Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

    Абе пичове,кво векторизирате картите а не си ги калибрирате и да си ги ползвате на телефоните,все пак телефончетата са си винаги с нас.Аз лично си имам растерни карти и в двата телефона-нокиа 6630 и н95 и съм много доволен,естествено ще ви трябва и блутут ГПС,но мисля,че е по добре да се похарчат 100 лева отколкото да губим месеци време за векторизация.Програмката за почти всички телефони е MapNav...
    поздрави!!!

    Коментар


    • #32
      До: Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

      Здрасти колега, добре дошъл във форума
      Иначе за този вариант за който споменаваш аз именно така започнах да ползвам блутуут GPS на моят телефон с K750i и програмата Mapnav и си бях много доволен, после реших да си взема PDA което да ползвам главно заради навигацията и накрая преминах на Garmin etrex Vista Hcx, предимствата му пред телефона и PDA са големи, водоустойчив е здрав, батериите държат до 25ч. лесно се сменят с други. Именно това ти трябва при дълъг преход в планината, тъй като телефона и PDA то ще ти издържат максимум един ден пък после се чуди как ще ги захраниш или си представи варианта да го ползваш в някой порой. Вярно че вече има и влагоустойчиви калъфи за такива устройства които решават проблема с водата.

      Коментар


      • #33
        До: Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

        ,ми добре заварил...,проблема с батериите отпада,защото е и доста по евтино да си купиш 2 допълнителни за телефон,отколкото да имаш 2 кмплекта за гармина,но както и да е,щом има ентусиасти с много свободно време добре съгласен съм...
        поздрави!!!

        Коментар


        • #34
          До: Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

          Искам да попитам как точно (и къде) се инсталират тези IMG файлове на Колорадо и на МАП60ЦСх че аз нещо не се справям.Уж съм ги качил в паметта на колорадото пък не го виждам когато отворя менюто избор на карта.

          Коментар


          • #35
            До: Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

            nord_wolf,

            В 60CSx картите се намират на microSD носителя на следното място:

            \Garmin\gmapsupp.img

            Ако е нужно да се използва повече от една карта едновременно, те предварително трябва да бъдат обединени в един общ gmapsupp.img файл. Има множество различни начини за постигане на тази цел. Един доста удобен начин е да се използва следната безплатна програмка:

            http://www.mapwel.biz/download/mapupload.exe

            Не съм запознат с особеностите на Colorado, но предполагам че при него се прилага същия механизъм.

            Поздрави,
            Ведрин

            Коментар


            • #36
              До: Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

              Здрасти Ведрин,

              Картите са супер. Пробвах няколко, много добре се виждат на zoom 300м на 60CSx. Бавното опресняване според мен не е проблем при пешеходно използване - а те именно там имат най-голям смисъл.
              Имам една молба: Когато имаш време би ли конвертирал К-34-034-4 и К-34-046-2. Ходя често в този район и биха ми свършили добра работа.
              Поздрави, Nick007

              Коментар


              • #37
                До: Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

                Първоначално публикуван от Nick007 Преглед на мнение
                Здрасти Ведрин,

                Картите са супер. Пробвах няколко, много добре се виждат на zoom 300м на 60CSx. Бавното опресняване според мен не е проблем при пешеходно използване - а те именно там имат най-голям смисъл.
                Имам една молба: Когато имаш време би ли конвертирал К-34-034-4 и К-34-046-2. Ходя често в този район и биха ми свършили добра работа.
                Поздрави, Nick007
                Здрасти Nick007,

                Добавих двата листа на обичайното място:

                http://people.acad.bg/~vedrin/misc/g...eriments/data/

                Поздрави,
                Ведрин

                Коментар


                • #38
                  До: Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

                  Благодаря много!

                  Утре другиден, живот и здраве ще ги пробвам. Имам вила в този район и по-натам може да те помоля за още няколко съседни листа в този район.

                  Разгледах набързо страницата на Mapwel. Видях, че може да векторизира и свободно движение с мишката по екрана, което сигурно е удобно - Map Edit например не го може. Ти с версията, която се предлага за 90usd ли си?

                  Мерси още веднъж.
                  Поздрави,
                  Nick007

                  Коментар


                  • #39
                    До: Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

                    Първоначално публикуван от Nick007 Преглед на мнение
                    Ти с версията, която се предлага за 90usd ли си?
                    Да, имам Mapwel Advanced, който позволява генерирането на карти за произволен брой устройства.

                    Поздрави,
                    Ведрин

                    Коментар


                    • #40
                      До: Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

                      Здравейте,
                      искам да попитам за програма алтернатива на Mapwela, с която да мога да конвертирам във векторни няколко 50000 топо карти, че да не вися и аз на главата на Ведрин . В темата бяха споменавани и GPSMapEdit и Global Mapper, но и в двете не видях да има команда за автоматична работа, а съм пречертавал вече по старата изпитана стратегия "клик-клик" и знам колко време отнема, а в случая все пак говорим за "фон" на ГПСа. Много ще съм благодарен ако някой предложи нещо или ми каже колко съм прост и ми посочи невидяните от мен команди в отбелязаните по-горе програми.
                      Благодаря

                      П.П. Ако няма алтернатива, Ведрине, може ли да те помоля за К-34-60-г, К-35-49-а и К-35-49-в, а въпросът с почерпката ще го обсъдим когато кажеш

                      Коментар


                      • #41
                        До: Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

                        Алтернативите са bmap2mp и Moagu като първата е безплатна но дава сравнително лоши резултати а втората програма е платена но е по евтина от Mapwel. Сравнение между трите програмки е направил вече Вердин в поста с номер 3. Можеш да видиш и скриншотове на трите програми коя как се справя. Още малко инфо има и тук http://freegeographytools.com/2008/c...t-with-bmap2mp

                        Коментар


                        • #42
                          До: Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

                          Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                          Сравнение между трите програмки е направил вече Вердин в поста с номер 3.
                          А уж бях прочел всичко
                          Благодаря ICPART, само дето трябваше и да ми се поскараш малко да си знам за друг път да чета преди да питам

                          Коментар


                          • #43
                            До: Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

                            Първоначално публикуван от the_sandman Преглед на мнение
                            П.П. Ако няма алтернатива, Ведрине, може ли да те помоля за К-34-60-г, К-35-49-а и К-35-49-в, а въпросът с почерпката ще го обсъдим когато кажеш
                            Здравей sandman,

                            Трите листа, към които си проявил интерес, вече са достъпни на обичайното място:

                            http://people.acad.bg/~vedrin/misc/g...eriments/data/

                            Съжалявам за забавянето -- не бях край компютър през предните няколко дни.

                            Ведрин

                            Коментар


                            • #44
                              До: Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

                              Здравей Ведрин,

                              Изпробвах двата листа реално на терен.
                              Оказа се, че дори при движение с кола няма проблем с опресняването. Явно хитро измисления принцип на опресняването на екрана когато картата се движи върши работа - всъщност само по-бавно се появяват страничните ленти на картата, което не е проблем изобщо.
                              Забелязах следното: К-34-034-4 се е получила с много добро качество. К-34-046-2 обаче е значително по-лошо изглеждаща на екрана, някои надписи дори не се четат. Забелязах същата съществена разлика и между К-34-059-2 (Витоша-много добра) и К-34-047-4 (София-не добра). Интересно защо се получава такава голяма разлика след като предполагам ги компилираш при еднакви настройки на Мапвел-а и изходния растер е с еднакво или близко качество? Сигурно и ти си го забелязал всъщност.

                              Поздрави, nick007

                              Коментар


                              • #45
                                До: Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

                                Много ти благодаря, Ведрине, задължен съм ти
                                И изобщо не си закъснял, просто аз гледам да се подготвям по-навреме , картите ще ми трябват след няколко дена чак.
                                Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X