Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЛуАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ЛуАЗ

    Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
    Ааа, ни са умрели... Тоз кошник го снимах пред блока е тия дни. Зловеща махина!



    [ATTACH=CONFIG]903561[/ATTACH]

    Чувам тука от едни ловджии, че из района бая ги имало... Иначе в града 2-3 ги виждам чат-пат, ама то това е кощунство да го караш градско.
    Наистина ЗЛОВЕЩА и по УЖАСНА дори от Ужаска .
    Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

    Няма вече Диско,няма вече Pinz...

    Коментар


    • От: ЛуАЗ

      Здравейте колеги.Сега се регистрирах, и ето за какво иде реч!Намерих едно ЛУАЗ-че, в добро състояние, но със свален оригинален двигател(не зная причините), та собственика ми предлага още един двигател от Лада на 7000 км, пригоден(но не поставен), с документ който евентуално да заверим пред нотариус.Какъв вариант да избера според вас, да се постави Заз-ковият двигател, и да го регистрирам на свое име, или да се сложи Ладовият двигател, и евентуално да се регистрира с него?Няма ли опасност да ме пратят на Технотест?Благодаря за отговорите ви прредварително!

      Коментар


      • От: ЛуАЗ

        Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

        Коментар


        • От: ЛуАЗ

          Няма да стане. Разходи се до КАТ и технотест и ги попитай. Ако стария собственик е твърде убеден, че ще стане - да иде той да смени номера на двигателя в талона, пък тогава подписвайте. Ще го отсвирят още на паркинга.

          Единствен вариянт е да си я регистрираш с оригиналният двигател и после сам да го смениш с Ладовия. По документи ще си със стария.

          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • От: ЛуАЗ

            ще те пратят на техно тест ,но щом двигателят е с документ няма от какво да се притесняваш, освен че трябва да си платиш технотеста де.

            Коментар


            • От: ЛуАЗ

              Много отдавна са забранени подобни изцепки, а когато все още бяха възможни, нямаше как да монтираш двигател два пъти по-мощен от оригиналния. Сигурно всеки е чувал легендата за летящия ЗАЗ с двигател от Вартбург.

              П.П. Ще пусна едно мнение на човек, който има поглед върху нещата :

              Виждам, че сериозно си задълбал в темата и ми се струва, че твоите впечатления са плод на дълго обмисляне и планиране, което лишените от ентусиазъм и наричащи себе си прагматици често наричат мечтане, но аз съм готов да подкрепа с каквото мога такава идея и бих поспорил с всеки противник на Kit car концепцията. В тази връзка ще споделя какво научих днес по въпросите, касаещи легализирането на техническата част от изделието. Информацията ми е от първа ръка и не мисля, че има смисъл да се коментира достоверността и. Тя касае чисто техническата страна на въпроса за регистрирането и пускането в движение на един такъв готов новопроизведен (или сглобен автомобил), а не юридическата. За най-голямо мое съжаление се оказа след разговорите, които днес проведох, че е практически НЕВЪЗМОЖНО да се регистрира автомобил, зад който стоят определена група хора в лицето на конструкторски екип, разработил и произвел автомобила. Това означава, че е абсолютно недопустимо окомплектоването на автомобил с агрегати и възли от различни марки и модели, както и каквито и да било изменения в конструкцията на кормилната уредба, спирачната уредба и много други. Т.е. с други думи излиза, че не може да се регистрира кола, която е сглобена от някои дори и частите да са произведени по собствени чертежи със съответните изчисления. Естествено причината не е че просто не може, а е далеч по-обективна и регламента е доста либерален. Според него (регламента) не би следвало да има никакъв проблем с регистрацията, ако се представят документи за съответствие на отделните компоненти на автомобила с европейските правила и директиви. Дотук добре, но аз си позволих да погледна в този списък и щях да падна от стола – 3 страници с гъста Excell-ска таблица с правила за съответствие на елементите, като всяка позиция се защитава с съответните документи според образеца в конкретното правилото. Аз само започнах да чета и моментално се отказах. Ще се опитам по памет да спомена елементите, за които видях необходимост за съответствие: спирачки, стъкла, фарове, стопове, колани, огледала, арматурно табло, чистачки, пътепоказатели, кормилна уредба, шумозаглушители, брони и много други, които лично мен ме очудиха. За всяко от тези неща има по 1 папка с изисквания на европейската комисия и честно казано, аз наистина повярвах че е невъзмойно да се отговори на всички тях. Същото нещо се отнася и за автомобил, който е закупен в сандъци и е сглобен собственоръчно. Разликата там е тази, че съответната фирма верочтно е използвала компоненти с необходимия сертификат и в този смисъл няма да се наложи да се “воюва” за всяка гайка, но това разбира се трябва да е доказано с валиден на територията на България документ от фирмата производителка на “насипната” кола. Освен това, най-важното и едновременно най-трудно (според мен) нещо е сдобиването с официален документ от производителя, удостоверяващ че автомобила е сглобен в съответствие с изискванията на съпътстващата инструкция. Интересно ми е как би станало това, при положение че такъв документ би следвало да се издаде от фирмата след проверка на сглобяването, но си е факт – изисква се такова нещо.
              И така, излиза че е наистина практически невъзможно да се регистрира такава кола (в КАТ нямат право да я регистрират без протокол за съответствие, издаден от монополиста засега - “Технотест” АД). Протокола за съответствие (които по обем е нещо като заключение комисия, разследваща сигнал за корупция) се издава след като са направени всички проверки, изискващи пътно изпитване на автомобила и проверка и одобраване на необходимите документи. Пътните изпитвания се заплащат (никак не е евтино) и се проточват понякога повече от половин година във времето.
              Колкото и да ми е неприятно, такава е истината и точно така стоят нещата. Ако някой иска да научи нещо по-конкретно, бих могъл да съдействам лично или да му изпратя на ЛС телефон за връзка с компетентните за целта лица.
              RESPECT
              Последно редактирано от коко келеша; 29-12-17, 10:33.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: ЛуАЗ

                Кольо, инфото е старо. Технотест отдавна не е монополист.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: ЛуАЗ

                  Верно, а това https://rta.government.bg/images/Ima...n3-ikiopps.pdf кой го е отменил?
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: ЛуАЗ

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    Много отдавна са забранени подобни изцепки, а когато все още бяха възможни, нямаше как да монтираш двигател два пъти по-мощен от оригиналния. Сигурно всеки е чувал легендата за летящия ЗАЗ с двигател от Вартбург.

                    ....
                    86-та или 87-ма си купих първата кола, която беше точно такова недоразумение - ЗАЗ с двигател от Вартбург. Със съвсем редовни документи, то друго редовно в него нямаше. Наистина летеше, но сравнено с тогавашните зазки и москвичи по пътя. Когато вървеше де, щото си отстоя при мен година да се упражнявам в автомонтьорство и да го покарам за това време два-три пъти, преди да ми писне и да го продам за хиляда тогавашни пари (купих го за две).

                    Коментар


                    • От: ЛуАЗ

                      Взех си такава машина... Много е дървена.. Обаче е голям кеф.. Ако ти се чопли я взимай.. Голяма тръпка е... И е уникален катерач.. Не и трябва голям мотор мостове са редукторни...за асфалт не става... Части няма.. Аз си ги вкарвам от Русия.

                      Коментар


                      • От: ЛуАЗ

                        Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                        интересува ме малко повече инфо за машините луаз


                        единственото което знам е че са с двигател от Заз и че им пасва двг от Голф2 защото съм виждал такава преработка двг беше дизел от голф2 но нямам никаква предства как са като off-road машини или по скоро са повече паркетни лъвове с каква конструкция са имат ли рама каква скоростна кутия имат и така нататък
                        Staria Luaz ima vazdushno laden boxer dvigatel od staria Zaporozhec. Sled tova ima dvigatel od Tavria, moderen koncept 4 v linija 1096 ssm3
                        Skorosnaya kutija e v prednata chast v edno sa skorostite, reduktora i blokatora. Na zadnia most diferencijal i blokator - shper koi se polzuva v mnogo truden moment. kal, snjag itn.
                        Mnogo e vazhno tochno da se polzuva transmisijata oti stavat goljami proplemi, da se stroshi kardan itn....

                        Sega tolko na kusu.

                        Pozdrav

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X