Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

    Една от тънкостите при марковите машини водеща за по-дългосрочна и надеджна работа е че управляващата електроника е отделена от силовата.С една дума охлаждането(вентилатора) което води и до сериозно замърсяване и увреждане на електрониката е само за силовата част.Дали при китайките е така SPARKY може да каже,защото явно доста се е поровил из тях.
    Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

    Коментар


    • #32
      До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

      Вярно,по-дългосрочна и надеждна работа е характерна за марковите машини но и при тях се получават повреди а пък и ремонта им е доста скъп затова ако човек купува машина за хоби или за домашната си работилница е май по добре да не харчи толкова много пари за маркова техника още повече че вече възможностите на маркови и немаркови са почти изравнени най важното е да има осигурен сервиз на машината защото каквато и да е тя рано или късно все нещо в нея ще трябва да се подмени или ремонтира.
      От известно време съм притежател SAXOTECH 170 на фирма SAF-FRO по абсолютно нищо не отстъпва на марки като Kemppy ,Esab,Fronius дори има и някой предимства пред тях особено ме впечатли че отлично е направеното анти залепването на електрода особено при работа във ВИГ режим просто няма как да натопиш волфр.електрод във ваната при неволно долепване апарата спира. Работя и с Kemppy ,Esab,Fronius но при тях не е така добре направена тази функция не знам може би машината ми е от по-ново поколение и затова да е така не съм имал възможност да работя с маркова техника произведена преди една или две години всички машини с които бачкам са по на няколко години !
      Последно редактирано от welderargon; 22-02-09, 03:51.
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • #33
        До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

        Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
        Една от тънкостите при марковите машини водеща за по-дългосрочна и надеджна работа е че управляващата електроника е отделена от силовата.С една дума охлаждането(вентилатора) което води и до сериозно замърсяване и увреждане на електрониката е само за силовата част.Дали при китайките е така SPARKY може да каже,защото явно доста се е поровил из тях.
        При някои - да, при някои - не. На телоподаващото ми, например, няма начин да стигне някакъв прах до управляващата електроника. На резака и TIG-а, обаче, може, макар че платките с управляние са изнесени на места, дето не духа от вентилаторите.

        Всички платки, ама съвсем всички, са напръскани с някакъв лак. Върху спойките, нацяло. Трудно би станало късо. Но все пак, правилния подход е греещата електроника да се отдели, и да се направи така че въздуха да духа само радиаторите, и да излиза от кутията, без да вкарва боклуци по трафовете и други такива. Обаче пък китайците обичат да вхарват високоволтовите високочестотни трафове между двата радиатора на входната част и изправителните диоди. Обикновено са 2 или 3 трафа, вързани както е нужно - последователно или успоредно. Обратна връзка по ток. Абе, направо да се чуди човек как такива малки трафчета удържат 4-6 киловата мощност, ама ей-на, справят се. Работят на 100KHz с MOSFET-и - по много, вързани в паралел.

        Телоподаващото обаче явно е правено от съвсем друг конструкртор. IGBT е, на 25KHz. Силовата част е отделена от останалото, и изглежда смешно малка. Дори трафа e доста малък. А качеството на изработка е с едно ниво над останалите. Отново всичко е напръскано с лак. Няма други трафове, освен силовия. Всичко е импулсно, включая захранването на управляващата част.

        Това, за ралика от другите, където има 2 допълнителн масивни трафа за нисковолтовите захранвания, + дросел на изхода.

        ...което е интересно, понеже CT-520-ката (3 в едно), нямаше голямата индуктивност на изхода, а си се справяше перфектно и без нея. Беше заместена с 2 по-малки, навити върху феритни пръстени.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          ...
          което е интересно, понеже CT-520-ката (3 в едно), нямаше голямата индуктивност на изхода, а си се справяше перфектно и без нея. Беше заместена с 2 по-малки, навити върху феритни пръстени.
          Тороидните намотки имат много по-голяма обемна ефективност. Рядко се ползват, защото няма кой да ги навива. Даже и в Китай. Ужасно тягостна работа.

          Коментар


          • #35
            До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Тороидните намотки имат много по-голяма обемна ефективност. Рядко се ползват, защото няма кой да ги навива. Даже и в Китай. Ужасно тягостна работа.
            Може и това да е. Нямам идея. Факт е обаче че повечето машини са с обикновен индуктор - класически, с ламели.


            ...между другото, телоподаващото ми е дори с торидален високочестотен траф. Там пък индуктивност има съвсем малка - на изхода. Въобще, от трите машини, които притежавам, определено телоподаващото е на най-добро ниво като изработка, а и като схемно решение въобще. Вдига си пълния ампераж дори при мрежово напрежение от 170 волта. Никак даже не усеща че е паднало. Другите две са малко по-капризни, от 180 волта надолу, особено резака.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

              колеги препорьчаите ми инвертор за редз заваряване с обмазани електроди ще заварявам черни тьби до 2 цола -ще помоля за сьвет от притежатели на такива инвертори-трябва ми надежден апарат на нормални цени ,не ми се ще да плащам печалби от рода на 100 и повече процента на вносители производители и магазинери -това имах в предвид под нормални цени

              Коментар


              • #37
                До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                http://cgi.ebay.de/DC-Stick-200A-E-H...4.c0.m14.l1262


                Доставката до тук е 20 евра. Точно такова не съм имал, но имам други машинки от същата серия. Направени са добре.

                200А, 60%, 8кила - с такива параметри за по-евтино не знам.

                Имал съм CT-520 и WSE200P. И двете са читави. А това вътре е същото, само поорязано откъм екстри, защото е само ръчно.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Тороидните намотки имат много по-голяма обемна ефективност. Рядко се ползват, защото няма кой да ги навива.
                  Aз ги навивам това ми е работата, скоро ще покажа снимки на заваръчен апарат с тороидален трансформатор, иначе за ефективноста си добре запознат виждам, габаритите му и теглото са с около 30% по малки от другите сърцевини за еднаква мощност.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                    Първоначално публикуван от nextvasko Преглед на мнение
                    ...скоро ще покажа снимки на заваръчен апарат с тороидален трансформатор...
                    Инверторен, или обикновен - трансформаторен?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Инверторен, или обикновен - трансформаторен?
                      Обикновен трансформаторен, кръгъл с формата на пръстен.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                        Момчета, налага ми се да заварям множество тънки жички, медни, железни, поцинковани от 0.2-0.5 мм. Каква технология и техника да избера (WIG?) и дали е възможно?
                        Благодаря предварително.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                          Ако са много, на сноп, или оплетени, и се заваряват едновременно на куп, може и да стане с WIG(TIG), ама иначе, еле пък за 0.2, просто забрави.

                          Кажи по-подробно за какво става въпрос?
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                            ??!!
                            Какво си решил да правиш? Сигурен ли си, че точно заваряване е нужната ти технология?

                            При такива размери, повърхностното напрежение става твой най-зъл враг. Стопеният метал се стреми да се превърне в топчица и колкото по-малки са размерите, толкова повече сферичността надделява над всичко.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                              Абе има разни методи, ама те рядко включват електрическа дъга, пряко. Така заваряват мрежи от арматурно желязо, например. Не знам как се казва точно метода, но е широко използван, и най-важното - почти няма ограничения за размерите. 0.2мм ще се заваряват с лекота. Почти като точковото заваряване в заводите за коли- пуска се ток за кратко, прецизно регулиран.

                              Ама, техниката за това е едни пари....
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                                С точкови заварки може и да стане. Няма да казвам аз как си заварявах подовото отопление, като го късаше котката (то беше трансформаторна тел под килима )

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X