имат недостатък - обикновено са залепени и не подлежат на разглобяване с цел смяна на диод, докато при повечето китайчуги това се случва съвсем безгрижно. Например с удоволствие бих сменил диода на ACEBeam-а ми с XHP70.2 и това веднага би дало +20% светлина и по-малко греене, без никакви други странични ефекти. Но е залепен. Понапъвал съм го - не се дава лесно.

            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              Не знам за колко време зарежда,аз обикновенно не му взимам здравето и ми трябва за 4-5 минутки само,20 макс,после му набивам УСБто и да си зарежда колкото иска.

              На раницата имам закачени 3 - един среден размер за дистанци / като Джавелот ма кьсичък / не му помня модела, един с 3 диода са силна разпръсната светлина,един с единичен диед за нормално ползване,вътре в раницата е Прото заедно с един джобен и един челник. Отделно в колата имам още един Джавелот,един с червена,зелена и синя светлина и 2 малки размер цигара,един челник и един стар Уориър.

              Всичко това Олайт,другите не ги броя,шанс да изцицам Джавелота до дупка е почти никакъв,на отговорни екшъни съм с 3 фенера за дистанция,2 стоят на зареждачка ако ползвам третия.Намирал съм го умрял в раницата след полет,като го натиснеш в самолета и се включва,поне не запали раницата,заредих го в нас,но не съм му засичал време.

              Работата ми е такава,някой път влача 3 Айпада,2 сателитни телефона,станции,Сена за мотори……..фенерите обаче си стоят винаги в раницата.

          • Ха-ха сега ги видях тези „Джавелот-и“ на сайта на вносителя за тук. Црън за 490 лв. и „пустинен шарен“ за 540. 50 кинта разлика заради шарката, щото у България има 10 пустини...нещо май не ги слуша главата. Отделно, че батериите май са някакви поръчкови пакети дето сигурно ги има само при тях.
            Вероятно са хубави и светят яко ама много „комерс“ ми идват.
            Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

            Коментар


            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              А баш така


              Батерия не съм сменял,идват си с вградена,още не ми е клекнала батерия,магнитно зареждане,не трябва и да го развивам даже
              Последно редактирано от BENZBOSS; 22-12-21, 06:25.

          • Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
            От: Фенери, модели, избор и препоръки

            [ATTACH=CONFIG]902134[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]902135[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]902136[/ATTACH]

            Днес ходих до Комет и купих радиатора с вентилатора. Малко по малко движа моя "проект". На около 20W мощност с активното охлаждане диода работи перфектно, на пипане радиатора почти не се нагрява. Сега ще сглобявам нещата като ще отрежа от рефлектора за да докарам диода на фокусното разстояние на жичката на крушката.
            Понеже съм я забравил темата, но да кажа докъде съм стигнал, фенерът ми свети много яко отрязах рефлектора и поставих диода горе-долу във фокусното разстояние на жичката на крушката с която беше преди това.
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • Аз пък си загубих някъде ежедневното фенерче - Olight S15 Baton.
              От бая години ми вършеше прекрасна работа.
              Обаче не го намирам цяла седмица и го приемам с примирение за загубен.
              Освен това си беше време и за технологичен ъпдейт

              Първоначално гледах към S1R II Baton.
              Обаче диаметърът ми идва по-голям и няма да се събере в калъфа на ледерман-а, където си "живееше" старият.
              Освен това не ми харесва страничният бутон.
              Не виждам да е променен и не мисля, че ще спре да се пуска самоволно.
              Това беше голям проблем при S15. Единственият вярно обаче сериозен недостатък.

              Финално си поръчах един Fenix E12:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fener-fenix-e12-v2.0-160-lumena.jpg
Прегледи:260
Размер:15.6 КБ
ID:6824438

              Заден бутон, еднакъв габарит със старият, който ме устройва идеално.
              Несравнимо по-слаба светлина от S1R но тя също ме устройва напълно за целите.
              Ще ми липсва магнита в задният край - беше много практично решение за закрепван по ламарини при Олайт.

              Надявам се мъника да дойде до края на седмицата.
              Да върши толкова добра работа и толкова дълго, колкото старият Олайт.

              Освен това мисля, че и той ще "изскочи" все някога - уж зная приблизително къде е.

              Пристрастен съм към феникс-а, колкото и да си харесвах загубеното
              Враг усраине

              Коментар


              • Esper
                Esper коментира
                Редактиране на коментар
                И това правих.
                Помага но не решава напълно проблема.
                Поне за S15, сега за новите модели този финт може и да работи.

              • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                Редактиране на коментар
                При мен на S10Ti , си работи метода без проблеми

              • Esper
                Esper коментира
                Редактиране на коментар
                Абе с този изпъкнал страничен бутон конструкцията е много не-добра.
                Ясно е, че моят проблем с нея е леко частен случай и я подсилва, тоест катализира негатива и.
                Но не видях абсолютно нищо в правилна посока при S1R, което да ме обнадежди дори.

            • Намерих си олайт-а след 1 седмица загуба, ебаси кефа!!!

              Този S15 Baton ми е любим защото е много универсален.
              За ежедневна употреба го ползвам с 1х14500, което е литивият еквивалент на АА.
              Имам още 2 удължения за него в които се събират общо 3 АА елемента при нужда.
              Рънтайма става повече от достатъчен за всичко.
              Свети в топло бяло цветовете в осветената част остават много реални.
              С други фенери, които съм имал не е така.
              Това последното обаче май е валидно само за титаниевата им, ограничена версия.
              Обикновените си светят в обичайният студено-бял спектър.

              Реално гъдела около онзи феникс все още го имам заради по-модерният диод.
              Който дава по-големият рънтайм - данните, които са обявили за фенера са впечатляващи.
              Почти х2 сравнени със старият ако в олайта ползвам само една АА батерия/акумулатор.
              Освен това няма утечка на ток в покой понеже бутонът изключвал драйвера от батерията физически.
              Реално с една литиева батерия в него и след 20 години престой ще светне!

              Иначе все още не са ми изпратили поръчката.
              Ще изчакам търговеца до понеделник и ако все още го чакат ще го откажа.
              Нищо, че ме предупредиха за това забавяне и предвид по-късата седмица!


              Враг усраине

              Коментар


              • От 3г. ежедневно мъкна и ползвам Nitecore MH10. Сравнително компактен ф25,4 х 130 мм. USB зареждане с оригинална или 18650 батерия. Пишат, че е с CREE XM-L2 U2 за 1000 лумена. Естествено го ползвам на доста по-ниска яркост обичайно. При обичайното ми ползване, на средни степени на яркост, го зареждам на 2-3 седмици. По книжка му дават от 6 / 28 часа на тези степени.
                Идва си с калъфче за колан, но аз го подмятам в чантичката с документи.

                Естествено - Китаец, но с добър замисъл и изработка.

                Коментар


                • Истински фенер на тази марка никога не съм имал но изглеждат добре направени.
                  Преди година-две попаднах на някаква промоция за джобният им модел TUBE:

                  https://flashlight.nitecore.com/product/tube

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:EHFNITECORETUBEGREEN_2.jpg Прегледи:0 Размер:16.1 КБ ID:6827352

                  Рискувах и купих май към 4 броя.
                  Подарявах, на ключовете за 2 от моторите висят останалите.
                  Невероятно практични джаджи, май само веднъж съм зареждал... Единият
                  Много съм доволен от тях!

                  А на мен фенери с 18650 и повече са ми големи за ежедневно носене, нямам нужда от такъв обем!

                  Иначе и Fenix и Olight са китайци.
                  В случая това няма никакво значение.
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • Esper
                    Esper коментира
                    Редактиране на коментар
                    Аз като албански реотан - едва сега разбирам че говорите за резби около драйвера или места където не се очаква да бъдат отваряни.
                    Възможно е, до там не съм имал нужда да стигам.
                    При по-китайските няма нищо по резбата, да.
                    Там съм стигал но заради проблеми

                  • sparkybg
                    sparkybg коментира
                    Редактиране на коментар
                    Да, марковите общо взето оставят незалепвна само резбата на капачката на батерията. На Convoy-ат, който дойде, нищо не е залепено.
                    Последно редактирано от sparkybg; 06-03-22, 21:45.

                  • Esper
                    Esper коментира
                    Редактиране на коментар
                    Преди време се бях ентусиазирал да сменя рефлектора на S15 с друг тип "портокалова кора".
                    Предпочитам по-хомогенно светлинно петно с по-малко интензивен център.
                    Имаше модел олайт, който беше с такъв рефлектор и даваше вид като да стане.
                    Забравил съм кой модел бях нарочил за донор но така и не можах да намеря дефектен.
                    Даже бях помолил Андрей да ме има предвид ако изскочи но и двамата вероятно сме забравили.
                    За целта трябва да се развие безела, има си жлебове за инструмент.
                    Ей там може би щях да стигна до момента с локер-а но явно не се случи!

                • Така виждам аз EDC фенерчетата



                  Феникса го отказах днес, 9 дни след поръчката.
                  Търговецът се оправда с вносителя и вероятно е така.
                  Обаче това не променя за мен тези 9 дни в нещо приемливо.

                  И като казах въпреки, че си намерих старото вече съм припалил и по ново
                  На 5 март поръчах от ТУК още един феникс, днес имам съобщение че е пристигнало на адрес в UK.
                  Така се работи и се печелят клиенти!
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                    ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                    Редактиране на коментар
                    Тези малките , прозрачни от къде си ги купувал ?( това ли са найткорите , за които говориш по-горе ?)
                    Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 08-03-22, 16:42.

                  • Esper
                    Esper коментира
                    Редактиране на коментар
                    Да, това са но не помня от кой магазин купувах.
                    Попаднах на тях съвсем случайно, купих едно а след няколко седмици се върнах за още 2-3.
                    И не си спомням колко пари бяха - за тогава, преди 2 години и повече ми се видяха много изгодни.
                    Повече от 2 години със сигурност - беше преди "Големото Мриене".

                • До днес не съм имал читав фенер!И както си се шматках из технополис и земАх че си земАх е те тва! Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15496633712670.jpg
Прегледи:251
Размер:36.7 КБ
ID:6832051

                  ...и май ще се окаже читава ламБа,ма ще видим!
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                  0888854582
                  Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                  Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                  Коментар


                  • Тсъ. Продължаваш да нямаш читав фенер.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • traun
                      traun коментира
                      Редактиране на коментар
                      Що бе?Аз нямам кой знае кви претенцииЙЙЙ!Тъй кат му четох "параметрите" идеална работа ще ми върши....Зарежда се сега.......

                  • Някакво мнение за фенерите Nitecore?
                    Only after the last tree has been cut down,
                    Only after the last river has been poisoned,
                    Only after the last fish has been caught,
                    Only then will you find that money cannot be eaten.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X