Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

    Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
    Щом казвате....Аз нямам впечатление от тази марка. Но съпоставям с други апарати и цената хич не се връзва. Даже без резак, но с АС, полупрофесионални качествени машини започват от 4 хилки на горе. Колеги заварчици и до днес не се изкушават да си вземат такава екзотика въпреки смешната цена. А съм сигурен, че знаят какво е тормоз и има ли той почва у нас. . Ако наистина са що-годе здрави машини, то за домашния майстор е идеалния вариянт, но с едно на ум.....
    Аз като заварчик съм далече от електрониката, но пък съм спец. в "тормоза" и при мене е лесно да кажа коя машина става (си струва и може) и коя не. До сега от тая марка нищо не ми е попадало в ръцете.
    Ти и колегите ти явно не сте в час с китайските машини. Това мноооого отдавна не е никаква екзотика (поне от 4-5 години). Продава се масово и го има сума народ - само от активните във форума поне 10-ина човека за които аз знам, а сигурно и поне още толкова, за които не знам.

    Друго - при китайските "марката" е относително понятие. Има добри и кофти изпълнения на едно и също. Това, дето съм купувал от тоя точно е било читаво.

    Та, цената съвсем си се връзва. Това че имаше тук търгаши дето продават същото на тройни цени не прави цената странна - тия търгаши просто ги отняма, защото за да продаваш нещо по-скъпо от другаде, за тия допълнителни пари трябва нещо да дадеш, иначе народа ще си напазарува от интернет, както и стана.

    Това, че като отидеш в голяма верига (бриколаж, практикер и сие), продават слаби машини на 4-ни цени, също не прави цената странна. Просто не си имал представа какво се случва до сега.

    Ако случайно си то София, иди например в Дел (не знам дали Драгозов правеше демонстрации) и пробвай коя да е от машините им (силовата им част е горе-долу същата - подобренията са главно по управлението). От сега мога да се хвана на бас че ще си промениш мнението.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

      И аз правя демонстрации, даже често връзваме по няколко машини за да се види разликата. Специално сините машини са много корави, продал съм доста AC/DC 200 и 315 ампера с водно. Сами се сещате че никой не си ги купува да си прави асмата у тях. Данчо и Асен също няма да откажат проба на каквото и да било. Колкото до машините по големите маркети, те са слаби хоби варианти за хора без претенции. По големите вериги най-често нямат представа какво продават и как работи, опита ми се базира за много машини, защото продавам много други неща освен заваръчни. Например водоструйка Karcher за 99 лв...умишлено не искам да я продавам, защото сервиза е при мен и знам какво има вътре във въпросната водоструйка. Мога да я продам и по-евтино от някоя верига, но ще напълня сервиза и предпочитам да не го правя. Хубавите машини не са най-евтините, който търси евтино да ходи в Практикер. За всичко си има клиенти.

      Коментар


      • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

        Ти и колегите ти явно не сте в час с китайските машини. Това мноооого отдавна не е никаква екзотика
        За колегите незнам, но аз лично съм мноооого патил от некачествени машини. Разликата е там, че накупувах евтини машини за професионална работа (нямах достатъчно средства тогава) и се разочаровах още на първия обект. После накупувах някакви среден клас (не си спомням марките), но и те сдадоха багажа сравнително бързо. Сервизите не ме удоволетворяваха, защото ги бавеха и закъснявах със сроковете. Накрая ми писна и задлъжнях доволно, но купих 2 Кастолина, 2 Линкълна и една Цебора. Предстоеше ми хубав обект. Е още първите месеци машините се изплатиха. Машините работят до ден днешен на професионалната сцена и нямам абсолютно никакъв проблем с тях. В сервиз са били само Цебората и единия Линкълн. На Кастолина (другия го откраднаха в Гълъбово на ТЕЦ-а) още не съм видял как свети диода на защитата.


        От сега мога да се хвана на бас че ще си промениш мнението.
        Много трудно ще си променя мнението, но за хоби ползване правя компромиси. Има машини дето и за играчки не стават. Щом казвате, че никой не се е оплакал от тези китайци, ще се съглася. Драгозов ми каза в друг форум, че мога да отида да пробвам от неговите машини и сигурно ще се възползвам. Дел на Военна рампа ли бяха?

        Коментар


        • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

          Дел са тук:
          https://maps.google.com/maps/ms?msa=...775ae1c332a328

          Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
          Много трудно ще си променя мнението.
          И това вече сме го чували.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

            @Emil_Pz
            Гледам че си от Пазарджик, предполагам няма да ти е трудно да прескочиш до Пловдив за панаира. Приготвили сме 2 демо заваръчни маси на които ще може да се тестват машините. Колегите които ни посетиха миналата година могат да разкажат как се получи. ;-) ...

            М-да, може да се тестват машините и при нас на място в София. ...
            АИГ-Заваряване ООД
            Производител на заваръчни апарати "DEL"
            http://www.aigwelding.com
            0889 522 036

            Коментар


            • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Сложили са. Доста по-мънички от моя (и от Дел впрочем, като изключим най-малката им машина, ама там пак е капсулован).
              Сега се загледах в снимките на колегата,верно моя телоподаващ механизъм е по различен от този на колегата с 200А вики,моето е пластмасово ,проблем не съм имал никакъв а и какво значи капсуловано,лагерите ли ?Вероятно и затова моето е 12 килограма ,тоест по леко от 200А-то !
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Сега се загледах в снимките на колегата,верно моя телоподаващ механизъм е по различен от този на колегата с 200А вики,моето е пластмасово ,проблем не съм имал никакъв а и какво значи капсуловано,лагерите ли ?Вероятно и затова моето е 12 килограма ,тоест по леко от 200А-то !
                Самото моторче, цялото, заедно с редуктора.
                Това че долу, където са ролките, е пластмасово, обикновено не е проблем, стига да не е кекава пластмасата.

                Ето ти два модела (в случая и с оптичен енкодер отгоре), дето слагат Дел. Мотора на моето мисля че е дори по-голям, но пък не е със сдвоени ролки като тия на картинката. Съшите ги има и с 4 ролки, 2х2 сдвоени: Целта е с минимално притискане на тела да има максимална теглителна сила. Така тела се мачка по-малко, по-малко му пада покритието и по-малко зацапва шланга, а и по-хубаво контактува с дюзата отпред.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:telopod.jpg
Прегледи:1
Размер:189.1 КБ
ID:5520252

                Дясното е пластмасово долу. Няма проблем с това - пластмасата е дебела. То в цялата работа самия мотор тежи най-много. Другото дали пластмаса или алуминий, не е нещото дето тежи 5 кила.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                  И за каво ползват енкодера - за обратна връзка по ток?

                  Коментар


                  • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                    Не ползваме енкодери към момента. Енкодера беше предвиден за импулсните управления, когато стигнем до тях.
                    АИГ-Заваряване ООД
                    Производител на заваръчни апарати "DEL"
                    http://www.aigwelding.com
                    0889 522 036

                    Коментар


                    • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                      Да се похваля, машината от предишната страница ми пристигна. Изпробвах я на ММА това е за сега.

                      Коментар


                      • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                        Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                        И за каво ползват енкодера - за обратна връзка по ток?
                        Управлението на мотора е цифрово. Обратната връзка е по скорост. Скоростта се контролира много прецизно по тоя начин и не зависи от товара. Постигат се много добри динамични характеристики на системата, и се разширява обхвата надолу - въртящия момент спира да зависи от оборотите и може да се пусне много бавно телоподаване, като всичката сила на мотора си е налице. При обикновената схема без обратна връзка на ниски скорости като хванеш ролката с ръка оборотите се променат, а даже можеш да я спреш. При тая се получава ето това:


                        Снимано е от моя компютър. Управлението на мотора е по CAN шина. Обхвата на подавания е от 1 до 15 метра в минута. Без обратна връзка обхата е от примерно 4-5 до 15 метра в минута, и зависи от натоварването.

                        Жълтото на картинката е скоростта на телоподаване. В случая съм включил големия мотор от снимката по-горе.
                        Последно редактирано от sparkybg; 28-09-13, 11:36.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                          Малко в стил митбастерс-

                          От доста време ми развиват една теза(в която не вярвам ама..).Ако с инветор,дори и 200А заваряваш с 3.25 или (О боже-ЕРЕС) 4 ,му се "прецаква там нещо си платката" и спира да работи с 2.5 под 60А.
                          По скромният ми опит със служебното USR (220 А) с над 10 пакета (5кг) 3.25 Норд и EVB50 и почти един 4 днес,гореописаното си е чиста басня,но да питам все пак...
                          "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                          Mark Twain
                          СтоЕнчA

                          Коментар


                          • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                            Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                            ....
                            От доста време ми развиват една теза(в която не вярвам ама..).Ако с инветор,дори и 200А заваряваш с 3.25 или (О боже-ЕРЕС) 4 ,му се "прецаква там нещо си платката" и спира да работи с 2.5 под 60А.
                            По скромният ми опит със служебното USR (220 А) с над 10 пакета (5кг) 3.25 Норд и EVB50 и почти един 4 днес,гореописаното си е чиста басня,но да питам все пак...
                            Приятелю , пий си ракията и не се занимавай с глупости
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                              На конкретен недоклатен инвертор може и да му се случва подобно нещо, но категорично не важи за инверторите въобще. Та вЕрно - пий си ракията, а на въпросния му кажи да си купи читава машина.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                                За Фрониус транспокет 1500 ставаше въпрос и от там всички останали под общ знаменател
                                "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                                Mark Twain
                                СтоЕнчA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X