Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Система за стабилност в завой за Диско TD5 ACE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Система за стабилност в завой за Диско TD5

    Activ Cornering Enhancement(Актив Корнеринг Инхенсмънт). Така се казва системата.

    Ако четеш английски, ето ти описание на ACE-то

    Това мога да помогна. По-късно ако се включат колегите с Диско 2, предполагам, че ще ти напишат лични наблюдения и впечатления.

    Коментар


    • #17
      До: Система за стабилност в завой за Диско TD5

      Готина е системата ама е горе долу като застраховка. Ако разчиташ често на нея в един момент ще и надхвърлиш възможностите и си на таван. За това карайте все едно я няма. Джиповете не пързалят с вратите на пред, те приклякат за част от секундата и се преобръщат на 180 градуса, за разлика от леките коли.
      Иначе системата има хидравлични цилиндри на предната и задната стабилизиращи щанги.
      Ако казана на хидравликата на едно Дискавъри 2 е 2-ен, то е заради такава система.
      http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
      Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

      Коментар


      • #18
        До: Система за стабилност в завой за Диско TD5

        Ако реша да си взема и аз Диско, как да разбера дали я има тая джаджа?
        Ти пък... Какво не му харесваш на Патрула, че ще му изневеряваш?

        Коментар


        • #19
          До: Система за стабилност в завой за Диско TD5

          Първоначално публикуван от valdy Преглед на мнение
          Ти пък... Какво не му харесваш на Патрула, че ще му изневеряваш?
          Всичко му харесвам-това е джипа, освен че вече е на годинки и ми се ще да си взема нещо 2004-2005г. Даже щях да си вземам един Патрол-2006г. ама го продадоха под носа ми...

          Коментар


          • #20
            До: Система за стабилност в завой за Диско TD5

            Асен е прав,тази систеа създава комфорт при пътуването,но не бива да и се предоверява човек.Отваряш капака на двигателя и в дясно са два резервоара,едното капаче е с волан,другото е автомобила с две стрелки наляво и на дясно с наклон.При запалване на двигателя светва такава лампа и на таблото долу по-вляво.От дясната страна на автомобила под предната дясна врата в задната и част отдолу поглеждаш и ще видиш алуминиев блок в който влизат тръбите на хидравликата,от там се разпределя течността.Гледай дали капе защото може да има проблем и там.Най-отдолу има пробка за източване на маслото и на нея има една гарнитурка и ако е накриво хвърля маслото за отрицателно време.Тече по-време на движение или непосредствено след спирането няма ли налягане,спира.
            Поздрави,ако не съм прав Асен ще ме поправи.
            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

            Коментар


            • #21
              До: Система за стабилност в завой за Диско TD5

              Първоначално публикуван от Asen - Dezki Преглед на мнение
              Готина е системата ама е горе долу като застраховка. Ако разчиташ често на нея в един момент ще и надхвърлиш възможностите и си на таван. За това карайте все едно я няма. Джиповете не пързалят с вратите на пред, те приклякат за част от секундата и се преобръщат на 180 градуса, за разлика от леките коли.
              Иначе системата има хидравлични цилиндри на предната и задната стабилизиращи щанги.
              Ако казана на хидравликата на едно Дискавъри 2 е 2-ен, то е заради такава система.
              Напълно съм съгласен с теб, освен че ТД5 пързаля, ако настилката е хомогенна (личен опит ), но стане ли сцеплението по-голямо и обръща.
              ---------------------
              Шофирайте разумно!
              [IMG]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/IMG]

              Коментар


              • #22
                До: Система за стабилност в завой за Диско TD5

                Прав е Бобката, и на мен ми е пързаляло настрани, на сух чист асфалт. Без тази система то Асен го е описал - мое мнение. А относно въпроса на Чичо Веско - те колегите вече ти отговориха доста изчерпателно, а ако беше питал преди месец човека с зеленото Дискавъри дето дойде с Тончо, щях да ти го покажа на живо.
                Човек би трябвало да си кара сякаш я няма.
                "Land Rover не губи масло, той маркира територия."

                Искам България чиста!!!

                Коментар


                • #23
                  От: До: Система за стабилност в завой за Диско TD5

                  Знаете ли майстор който разбира от ACE в Бургаско а и по далече?
                  Системата не може да се пусне да работи въобще. И в Мото пфое не могат...

                  (Джипа така е дошъл от Италия. Има и чип тунинг.)
                  Мото братство Хищници

                  Коментар


                  • #24
                    От: До: Система за стабилност в завой за Диско TD5

                    Първоначално публикуван от gydi Преглед на мнение
                    ...Системата не може да се пусне да работи въобще. ...
                    За АСЕ ли питаш? По какво разбрахте, че не работи? И дали изобщо я има на колата?
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #25
                      От: До: Система за стабилност в завой за Диско TD5

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      За АСЕ ли питаш? По какво разбрахте, че не работи? И дали изобщо я има на колата?
                      Клати на ляво на дясно...

                      Има двойното казанче ( на снимките по горе). По какво друго може да се провери дали я има?
                      Мото братство Хищници

                      Коментар


                      • #26
                        От: Система за стабилност в завой за Диско TD5 ACE

                        При ключа на контакт, на таблото светва ли кола с 2 стрелки настрани; след секунди трябва да угасне. Ако остане да свети жълто - има проблем, но може да се движи; ако е червено и със звуков сигнал - с-мата не работи, но не знам защо не може да се кара така. Проблемът се уточнява с комп за диагностика.
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #27
                          Диско 2-течност за ACE системата

                          Колеги,
                          в АСЕ ситемата може ли да се ползва друга течност освен оригиналната?
                          Ще се отрази ли това на работата на системата- износване, шум...?
                          Питам, защото оригиналната трудно се намира, а и чувам от колеги, че карат с Декстрон 2.
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Система за стабилност в завой за Диско TD5 ACE

                            Аз долях Ravenol SSF зелена на цвят, купена от острова, но се оказа че се продава и тук и е по - евтина. Виж в Равенол.бг.
                            И аз ще купувам, щото трябва да сменям предното бутало и ще има загуби.
                            Не бързай ако искаш да стигнеш
                            __________________________________
                            Discovery II TD5 10P

                            Коментар


                            • #29
                              От: Система за стабилност в завой за Диско TD5 ACE

                              Всякакви течности за Ленд Ровър продават в магазин на Ботевградско шосе, преди разклона за Кремиковци, в дясто - новите сгради. Не знам №, но ще го познаеш по плътно паркираните коли косо на тротоара.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • #30
                                От: Система за стабилност в завой за Диско TD5 ACE

                                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                                Всякакви течности за Ленд Ровър продават в магазин на Ботевградско шосе, преди разклона за Кремиковци, в дясто - новите сгради. Не знам №, но ще го познаеш по плътно паркираните коли косо на тротоара.
                                Като излизаш или, като влизаш в София(мое или твое дясно)?
                                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X