Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

    Имах възможност да работя със SAXOTIG 160 http://safro.ru/index.php?productID=2544 апарата има скроми възможности за работа при аргонодъгово заваряване но ме изнненада това че при запалване и работа от дъгата има едно изключително неприятно свистене, такова нещо не бях срещал досега най-вероятно се касае за някаъв дефект но пък иначе всичко по функциите на апарата си работи нормало !Някой има ли представа на какво се дължи това свистене?
    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

    Коментар


    • #17
      До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

      Вероятно за да е по-лек са си спестили реалната индуктивност на изхода. Индуктивността до някъде може да се емулира по електронен път. Колкото е по-добра електрониката, толкова по-трудно ще забележиш. Но разлика винаги има.

      Та, за да се изфукат че машинката е лека, са си спестили едни 3-5 кила от индуктивността на изхода. Още повече че това е любителска техника от най-ниския им клас - на кой ли му пука. Нали в крайна сметка заварява? Важни са качествата на заварката. Лично на мен не ми пука особено колко и как шуми, докато заварявам, а какъв е резултата. Макар че често шума и качеството са свързани.

      А в трайна сметка наистина може и дефект да е.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

        Е чак любителска не е но професионална техника от най-ниския клас е може би по тоно да се каже ,апарата си има HF палене 2 и 4 такта, настройки на затихване на дъгата и начало и край на настройка на газта –най-необходимите функции за профи апаратче!Фирмата е доста сериозна и едва ли би си позволила да си прави компромиси с електрониката за сметка на теглото но пък и реално погледнато теглото на апрата не толкова малко -10 кг а има апарати от този клас с доста по-малко тегло!Според мен свистенето е по скоро дефект в апарата ..
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • #19
          До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

          160A DC монофазен аргон, без пулсови режими, си е чисто любителска техника, както и да го погледнеш. Високочестотното палене много отдавна не е екстра, а електрониката за него струва 10-ина лв, ако се прави в България - за Китай - раздели на 3, най-малко.
          Не виждам и никакви индикатори, дори за ампеража - сигурен признак за любителски клас, според мойте разбирания. Пастройките за "Pre-flow и post-flow" са ултра нисък клас електроника, дето наистина струва стотинки.

          И повярвай ми - компромиси с електрониката правят и най-реномираните фирми. Не знам до колко разбираш от електроника, но аз го виждам постоянно и навсякъде. И се прави нарочно, а не от зор - разбирай, цели це максимална печалба. Демек "това нети харесва, или искаш някоя екстра отгоре - моля, имаме и такъв модел, ама за други пари".

          Пример: Масово АС машините са значително по-скъпи от другите. А какво повече има в тях - един радиатор и 2 мощни IGBT транзистора. Тежат повече, щото няма как - трябва охлаждане и на тая част. А разликата в цената е каквато е раликата в теглото, процентно, че и отгоре.

          Е, питам аз, откога стойността на електрониката се определя от теглото и? Откога купуваме техниката на килограм? И отговора идва сам - откакто цената на едно изделие се определя от накакъв често кух имидж, обикновено изграден във времена, когато същата тая фирма е правила наистина смислени неща. Сега цената се определя от търговския отдел. Моделите - също. Компромисите - и те. Та затова и цените са такива. Тия кияци трябва да взимат заплати, все пак.

          Питал ли си се от какво иде кризата сега? Е, ей ти отговор - точно от такива кухи обещания за какво ли не. Е системата има някаква инертност, и затова не всичко се вижда веднага, ама такива като се самозабравят за по-дълго време, все някога се срутва. Ей-това виждаме в момента.

          Обясни ми например поради каква причина китайски шнорхел за джипка струва над 500лв? Какво в производството му е по-скъпо от производството на най-обикновена туба за бензин? Е, марковите струват още повече, и са още по-кухи, вЕрвай ми.

          И какво излиза - имам китайска 200А AC/DC монофазна инверторна машина, с пулсов режим, 2Т/4Т, вход за педал, и високочастотно палене. Демек съм имал професионална машина, без да знам. Не мисля така, макар че работи добре.
          Последно редактирано от sparkybg; 04-12-08, 22:33.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

            По въпроса за любителска и профи техника може да се поспори едва ли за един професионалист са толкова важни екстри като пусловия режим! Това си е екстра наистина но в близкото минало като го нямаше пулсовия режим тогава какво правеха професионалистите ?Може би от тези професионалисти има много малък процент които го използват, аз работя в във фирма която се занимава с полагане на тръбопроводи и въпреки че заварките се снимат, не знам нито един колега да ползва пулсов режим макар че тази екстра я има в всеки от апаратите който ползваме! Твоите разбирания за професионална машина са доста високи може би от гледната точка на електрончик !Защо трябва да има електронен индикатор за ампераж за да е профи машина ,ампеража не може ли да е написан под потенциометъра едва ли за професионалния заварчик е важно дали ампеража ще се изпише в електронен дисплей или стрелката на потенциометъра ще го показва ,нима всички професионални машини са с електронни индикатори !Има различни видове производства затова и всеки определя каква машина ще ползва за него и затова машината за която ти си мислиш че не отговаря на изисквания за професионална техника друг пък точно с нея да прави производство !
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • #21
              До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              ...И какво излиза - имам китайска 200А AC/DC монофазна инверторна машина, с пулсов режим, 2Т/4Т, вход за педал, и високочастотно палене. Демек съм имал професионална машина, без да знам...
              Китайска, професионална. Това да не някакъв оксиморон?
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #22
                До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Китайска, професионална. Това да не някакъв оксиморон?
                Тъй де. Аз я приемам за нищо особено, и чисто любителска. Ако трябва да разчитам на производство или нещо такова - търси се най-надеждното, което можеш да си позволиш. Ама, все пак да не забравяме че днес почти всичко се прави в Китай.

                Пулсов режим се ползва при специфични случаи, които при големи токове на заваряване са рядкост. Например 300Hz пулсов режим ти дава по-добра насоченост на дъгата и по-добро проникване. Съгласен съм че рядко се използва, но като електроника е пак нищо.

                Индикатора е полезна джаджа, не когато всичко работи като хората, а когато се появи някякъв проблем. То е ясно че опитен заварчик ще си настрои машината, само въртейки копчето, без изобщо да гледа скалата. Работата е там, че когато нещо не е баш наред, ще можеш да видиш реално показание, което може да е различно от това на скалата. В случая със свистенето например щеше да имаш отправна точка дали поне дава нормален ток и напрежение, вместо да се чудиш какво/дали нещо не и е в ред.

                Всички съвременни професионални инверторни апарати на по-известните фирми имат такъв индикатор, че даже и индикатор за волтажа. Да не говорим че и повечето чисто любителски машини също ги имат.

                AC режима естествено също не е задължителен, ако не работиш с метали, които го изискват.

                Ама, стига сме спамили. За мен не е професионална машина, за теб - е. Нищо лошо. Приемам избора ти, и толкоз.

                Наздраве!
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                  Според мен по принцип профи техника е такава която може да бъде натоварвана на пълен работен ден че и повече,да е непретенциозна към условията в които работи,да дава малко дефекти,да има добри характеристики.
                  А по темата SAF-FRO са приемници на фирма с традиции в заваряването-OERLICON ,е верно че последната им гама от машини поне на външен вид е KEMPPY от минали модели и с променен цвят.Като направа вътре не знам на какво ниво са .Гледам че ПВ-то им не е от най-добрите,но не е и от най-лошите.
                  Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                    Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
                    Според мен по принцип профи техника е такава която може да бъде натоварвана на пълен работен ден че и повече,да е непретенциозна към условията в които работи,да дава малко дефекти,да има добри характеристики.
                    А по темата SAF-FRO са приемници на фирма с традиции в заваряването-OERLICON ,е верно че последната им гама от машини поне на външен вид е KEMPPY от минали модели и с променен цвят.Като направа вътре не знам на какво ниво са .Гледам че ПВ-то им не е от най-добрите,но не е и от най-лошите.
                    Напълно съм съгласен с това мнение! Наистина най-важно за профи машината е да е изключително стабилна и издръжлива при натоварена работа!
                    Saxotig 1600 AC/DC http://unotrade.ru/index.php?target=...roduct_id=1588 - купена преди 4-5 години натоварва се всеки ден интезивно досега не е давала дефекти и работи без да загрява и изключва дори и на максимално натоварване!
                    Ако направим сравнение на ПВ-то на машините на лидерите KEMPPY и ESAB и на SAF-FRO ще установим че параметрите са почти равни на машините в низкия клас монофазни на 150-160A при 100% - 100-110 А - интересното е че излизат нови фирми с по добро ПВ - чешките KiTin и Omicron ,словенските Varstoroj и естествено китайските!!
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                      Напълно съм съгласен с това мнение! Наистина най-важно за профи машината е да е изключително стабилна и издръжлива при натоварена работа!
                      Saxotig 1600 AC/DC http://unotrade.ru/index.php?target=...roduct_id=1588 - купена преди 4-5 години натоварва се всеки ден интезивно досега не е давала дефекти и работи без да загрява и изключва дори и на максимално натоварване!
                      Ако направим сравнение на ПВ-то на машините на лидерите KEMPPY и ESAB и на SAF-FRO ще установим че параметрите са почти равни на машините в низкия клас монофазни на 150-160A при 100% - 100-110 А - интересното е че излизат нови фирми с по добро ПВ - чешките KiTin и Omicron ,словенските Varstoroj и естествено китайските!!
                      А българите - спим дълбок сън през това време. После ще се чудиме защо не ни върви бизнеса, и т.н.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        И какво излиза - имам китайска 200А AC/DC монофазна инверторна машина, с пулсов режим, 2Т/4Т, вход за педал, и високочастотно палене. Демек съм имал професионална машина, без да знам. Не мисля така, макар че работи добре.
                        Колега, интересувам се , след като имаш такъв инверторен токоизточник, възможно ли е да се използва и за плазмена горелка само с подмяна на шланга? Какви са разликите при токоизточниците на плазмения резак и АC/DC ТIG/ММА нвертора , които ползваш?Възможно ли е и да оставиш някакакви координати на ЛС за контакт с теб?

                        Коментар


                        • #27
                          До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                          Първоначално публикуван от albion Преглед на мнение
                          Колега, интересувам се , след като имаш такъв инверторен токоизточник, възможно ли е да се използва и за плазмена горелка само с подмяна на шланга? Какви са разликите при токоизточниците на плазмения резак и АC/DC ТIG/ММА нвертора , които ползваш?Възможно ли е и да оставиш някакакви координати на ЛС за контакт с теб?
                          ЛС ти още не можеш да получаваш. Плазмената горелка работи на по-високо напрежение, затова директният отговор е "не", но някои токоизточници могат да се превключват, защото е лесно схемотехнически.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                            Само ПВ-то не е от значение. За мен най-добрата машина е на ESAB модела Caddy TIG с панел ТА-34 220 ac/dc. Говоря за машина от средния клас съвсем условно от 150-250а.

                            1. цена
                            2. възможности на машината
                            3. тегло
                            4. консумативи и сервиз
                            5. и не на последно място дуракоустойчивост.
                            in weld we trust

                            0878782224

                            Коментар


                            • #29
                              До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                              плазмения резак работи с 4 пъти по-високо напрежение от електрожена - около 100V, и съотверно с 4 пъти по-малък ток, при една и съща мощност.

                              Схемотехнически се постига с 2 трансформатора, които в единия случай се връзват успоредно, с двойни вторични намотки, а в другия - последователно, и със схема "грец", при двойните намотки, вързани и те последователно.

                              Това конкретно е направено във всички китайски машини, които са 3 в едно, например ct-416, ct-518, ct-520 (каквато има Ясен), или SUPER200P, което е същото като WSE200P(което аз притежавам), но с добавени 2 контактора, за превключване на схемата на връзване на вторичните намотки на двата високочестотни силови трафа, и леки изменения в AC пълния мост, предвид по-големите напрежения, които трябва да издържа.

                              В момента имам отделен китайски плазмен резак CUT-40B - 40А с пилотна плазма. Пилотната плазма, както се оказва, съвсем не е задължителна екстра в 99% от случаите. В тоя смисъл, машинката, която продадох на Ясен - CT-520, се справя перфектно и с трите си фунции - лично съм работил не малко, а и съм я "пипнал" малко, от което работата допълнително се подобри. Двата и "недостатъка" са че не е променливотокова, демек не става за алуминий, и няма т.нар "ARC Force" настройка, която пуска по-голям ток, когато се работи с електрод, и той се държи прекалено близо до детайлите, или залепне. Всъщност не съм сигурен дали няма някаква скрита такава функция, която е зададена по подразбиране и не се настройва, но по-скоро не. Във всеки случай, поработил съм малко и с електроди с нея, и скромното ми мнение е че се справя много добре.

                              Иначе, телефона ми е 0889072757. Не съм го крил никога.
                              Последно редактирано от sparkybg; 21-02-09, 21:37.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                                1. цена - китайските са с много ниска цена за възможностите си.
                                2. възможности на машината - тук разлика на практика няма. В някои случаи се настройват по-тръдно, защото в голямата си част са без софтуер, а на панела са изкарани самите потенциометри за реалните електрически настройки. Тоест няма го "софтуерния" слой между оператора, и реалните физически настройки.
                                3. тегло - сравними са. Китайските са в общия случай по-тежки, кати при някои модели разликата е големичка.
                                4. консумативи и сервиз - консумативите са същите. Сервиз няма, но всички части ги има в кварталния магазин за електронни елементи, или могат да се поръчат за най-много след седмица. Разбора се, има и модели с по-екзотични части.
                                5. и не на последно място дуракоустойчивост. Някои я имат, някои - не. В общия случай китайците работят чрез силно презапасяване. Например AC моста на мойта е с рамена от по 10 MOSFETA IRFP264N, като общия ток, който могат да издържат е 2 пъти и кусур над максималния ток на машината.

                                Пропуснал си обаче точка 6 - надеждност. Тук вероятно китайските отстъпват на повечето маркови. Но, в крайна сметка ако човек си изкарва хляба с това, си струва да се инвестира в скъпа техника, която ще се изплати. Китайските, както и да си говорим, към момента не са се доказали, и са по-подходящи за хоби работа, макар че на всички, които съм имал, ПВ-то наистина е такова, каквото е било обявено.

                                Китайските са алтернатива, по отношение на цена, на останалите. Никак не отричам доакзалата се маркова техника. Който може да си я позволи - това е правилния избор. От китайските има и добри модели, а има и откровени издънки. За съжаление по-голямата част от тия, дето се продават по тукашните ни магазини са предимно издънките, понеже са по-евтини. Още по-тъпото е че се продават на двойна, тройна и дори петорна цена.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X