Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на ризница ???

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на ризница ???

    Та така,имам един въпрос колеги.Начинаещ съм в мотокроса,но след много четене по техническите дискусии успях да направя първите крачки към този завладяващ спорт.След като вече се насочих изцяло към мотор,екипировка и стил на каране ми остана само едно нещо да закупя. Чудя се какъв тип ризница би бил по-подходящ за човек,на когото му предстоят редица падания Чудя се между ендураджийския тип(тези,в които се включват налакътници,колан... http://bobimx.com/products/?ID=244) или чистите,състезателните ризници ( http://bobimx.com/products/?ID=192#pic5 ).Бях се насочил първо към първия тип,но след няколко дочути слухове от сорта на "не пазят хич..." се замислих дали вторият вариант не е по-добър. Извинявайте ако съм допуснал някоя нелепа грешка и благодаря предварително за помоща

    Поздрави,Виктор
    Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
    Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
    Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
    Gilera RX 125 Arizona

  • #2
    До: Избор на ризница ???

    Първото е ризница. Има за цел да предпази от различни травми, и го прави повече или по-малко добре. Не може да се каже "Не пази хич" или "страшно много пази", понеже всичкото е според удара, травмата и късмета.

    Второто не е ризница а нагръдник. Нагръдниците имат първоначална роля да те пазят от камъни, метнати от тези каращи пред теб в мотокрос меле. Няма друга функция, няма и да има. От него произлизат разни хибриди, но никой няма да пази колкото ризница.

    Демек - ако направиш съпоставяне с главата си - първото е каска (хубава или лоша, няма значение), второто е чадър. Всяко от тях си има функция, с ризница в мотокрос трудно ще караш.

    Един съвет - каквото и да ти разправят - дори и с най-гадните ризници, два сантиметра гадна пакистанска или китайска пластмаса пазят по-добре от два сантиметра елегантен италиянски или щатски въздух. Който ти твърди противното - да се повлачи по асфалта с едното и с другото.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: Избор на ризница ???

      Наистина много благодаря за отговора .Бих могъл да отбележа,че беше доста изчерпателен и добре написан.В крайна сметка се ориентирах към ризницата .Приятен ден и всичко добро
      Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
      Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
      Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
      Gilera RX 125 Arizona

      Коментар


      • #4
        До: Избор на ризница ???

        Относно ризниците ! Днес отидох до магазина DRAG , за да потърся ризница за един приятел , но останах изненадан от цената , с която бяха укичили велосипедната ризница - 189 лв . Е то верно инфлация , инфлация , ама това на нищо не иде миналата година бяха 120 лева сега със 70 лева по-скъпи . И това е защото в България не само моунтибайкарите ги взимат , а и мотористите . Има ли трърсене , що да не дигнат цените Аз го казах и в магазина , че от както мотористите започнаха да ги взимат , те са надули цените ! Е те напълно отрекоха такова нещо , ама си е точно така ! В нета може да срещнем тези ризници на цени от 60$-70$ това са няма и 100 лева . А в магазина двойно ! В цяла България е така , ама и ние сме си за бои ! Защото си траем и ни газят .

        Ако модераторите преценят , за не нужен този пост , може да го изтрият
        http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

        Коментар


        • #5
          До: Избор на ризница ???

          Колега, то спрямо миналата година хората годината увеличиха - от 2007ма на 2008ма я направиха, ти за ризници се вайкаш

          А конкретно за ризниците - питай братския китайски народ като е изливал пластмасата от какъв петрол я е изливал - миналогодишен за 100$ на варел ли, или тазгодишен за 150$. Не че всичко е от там, но ВСИЧКО върви нагоре. Миналата година ризниците са влезнали на една митническа стойност, може и преди Европата още да са вкарани, тази година чичко митничар е махнал с пръстче и е казал "еее, стига ризници по 5 лева де ?", и ето ти я разликата в крайната цена. Гледай на нещата по-глобално. Намалението свърши, не са виновни мотористите.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            До: Избор на ризница ???

            Колега (CECO_KANGOTO) да не би да си гледал новия модел.Той си е 189лв, а стария ако още го има в наличност си беше 145 или 155 не съм много сигурен.Новия си е различен от стария (2007-ма който беше) и е с повече протекция.За сега не съм видял\чул някой да кара с новия (а от време на време хвърлям по един поглед и на маунтин байк форума), но сигурно има хора който са с него.
            Иван Маринов
            Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
            ЕНДУРО ВАРНА

            Коментар


            • #7
              До: Избор на ризница ???

              Мойта ризница си я взех, от веломанията моделът на "Dragomir" със отстъпка ми излезе 139лв.Ама съм доволен.!
              [I]Радослав Димчовски[/I]

              Коментар


              • #8
                До: Избор на ризница ???

                Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
                Колега (CECO_KANGOTO) да не би да си гледал новия модел.Той си е 189лв, а стария ако още го има в наличност си беше 145 или 155 не съм много сигурен.Новия си е различен от стария (2007-ма който беше) и е с повече протекция.За сега не съм видял\чул някой да кара с новия (а от време на време хвърлям по един поглед и на маунтин байк форума), но сигурно има хора който са с него.
                Аз карам с новата ризница на Dragomir. Имам 3 или 4 карания с нея и съм много доволен. Пластмасите се различават доста от предишния модел,заслужава си!

                Коментар


                • #9
                  До: Избор на ризница ???

                  Аз карам новия модел на CAN и да ви кажа доста съм доволен,лека е,удобна трудно промокаема и от сравнително добро качество за цената си.
                  Поздрави,Виктор.
                  Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
                  Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
                  Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
                  Gilera RX 125 Arizona

                  Коментар


                  • #10
                    До: Избор на ризница ???

                    Здравейте, според вас коя ризница е по добра ? FOX или DRAGOMIR
                    И двете знам че са горе-доло на една цена. Мерси предварително
                    YZ 450 F
                    0888-939-807

                    Коментар


                    • #11
                      До: Избор на ризница ???

                      Първоначално публикуван от Offroader_ Преглед на мнение
                      Здравейте, според вас коя ризница е по добра ? FOX или DRAGOMIR
                      И двете знам че са горе-доло на една цена. Мерси предварително
                      От тия двете конкретно - Драгомир ... щото няма нищо по - смешно от "Москвич" с табела "Мерцедес"

                      Коментар


                      • #12
                        До: Избор на ризница ???

                        Мерси ще се радвам и друг да даде мнение
                        YZ 450 F
                        0888-939-807

                        Коментар


                        • #13
                          До: Избор на ризница ???

                          Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
                          От тия двете конкретно - Драгомир ... щото няма нищо по - смешно от "Москвич" с табела "Мерцедес"
                          Колегата е прав,в последно време гледам доста ризници FOX на цени под 100лв, а и продавачите казват че са имитация. Аз скоро си купувах нова ризница и се доверих на "Acerbis Koerta Roost Deflector".
                          .................

                          Коментар


                          • #14
                            До: Избор на ризница ???

                            По началната тема:
                            Аз имам и двете и ризница и нагръдник. Като почнах да карам мотокрос си карах с ризницата, но ми беше много горещо с нея, ограничава ми движенията, а и за да не ти се завъртят лактите се налага да се стяга на ръцете, което допълнително мори. Моята е фалшив Фокс и пластмасите на гърдите са малки и не пазят добре от камъни. КАто я сложа под фланелката (иначе се цапа) ми опъва...Изобщо дразнеше ме.

                            В последствие не издържах и си купих нагръдника. С него е проветриво, леко, доста по-удобно. Комбинирам го с налакатници и колан за кръста и за сега така се чувствам най-добре. Ако излизам в гората си карам с ризницата.

                            Иначе Гоблин е абсолютно прав- нагръдника не пази от друго освен хвърчащи камъни, евентуален удър на гърдите в кормилото (което е рядко) и само горната част на гръбнака.

                            Това ми хвана окото като хибрид: AXO Doberman
                            Последно редактирано от iassen; 03-12-09, 10:59.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Избор на ризница ???

                              Аз като карам ендуро 600 и не карам по състезания, а само по гората и ако взема ризница FOX добре ли ще е? Да ме пази от леки наранявания?
                              YZ 450 F
                              0888-939-807

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X