Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ми направиха по джипа днес!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво ми направиха по джипа днес!

    Закарах си колата в един сервиз (умишлено не го цитирам - мога да дам инфо на лично съобщение) за да сменят 4та и 5та дюза (за информация те се намират под таблото, защото този мотор влиза доста назад), защото е свързана процедурата с откачване на мотора и скоростите, за да падне надолу, откачване на всички радиатори ремъци и пр. - доста работа и исках да е в сервиз с добра репутация.
    Вчера си взех колата, платих 2300 лв (вкл. труд, две дюзи и 1 ремък), част от които на самия механик, за да е "доволен". Доволен и щастлив се прибрах, но реших да поразглобя, да се порадвам на новите дюзи (то си е за радост - 800 лв е парчето) и правейки го осъзнах, че по колата е сменен само ремъкът, а дюзите са просто разместени (имах поне 3 нови дюзи на колата - пета доста трудно се вижда и две стари) като на мястото на 4 и 5та имаше 2 видимо нови, но на останалите места се беше появила една доста позацапана. След почти 2 часа разговори по телефона и преговори с приемника получих на ръка една нова дюза (само мога да се надявам, че поне една е била сменена). Честно казано за пореден път ми се разбиха илюзиите за това как се случват нещата наоколо ни, но смятам да не оставям нещата така. С намерение съм да изпратя писмо до ръководството на сервиза с копие до всички марки, които се сервизират там и да им обясня проблема. Това е практика, а не изолиран случай и ако ние - потърпевшите не направим нещо нищо няма да се промени и ние ще продължаваме да псуваме на ум (щото не е прилично).

    Преди два месеца си смених маслото на скоростите и раздатката на същото място - трябва да се притеснявам, нали?!

    Пускам нова тема, защото очевидно темата е болна и има доста опарени.

    Моля модератор да смени "колата" в заглавието с "Джипа" и да изтрие този коментар.

  • #2
    До: Какво ми направиха по колата днес!

    Вярно е, че посочване на името на сервиза (Не е безименен, нали?) би могло да се тълкува като реклама/антиреклама, но пък и могат да се предпазят доста хора от "ужилване".

    Но пък ако противоречи на правилата на форума, нека друг да каже.

    Коментар


    • #3
      До: Какво ми направиха по колата днес!

      Сашо,моите съболезнования.Днес все едно че дръпнахте дявола за опашката в тази тема:
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=37039
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • #4
        До: Какво ми направиха по колата днес!

        бахти филма !!!! би ли ми казал кой е този сервиз, познавам повечето сериозни в София , поне да знаем къде да не пращаме хората

        То и цената на дюзата е скандална , аз за мойто 330д по 450лв ги взимам (пак е комон рейл)
        rides:
        :arrow:1992 Jeep Cherokee XJ 4.0 HНO Limited
        :arrow:2005 Yamaha YZ250
        :arrow:1991 BMW 318hi Coupe
        The Hydrogen Factory...coming in 2010 :)

        Коментар


        • #5
          До: Какво ми направиха по колата днес!

          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
          Сашо,моите съболезнования.Днес все едно че дръпнахте дявола за опашката в тази тема:
          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=37039

          Аз вече бях прекарал половин ден в разговори с тях. Исках да си взема дюзата преди да стана по-офанзивен. Иначе не е истина колко дълбоко ми бръкнаха в здравето!

          Първоначално публикуван от vlado_28 Преглед на мнение
          бахти филма !!!! би ли ми казал кой е този сервиз, познавам повечето сериозни в София , поне да знаем къде да не пращаме хората

          То и цената на дюзата е скандална , аз за мойто 330д по 450лв ги взимам (пак е комон рейл)
          След като поразпитах се оказва, че тези далавери са практика в повечето "фирмени" сервизи в София, а цената за мерцедесова дюза си е толкова (моя мотор е Мерцедес). На БМВто дъзите пак толкова бяха.

          Коментар


          • #6
            До: Какво ми направиха по колата днес!

            Тоя сервиз, всички го знаем! ))
            Хич няма що да се хабиш, да му пишеш името )
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • #7
              До: Какво ми направиха по колата днес!

              Явно няма да си оставя колата в сервиз без да гледам постоянно.

              Коментар


              • #8
                До: Какво ми направиха по колата днес!

                Първоначално публикуван от fvr Преглед на мнение
                Явно няма да си оставя колата в сервиз без да гледам постоянно.
                Ама тогава пък се дразнят и нарочно се размотават колкото може по-дълго, нали се плаща на час/операция. И ако изобщо те допуснат да ги гледаш.

                Коментар


                • #9
                  До: Какво ми направиха по джипа днес!

                  като всички го знаят какво правите там ??? Явно не зачитат нито парите нито личностите

                  ПС - дюзата за твоето ЦРД ти я намирам под 600лв без нимакъв проблем , оригинлна МБ ... те поне да бяха сложили нещо ново, а не подобни мизерии
                  rides:
                  :arrow:1992 Jeep Cherokee XJ 4.0 HНO Limited
                  :arrow:2005 Yamaha YZ250
                  :arrow:1991 BMW 318hi Coupe
                  The Hydrogen Factory...coming in 2010 :)

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какво ми направиха по джипа днес!

                    Първоначално публикуван от vlado_28 Преглед на мнение
                    като всички го знаят какво правите там ??? Явно не зачитат нито парите нито личностите ...
                    Защото всички смятат, че щом взимат скъпо значи работят качествено.... Не вярвам в тоя двигател да има някакви извънземни скоби на маркучите и болтове, които другаде не могат да се развият.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #11
                      До: Какво ми направиха по джипа днес!

                      чудя се само кога ли по някоя телевизия ще съобщят:
                      ''днес поради неизяснени все още причини клиент на фирмен сервиз откри безразборна стрелба с личното си законно притежавано оръжие
                      след като е застрелял от упор обслужващият го персонал в момент на временно умствено разстройство стрелецът кротко се е предал на полицията''

                      дано не се случва
                      но наглостта на някой ''майстори'' минава всякакви граници
                      тука си е истински сървайвър
                      BMW X6

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какво ми направиха по джипа днес!

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        Защото всички смятат, че щом взимат скъпо значи работят качествено.... Не вярвам в тоя двигател да има някакви извънземни скоби на маркучите и болтове, които другаде не могат да се развият.
                        Ти нещо ме подкара на къс пас - аз сън виновен, че искам да отида в хубав сервиз и да се надявам на качество, така ли. Аз не отидох там за да ми е скъпо, а за да ми е качествено. Моят двигател няма нищо особено в захващането си, но имам основание да се съмнявам в качеството и на други сервизи, които са се дънили точно в сглобяването - ето защо реших да не "спестявам" този път.
                        Може и аз да съм си виновен, не се оправдавам. Просто пуснах поста, за да имат едно на ум колегите.

                        И къде да отида?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Какво ми направиха по джипа днес!

                          Не, всъщност ти съчувствам (понеже и аз съм хапвал такива дръвца), но такова е масовото мислене по мое мнение . Отдавна престанах да се доверявам на лъскаво изглеждащи магазини и сервизи. По колите каквото не изисква специфично оборудване си го правя сам, не щото съм стиснат, ми защото ми писна да ме правят на малоумен. Случвало ми се е в сервиз да правя забележка на монтьора, че еди-кое си се прави така и така и знаеш ли как ме гледат .... Но понякога не мога да се стърпя, като гледам простотии. А в твоя случай си е откровена кражба!
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #14
                            До: Какво ми направиха по джипа днес!

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            Не, всъщност ти съчувствам (понеже и аз съм хапвал такива дръвца), но такова е масовото мислене по мое мнение . Отдавна престанах да се доверявам на лъскаво изглеждащи магазини и сервизи. По колите каквото не изисква специфично оборудване си го правя сам, не щото съм стиснат, ми защото ми писна да ме правят на малоумен. Случвало ми се е в сервиз да правя забележка на монтьора, че еди-кое си се прави така и така и знаеш ли как ме гледат .... Но понякога не мога да се стърпя, като гледам простотии. А в твоя случай си е откровена кражба!
                            Знаеш ли кое е най-лошото - не сервизите са проблемът, а хората, които работят в тях.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Какво ми направиха по джипа днес!

                              Моето скромно мнение по вопроса е , че е дошло време да се действа!
                              Може да сме бананова република, но сме в европа.
                              Със споделяне и оплакване предпазваме нашите колеги от форума , да не повтарят грешките ни, но СЕРВИЗИТЕ СИ ПРОДЪЛЖАВАТ БЕЗНАКАЗАНО ПО СТАРО МУ!
                              Дошло е време да се действа и затова предлагам:
                              1.Незабавно да се пише до комисията за защита на потребителите /като се опише подробно проблема и се представят документи за плащане и т.н.
                              2.Копие от писмото да се изпрати до Асоциацията на вносителите на нови автомобили / или както там се нарича/
                              3.Копие до Ръководството на Въпросния сервиз.
                              4Консултация с адвокат ,с опит по тези проблеми, за други действия от наша страна

                              Целта на гореописаните действия е :
                              1. Да се информира обществеността и ръководствата на сервизите за БЕЗОБРАЗНОТО ПОЛОЖЕНИЕ В лъскавите представителства и сервизи.
                              2.След многократни писма от наша страна и констатиране на БЕЗОТГОВОРНО ОТНОШЕНИЕ към писмата ни, да се приложат копия с входящите номера и да се обърнем към пресата , телевизията и европейските институции - до решаването на проблема!
                              за целта трябва малко организация от наша страна и да се почва по ред.
                              Очакваме предложения и съдействие.
                              П.С. Предложенията да са в духа на: как да постигнем целта си ,а не как няма да стане.
                              Последно редактирано от Ba4e Mite; 16-07-08, 20:43.
                              ________________________________________________________________________________________
                              Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                              HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X