Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Can-AM скърцащи (стържещи) спирачки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Can-AM скърцащи (стържещи) спирачки

    От ново още АТВ-то ми (Outlander 800 MAX XT) издава стържещ звук на предните спирачки. Ходих 2 пъти до Зундерт - обезвъздушиха, смениха накладки с други - без промяна. Все едно се получава трептене и резонанс при спиране. Субективно или не, но ако започне да стърже ми се струва, че спира по-неуверено. Иначе на всек 5 спирания един път не стърже.

    От вносителя ми казаха, че това било нормално за Outlander-ите и Ренегатите, но аз започвам да си мисля, че това не е вярно.

    Моля ако имате подобна техника да споделите стържат ли ви спирачките? Или ако някой има идея от какво може да е да помогне със съвет.

    Ако са мокри дисковете стърженето е непоносимо.
    Q7 S-line- 279 hp, 600Nm Steinbauer P-Box
    ATV Can-Am Outlander 800 EFI MAX XT - /Precision Damper/DuroRoad Wheels&RIMs/HFM Performance + HMF Optimizer/K&N Air/
    Suzuki GSR600A

  • #2
    До: Can-AM скърцащи (стържещи) спирачки

    Има едни спейожве за предотвратявяне на скърцането но дисковете-пръскаш и забравяш за проблема.Аз ползвам някякво спрейче от магазин за колелета ми го препоръчаха,и съм нямял проблемиV

    Коментар


    • #3
      До: Can-AM скърцащи (стържещи) спирачки

      Това е познат проблем по повечето модели Outlander от 2004та година насам и по чуждите форуми бая пищят от него. Спирачките скърцат когато са сухи, и скърцат още по-силно когато са мокри.

      Виновни са оригиналните предни накладки - колкото и да ти ги сменят, оригиналните са шумни. По чуждите форуми препоръчват смяна с накладки EBC Extreme Duty, или каквито и да е Heavy Duty накладки на добра фирма. Но за EBC споменават че доказано оправят проблема.

      Успех
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        До: Can-AM скърцащи (стържещи) спирачки

        Благодаря за полезните отговори. Къде може да се намерят в БГ такива накладки?
        Q7 S-line- 279 hp, 600Nm Steinbauer P-Box
        ATV Can-Am Outlander 800 EFI MAX XT - /Precision Damper/DuroRoad Wheels&RIMs/HFM Performance + HMF Optimizer/K&N Air/
        Suzuki GSR600A

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X