Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЛуАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: ЛуАЗ

    Там сума неща са ЗАЗ. Бордовите редуктори са уникални.

    Коментар


    • #77
      До: ЛуАЗ

      Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
      За всичко могат да се намерят части
      да...особенно ако имаш авер стругаро-фрезист !!! ако няма нужда от цементации или тем подобни...тои може да ти изработва частите по арегатите. мисля че предницата е като на ваз-2101 . поддръжката е от време на време...виждал съм в деиствие такова нещо в русия..а там в селата , нашите софт разходки са ежедневие за тях..а какво става след няколко дни валеж...? става веселба а и ако удари студ - 40 ..?)) става по весело ама то си пали щото няма антифризи иска бензин и по силен акумулатор и е готов нали знаете какво означава "ЗАЗ"..? е маи има малко истина в това
      понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
      ********************************
      JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
      Honda Shadow VLX 600 - 1999
      FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


      0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
      Влади

      Коментар


      • #78
        До: ЛуАЗ

        Първоначално публикуван от lcr Преглед на мнение
        ако удари студ - 40 ..?)) става по весело ама то си пали щото няма антифризи иска бензин и по силен акумулатор и е готов нали знаете какво означава "ЗАЗ"..? е маи има малко истина в това
        Въобще не иска акомулатор, има си от завода манивелка (върви си комплект с него) и иска някой да я завърти. Ако не си достатъчно пиян и можеш да стигнеш до колата, то студа ти дава сили и да завъртиш манивелката.
        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
        0888 315 794
        LZ1UPI
        A1 (Rh+)

        Коментар


        • #79
          До: ЛуАЗ

          Колеги, аз бих се изказал така... във такава машинка дори не съм се качвал, ноооо.Имал съм 1 ЗаЗ и 1 на дядото.Правел съм 4-5.Това като негов плюс, за мен е:
          1.Печката за отопление е страхотна!
          2.Делкото е най високата част, ако го няма динамото.Демек, водичката /минавал съм през река до половината на вратите.Може би и повече да е било... незнам/ не е заплаха за него?
          3.Може да се кара и без пр. амортесьори-да се приберете от някаде, а може и повече.
          4.Много леко кормило.
          Дядото го е купил нов и го пазеше и поддържаше много-ходил е в Сърбия и Ромъния с него!Въпреки това, бил съм свидетел как пада долната "черупка" със държача на биелата въпреки всичко.Сриване на карето на 40 игли на лагера.Ако му свалиш мотора и не си белязал скоростния лост във какво положение го поставяш спрямо вала във тунела-сори.Голяма грешка!Много, ама много трудно нацелване на скорости после!Карали са ми двигател със пробит блок-биелата на вън!Пробвах се да направя скоростна кутия.Не можах, така и не разбрах как може да се измъкне вторичния вал т.е. да се откопчат сачмите.Отказах се!Машината работи добре на 100 гр., но са ми идвали с уплаквания за греене на мотора!Причини-липса на ламарини около мотора, задръстване на оребренията на цилиндрите със пепел от селски пътища и трябва да има етер във страничните клапи!Мога още да се изказвам, но в заключение бих казал на пича със мерака за това което иска да вземе!Виждам, че желанието ти за автомобила е голямо.Но както и други колеги се изказаха, моето мнение е почти същото.Минусите на този силов агрегат са повече отколкото плюсовете.И за да се обословя, ще кажа само, че Ланча Капа 2.4Д с климатроник и други глезотиики е на същата цена.Приятелю, докато си жив ще се псуваш!Всъщност ти вече май си се отказал.Успех.

          Коментар


          • #80
            До: ЛуАЗ

            Малко снимки на автомобили със такъв двигател...
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #81
              До: ЛуАЗ

              В момента Луаза е в бокса.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #82
                До: ЛуАЗ

                Как си го направил ми прилича на умалена G класа
                0885 297985,мтел-Радо
                0876 556870,виваком като домашен

                Коментар


                • #83
                  До: ЛуАЗ

                  Имам едно зъбно колело за редуктор на такова чудо ако някои има нужда да пише на лс

                  Коментар


                  • #84
                    До: ЛуАЗ

                    Здравейте, аз съм нов във този форум,имам Luaz в движение, ходя на лов с него, ако някой нещо го интересува с оригиналния двигател на ЗАС, питайте, но интересното е че има и АГУ.



                    Коментар


                    • #85
                      До: ЛуАЗ

                      Не знам снимката ли лъже или е така но ми изглежда че задните гуми са по голям размер.....

                      Коментар


                      • #86
                        До: ЛуАЗ

                        Малко снимки от проекта по луаза...

                        Коментар


                        • #87
                          До: ЛуАЗ

                          Здрвейте знаете ли каде има магазин за резервни части на луаз ? багодаря предварително

                          Коментар


                          • #88
                            До: ЛуАЗ

                            Първоначално публикуван от atanas kiriziev Преглед на мнение
                            Здрвейте знаете ли каде има магазин за резервни части на луаз ? багодаря предварително
                            Колега вече е писано няколко пъти в темата. Резервните части търси във всички магазини с резервни части за ЗАЗ...

                            Коментар


                            • #89
                              До: ЛуАЗ

                              Това просто е уникален автомобил.
                              Лошото е че е сделан.
                              В действие ще засрами доста джипове, че даже и УАЗ-и.
                              280 мм клиренс на сток 13 джанти не е за пренебрегване изобщо.
                              Пък ако се пипне тук-там става жестока машина.
                              На колегата пуснал снимките ми се иска да му кажа едно голямо евала.
                              Никъде обаче не видях писано за пространството вътре.
                              Някой да го е виждал????
                              7 човека - спокойно.
                              Ходих да купувам едно преди години.
                              Тест драйв му направих. Не е за по път с тез редуктори.
                              Ма по безпътието е жестоко.
                              Има си и една бавна скорост.
                              Па ако се качи на 15 инча не виждам какво ще му излезе.
                              Аз поне съм прост си прибрах от едни юнаци дето режеха за скрап ЛУАЗи 2 моста и 2 диференциала, и все си мисля да ги вкарам в проект.......
                              VITARA, SAMURAI
                              FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                              RENAULT ESPACE QUADRA
                              ...и едно сивикче за града...

                              Коментар


                              • #90
                                До: ЛуАЗ

                                Колеги, това нов модел ЛуАЗ ли е:

                                http://karil.snimka.bg/automobiles/luaz.12660

                                ???

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X