Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да представим нашите Нисани (снимки)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Да представим нашите Нисани

    Първоначално публикуван от kristo Преглед на мнение
    С гуми 265/70/16 ,които мисля са оригинален размер,си върви като лек автомобил.Нищо чудно 120000-те километра да са реални.Не знам обаче как ще е с две железни брони и мин.33'"гуми.

    Отговора е ясен. Взимай 4 инчово окачване. Дългата база плаче за толкова. Нито милиминка на долу. Гумите трябва да бъдат поне 35".
    Шнорхел за дизела сложи обезателно. Влизането на въздух става по-лесно и под налягане когато си със скорост. Това означава мощност.
    Броните са благопожелателни. Лебедката е нещо без което не може.
    При това окачване няма да разбереш, че имаш лебедка в предната част, поне до момента в който някой спре рязко пред теб и ролководачите се отбележат красиво на боята.
    Джантите обезателно отрицателни. Нисана се слави с най-силната ходова част правена някога в класа си. Така, че използвай подарената ти сила и го направи още по....
    Широк, висок, стабилен, красив, мощен и страшен.
    Не на последно място се гордей с покупката си. Няма по хубаво нещо, което е създадено да ти доставя удоволствие.
    Два Нисана съм имал до сега и винаги когато съм ги карал съм се чувствал щастлив.
    LZ1VMH

    Коментар


    • #32
      До: Да представим нашите Нисани

      Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
      Първоначално публикуван от kristo
      С гуми 265/70/16 ,които мисля са оригинален размер,си върви като лек автомобил.Нищо чудно 120000-те километра да са реални.Не знам обаче как ще е с две железни брони и мин.33'"гуми.
      Отговора е ясен. Взимай 4 инчово окачване. Дългата база плаче за толкова. Нито милиминка на долу. Гумите трябва да бъдат поне 35"...
      Какво значи поне 35"? На дълъг Нисан с 2.8 мотор... Не, че няма да ги върти, но закъде тук са му тези гуми? Нямам представа каква експлоатация предвижда колегата, освен ако не гоним чисто визия и градски респект, особен смисъл тук от такива размери няма. Най-малкото в голяма кал ще ги върти трудно, на асвалт ще е по-бавен и по-лакум.

      Коментар


      • #33
        До: Да представим нашите Нисани

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        Какво значи поне 35"? На дълъг Нисан с 2.8 мотор... Не, че няма да ги върти, но закъде тук са му тези гуми? Нямам представа каква експлоатация предвижда колегата, освен ако не гоним чисто визия и градски респект, особен смисъл тук от такива размери няма. Най-малкото в голяма кал ще ги върти трудно, на асвалт ще е по-бавен и по-лакум.
        В момента Нисана е с чисто нови зимни гуми , мисля около 31" и смятам че ще изкара поне тази зима с тях.А за следващата година ще започна постепенно да го оборудвам като експедиционна машина , като единствено ме притесняват 130-те конски сили на двигателя при значително по-голямото тегло на машината след тунинга.

        Коментар


        • #34
          До: Да представим нашите Нисани

          Малко големички ще му дойдат 35те на 2.8 мотор.Доста ще го мъчи,но всеки си решава.

          Коментар


          • #35
            До: Да представим нашите Нисани

            Не забравяйте и спирането с 35ца е съвсем друго.

            Коментар


            • #36
              До: Да представим нашите Нисани

              Първоначално публикуван от gena Преглед на мнение
              Не забравяйте и спирането с 35ца е съвсем друго.
              Напълно си прав. При моята тойота (4л. бензин), когато смених от 31" на 33" по-скоро усетих по-мудно спиране, отколкото загуба на мощност.

              Коментар


              • #37
                До: Да представим нашите Нисани

                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                Напълно си прав. При моята тойота (4л. бензин), когато смених от 31" на 33" по-скоро усетих по-мудно спиране, отколкото загуба на мощност.
                Проблема е че спирачките загряват много по бързо и си губят свойствата,а най лошото е че се получава най малко в момент който ти искаш тоест рязко и продължително спиране и педала потъва и няма никой.Аз съм го изпитал и вярвайте ми чувството въобще не е приятно, не го пожелавам на никой.

                Коментар


                • #38
                  До: Да представим нашите Нисани

                  Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов
                  Яро, на теб ти трябва един бус 4х4 и нищо друго ...
                  Миналата година пробвах един такъв дълъг Патрул с двигател 2.8 и щатни гуми. На баирчето от Околовръстния към Драгалевци набираше почти като бус (ама от градския транспорт). Представям си какво би било с 35" или по-големи ...

                  Самоцелното завиране на огромни валяци на джип с доста слаб двигател може да повлияе най-вече на самочувствието на собственика (докато се търкаля по асфалт или леки пътища) и, естествено, на благосъстоянието на търговците на гуми ...
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 19-10-08, 22:32.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Да представим нашите Нисани

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Миналата година пробвах един такъв дълъг Патрул с двигател 2.8 и щатни гуми. На баирчето от Околовръстния към Драгалевци набираше почти като бус (ама от градския транспорт). Представям си какво би било с 35" или по-големи ...

                    Самоцелното завиране на огромни валяци на дижп с доста слаб двигател може да повлияе най-вече на самочувствието на собственика (докато се търкаля по асфалт или леки пътища) и, естествено, на благосъстоянието на търговците на гуми ...
                    Колега Патрула , който си карал сигурно е бил с много уморен двигател.В денят на покупката на моя изминах приблизително 500км. , включително прохода Троян-Карнаре и не съм усетил нищо подобно.Дори напротив чувствах излишък на мощност,на магистралата спокойно си вървеше с 130-140 с галене педала на газта.Да уточня че става дума за автомобил с оригинарен размир гуми.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Да представим нашите Нисани

                      Гледам нисанките Ви и им се кефя много... Моет животинче е Теранозавър от семейството на нисан и ми е първата джипка за сега. От година и нещо само му се кефя и не смятам да правя подобрения. Предимно се движим в равнинни участъци и не изпитвам особено нужда от подобрения.Иначе като представяне мога да кажа, че е с мотор 3.0 DI - 154hp, 2003г,климатик, Airbags, ел.пакет.... , другото си е като на всяка джипка. Успех на всички!
                      Последно редактирано от cveti; 21-03-09, 16:32.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Да представим нашите Нисани

                        Ето я и моята слабост

                        Коментар


                        • #42
                          purvo se izvinqvam 4e pi6a na latinica no nqmam kirilica na pc-to mi.i poneje vseki se hvali sus svoite igra4ki re6ih i az da si ka4a moqta kato gord sobsvenik na patrol

                          Първо се извинявам че пиша на латиница, но нямам кирилица на PC-то. Понеже всеки се хвали със своята играчка, реших и аз да си кача моята, като горд собственник на Патрол.

                          Не сте извинен!!
                          Всеки човек може да си сложи Кирилица!
                          За първи и последен път Ви "превеждам" мнението.
                          После ..... триене!





                          Последно редактирано от cveti; 21-03-09, 16:32.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Да представим нашите Нисани

                            Ето го и новият член на семейството Тери.
                            Купихме го тази пролет.
                            Получи се интересна история. Никога не съм предполагал, че ще карам такова огромно нещо. Семейният ни бюджет е много скромен и винаги съм карал все евтини малолитражни коли с оглед икономия. Но един ден теглих чертата и се оказа, че ремонтите причинени от амортизирация и разбити пътища са ми стрували често повече от автомобила и винаги са изяждали икономията на гориво. За нервите заради проблемите и ремонтите не говорим - аз сам си ги ремонтирам.

                            Узрях най-сетне за една мъдрост: Ако ще е стара кола (над 15 години) трябва да е джип. Просто тези големи машини са правени да издържат, с по-качествени материали са изработени от леките автомобили.

                            Взех го съвсем на късмет. Разгледах обявите на интернет, спрях се на Suzuki Vitara на метан и Nissan Terrano на газ, на една цена. Обадих се на автомонтьора ми и му казаха за вариантите, той ме посъветва да взема Нисана и така, ето ме с

                            Нисан Терано 1 1989 г. - дълга база, 2 врати, пълен ел. пакет, климатик, газ/бензин, 2.4L двигател с 8 свещи , гуми 205/80/16, 189'000 км.

                            Първоначално ми се видя като автобус (пoследният ми автомобил беше Subaru Livero 1.0 ) но бързо свикнах. Единственият проблем бе със съединителя на климатика, но го оправих сам. Още с купуването го измих отдолу и боядисах със специално покритие - нямаше никаква ръжда отдолу. Просто недоумявам, как си пазят тези хора колите (внос от Италия е) - 19 годишна кола без петънце ръжда???
                            Ходихме по морето, на планина, просто няма сравнение - върви като лек автомобил но далеч по-стабилен.

                            Интересното е, че успях да сваля разхода на газ до 10/100 с помоща на малкият помощник на снимката и конфигурация от магнити разположени вън и вътре.

                            Сега му търся по-евтини гуми, спрял съм се на тези. Ами това е от мен.
                            Последно редактирано от newage; 28-11-08, 00:06.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Да представим нашите Нисани

                              Ето и на мойта Марийка 91г.2.4 друго незнам
                              http://lh6.ggpht.com/_nwJHDgN9VrQ/Si...128/suzuki.jpg

                              Коментар


                              • #45
                                До: Да представим нашите Нисани

                                това е моето терано имам го от 5м. няма подобрения но си има климатик което за модела е рядкос.. мотора е дизел 2.7/99 кончета.. одзат дифа е LSD което според мен не е много одачно
                                за в бадеще мисля да го искърпя,да го боядисъм черен мат,ще повдигна купето малко с нови по-високи тампони над шасито и малко подобрения на окачването като смяна на пружини,амове и тампони по ходовата част

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X