Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преход Мургаш-Емине от 23 до 27 август 2008 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преход Мургаш-Емине от 23 до 27 август 2008 г.

    Жоро Хаджиев:

    Колеги,
    пускам тази тема, защото вече и е време и за да разделя постовете, задаващи въпроси за прехода в една друга тема.
    Тук ще получавате информация за подготовката по този преход, ще имате възможност да задавате въпроси, да давате предложения, както и да се записвате за участие.
    Маршрутът е класически, много красив, много пъти е преминаван от различни групи мотористи, в това число и ние, които организираме прехода, така че много добре го познаваме.
    В частта си Бузлуджа-Емине правихме дори състезание през 2006 г, за което можете да прочетете тук:

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...C5%EC%E8%ED%E5

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...C5%EC%E8%ED%E5

    Още информация надявам се сте получили от темата на Събин и Гълъбин:

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=17939

    Имайте предвид, че прехода на двамата ни колеги беше повече, за да се докаже, че по туристическата пътека може да се премине навсякъде, което ние няма да правим, тъй като първо това ще ни забави много, второ, има различни по тежест машини,които не могат да минат навсякъде и трето, ще заобиколим национален парк "Централен Балкан", а през парк "Българка" ще минем по официалния маршрут.
    Още подробности по прехода ще ви дам тази вечер, преди да си събера багажа за Севлиево.

    Пускам първия си пост по темата в този на колегата, за да се вижда, защото иначе остана на края на темата !
    Моля, някой администратор да прехвърли този пост като начало на темата ! Благодаря !
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...8&postcount=24

    Nik0272: Браво супер изживяване, и аз искам да направя един такъв преход и дано в скоро време се осъществи.
    Последно редактирано от Жоро Хаджиев; 24-07-08, 09:57.

  • #2
    До: КОМ-ЕМИНЕ- възможно ли е невъзможното?

    като повечето новобранци и аз съм изпълнен с ентусиазъм, но опитът никакъв го няма..зесега.
    Затова и ми се ще да попитам по-опитните от мен, възможно ли е ( по скоро, разумно ли е да се опитва ) да се измине този маршрут( имам предвид Ком-Емине, а не точно по вашите следи) от неопитен ендурист? Иначе казано, има ли по- лесни местенца по които да се заобиколят сериозните трудности? Разбира се, целта е да се кара максимално по черни пътища, но в случай че е наложително, не бих сметнал за шикалкавене ако се наложи да покарам и по асфалт. Времето не е кой знае колко сериозен фактор-бих могъл да си позволя 10-12 дни.
    Never ride faster than your angel can fly !

    Коментар


    • #3
      До: КОМ-ЕМИНЕ- възможно ли е невъзможното?

      Първоначално публикуван от Stass Преглед на мнение
      като повечето новобранци и аз съм изпълнен с ентусиазъм, но опитът никакъв го няма..зесега.
      Затова и ми се ще да попитам по-опитните от мен, възможно ли е ( по скоро, разумно ли е да се опитва ) да се измине този маршрут( имам предвид Ком-Емине, а не точно по вашите следи) от неопитен ендурист? Иначе казано, има ли по- лесни местенца по които да се заобиколят сериозните трудности? Разбира се, целта е да се кара максимално по черни пътища, но в случай че е наложително, не бих сметнал за шикалкавене ако се наложи да покарам и по асфалт. Времето не е кой знае колко сериозен фактор-бих могъл да си позволя 10-12 дни.
      Бих те посъветвал и с по сериозен опит да си пак да си помислиш хубаво.Има възможност да се избегнат кофти участъците.Изпрати лс. на Гълабин и го попитай дали ще повтори .Ако не действа на принципа аз се прецаках що да не се прецака и той ще ти обясни за какво става въпрос.Лично аз съм минавал малка част от маршрута с мотор и повече няма да повторя.

      Коментар


      • #4
        До: КОМ-ЕМИНЕ- възможно ли е невъзможното?

        Точно нашият маршрут, който се описва в тази тема - забрави!

        Иначе има и маршрит който спокойно се минава и от хора които не са чак толкова подготвени. Дай повече инфо, какъв мотор караш, от колко време, кое за теб е трудно и невъзможно за минаване с примери и снимки, по колко км на ден може да минаваш на средна трудност маршрут(пример) и ще ти начертаем маршрут. Задължително е да имаш ГПС и моята карта, иначе технически е невъзможно.

        Коментар


        • #5
          До: КОМ-ЕМИНЕ- възможно ли е невъзможното?

          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
          Точно нашият маршрут, който се описва в тази тема - забрави!

          Иначе има и маршрит който спокойно се минава и от хора които не са чак толкова подготвени. Дай повече инфо, какъв мотор караш, от колко време, кое за теб е трудно и невъзможно за минаване с примери и снимки, по колко км на ден може да минаваш на средна трудност маршрут(пример) и ще ти начертаем маршрут. Задължително е да имаш ГПС и моята карта, иначе технически е невъзможно.
          Ние онзи ден тръгнахме по маршрута на Събин (мисля,че е неговия ). Гпс показваше,че върха над х.Свищиплаз се подсича отдясно към хижа Паскал. Аз обаче реших да пробвам по гребена и това беше фаталната ми грешка. При пускане не можах да овладея мотора,защото много се засили, паднах пред него и той мина на няколко пъти през мен, каската ми се откачи и си праснах и главата. Последиците са две прецакани китки, натъртени ребра и синини по цялото тяло. Не питайте как се свалих до първата хижа и как са ми прибирали мотора. Сега чакам да ми спаднат отоците,да ми сложат гипс и заминавам на морето да чакам приятелчетата да пристигнат!!!

          П.С. Пиша това за тези които мислят,че тая работа е игра. Не тръгвайте без необходимата екипировка и подготовка!!! Може би точно екипът ми спаси живота, защото падането беше доста сериозно.

          П.П.С. ако всичко мине както трябва мисля септември да го пробвам пак тоя маршрут, невероятен е
          "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
          А+
          LZ1DRZ

          Коментар


          • #6
            До: КОМ-ЕМИНЕ- възможно ли е невъзможното?

            Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
            Ние онзи ден тръгнахме по маршрута на Събин (мисля,че е неговия ). Гпс показваше,че върха над х.Свищиплаз се подсича отдясно към хижа Паскал. Аз обаче реших да пробвам по гребена и това беше фаталната ми грешка. При пускане не можах да овладея мотора,защото много се засили, паднах пред него и той мина на няколко пъти през мен, каската ми се откачи и си праснах и главата. Последиците са две прецакани китки, натъртени ребра и синини по цялото тяло. Не питайте как се свалих до първата хижа и как са ми прибирали мотора. Сега чакам да ми спаднат отоците,да ми сложат гипс и заминавам на морето да чакам приятелчетата да пристигнат!!!

            П.С. Пиша това за тези които мислят,че тая работа е игра. Не тръгвайте без необходимата екипировка и подготовка!!! Може би точно екипът ми спаси живота, защото падането беше доста сериозно.

            П.П.С. ако всичко мине както трябва мисля септември да го пробвам пак тоя маршрут, невероятен е
            Каква е тая екипировка, след като каската ти се откача? Защо не си я закопчал?

            Коментар


            • #7
              До: КОМ-ЕМИНЕ- възможно ли е невъзможното?

              Евгени мога само да ти пожелая скорошно оздравяване и се надявам да не са чак толкова сериозни травмите,ама щом можеш да пишеш значи не е много зле работата.Дано 100U послуша съвета ми и минат от там където съм му казал.Нашите мотори не са за тази работа.А относно съветите ти за екипировка .всеки си мисли че е недосегаем и всеки си казва абе баш на мене ли ще ми се случи?.А никой не осъзнава че нещата са доста по сериозни отколкото изглеждат.Никой не си дава сметка че ако играта загрубее на някой кофти място има изваждане само с хеликоптер .Но всеки осъзнава това едва когато му се случи.Балкана е доста красиво място но колкото е красиво толкова е и опасно.Дано думите ми да са разберат правилно.ПОздрави

              Коментар


              • #8
                До: КОМ-ЕМИНЕ- възможно ли е невъзможното?

                Хеликоптер е невъзможно да кацне на 98% от трудните места по маршрута

                Коментар


                • #9
                  До: КОМ-ЕМИНЕ- възможно ли е невъзможното?

                  Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                  Хеликоптер е невъзможно да кацне на 98% от трудните места по маршрута
                  Още по зле значи.Е нека всички си направим сметка тогава.И да се тръгва с подобаващо оборудване.

                  Коментар


                  • #10
                    До: КОМ-ЕМИНЕ- възможно ли е невъзможното?

                    Един единствен път ми се е случвало да викаме хеликоптер, който кацна на няколко стотин метра от мястото на произшествието и трябваше 100 килограмов човек да го занесем на носилка до там по пресечен терен. Шест човека носехме носилката и направо ни се откъснаха ръцете! На няколко пъти спирахме да обръщаме ръцете - просто няма такъв зор! По тези чукари където минахме ако се случи нещо подобно просто не мога да си представя как ще се измъкне пострадалия - пичовете от ПСС шапка им свалям!!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: КОМ-ЕМИНЕ- възможно ли е невъзможното?

                      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                      Един единствен път ми се е случвало да викаме хеликоптер, който кацна на няколко стотин метра от мястото на произшествието и трябваше 100 килограмов човек да го занесем на носилка до там по пресечен терен. Шест човека носехме носилката и направо ни се откъснаха ръцете! На няколко пъти спирахме да обръщаме ръцете - просто няма такъв зор! По тези чукари където минахме ако се случи нещо подобно просто не мога да си представя как ще се измъкне пострадалия - пичовете от ПСС шапка им свалям!!!
                      Ето точно за това говоря.А може ли да споделиш колко струва спасителната акция ако няма човека планинска застраховка

                      Коментар


                      • #12
                        До: КОМ-ЕМИНЕ- възможно ли е невъзможното?

                        Цитирах тук ваши постове, струва ми се редно да ви информирам.
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...690#post429690
                        Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                        Коментар


                        • #13
                          До: КОМ-ЕМИНЕ- възможно ли е невъзможното?

                          Жоре,по добре да не знаеш,или да не дава господ да научаваш защото става въпрос за сериозни суми.Като знам че половината и повече от лудите глави тръгнали да превземат тоя или онзи баир са с мно тънка нишка,дано никога да не им се налага да ползват тази услуга.Но все пак благодарност че ги има Приятели,миналата година при едно от нашите пътешествия с мотори заситихме раздрусаните си стомаси с невероятната боб чорба на хижа Заврачица в Рила.Там прочетох следното обръщение към по непредвидливите туристи:ОТСРЕЩНИЯТ ВРЪХ УТРЕ ЩЕ БЪДЕ ПАК ТАМ:Това важи и за нас моторджиите,умната за да се върнем живи и здрави от там от където сме тръгнали. УСПЕХ.
                          Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                          Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                          Коментар


                          • #14
                            До: КОМ-ЕМИНЕ- възможно ли е невъзможното?

                            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                            Точно нашият маршрут, който се описва в тази тема - забрави!

                            Иначе има и маршрит който спокойно се минава и от хора които не са чак толкова подготвени. Дай повече инфо, какъв мотор караш, от колко време, кое за теб е трудно и невъзможно за минаване с примери и снимки, по колко км на ден може да минаваш на средна трудност маршрут(пример) и ще ти начертаем маршрут. Задължително е да имаш ГПС и моята карта, иначе технически е невъзможно.
                            Събине, засега сме двамата със Стас.Той с по-малко опит,аз пък преди 5-6 месеца претърпях оперция на ахилеса. Та идеята е да не е супер екстремно.Е, сега той иска да се кара предимно по черни пътища, а пък аз предпочитам ако трябва да съкратим маршрута,но не да караме само по черни пътища ,а да има и малко по-така . С картата ще сме..Даже новата..той е с ДР350 ,аз с КТМ450.Стас иска да взима палатка,чували разни , по 5 л бензин на човек ..и то като сложиш 2-3 литра вода и ставаш като магаре. Аз мисля да се спи по хижи ,села и т.н. и да се вземе най-належащото- вода,аптечка,малко инстрименти,въже,спрей за гуми ,бензин пр. по 0.5л на човек и 1-2 вътрешни гуми
                            Мисля да си направим предварително няколко маршрута и да ги вкараме в ГПС-а.
                            Пък ако излязат още 2-3 желаещи ще е екстра.
                            То сигурно има начин човек да се включи в маршрута някъде в средата и да му останат 500км до морето.Но най-добре лично да поговорим като дойда да си ъпгрейдна миналогодишната ми карта.Може да удариш едно рамо за маршрута.Пък ние ще почерпим

                            Коментар


                            • #15
                              До: КОМ-ЕМИНЕ- възможно ли е невъзможното?

                              Първоначално публикуван от vlado_varna Преглед на мнение
                              ...той иска да се кара предимно по черни пътища, а пък аз предпочитам ако трябва да съкратим маршрута,но не да караме само по черни пътища ,а да има и малко по-така . ...
                              Нашият маршут от тази година КОМ-ЕМИНЕ беше много хубав, точно какъвто го искате Вие! Мисля че няма проблем в магазина да Ви го качат. Качва се като карта!!! Доста е точен с едно две изключения!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X