Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin - Oregon

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Garmin - Oregon

    Сериите уреди Орегон вече са 4: х00 (200,300,400) , х50 (450,550) , 6хх (600,650) и 7хх(700,750).

    Полезни сайтове за Oregon:

    http://gpsrchive.com

    Серия х00/x50

    http://www.gpsrchive.com/Oregon%20x00/index.htm

    Серия 6хх
    http://www.gpsrchive.com/Oregon 6xx/index.htm

    Серия 7хх
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...16#post3173816
    http://www.gpsrchive.com/Oregon%207x0/index.htm
    https://www.youtube.com/watch?v=wYxmN4_3xgc

    Архив с фърмуери за х00 серията

    Архив с фърмуери за х50 серията

    Архив с фърмуери за 6xx серията
    Последно редактирано от Валери Недялков; 01-12-17, 16:04.
    When there's no more room in hell, the dead will walk the earth

  • #2
    До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

    Garmin Oregon 300 - Colorado без антена и с touchscreen...
    Последно редактирано от Валери Недялков; 17-07-17, 18:00.

    Коментар


    • #3
      До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

      Трогателното е, че кара на батерия 1 час повече! (16 v/s 15).
      По-къс е с 2.5 см !!
      Цената е грубо казано същата.
      Има ~500 МВ повече вътрешна памет.
      Отново mSD.
      Има орязан вариант, което не е зле като идея, защото е с 50 долара по-евтин от пълния.

      Е, който се е засилил да купува Колорадо - да потрае още малко и да вземе това. С тъчскрийна просто става друга бира. (Размечтах се разбира се, щото Гармин могат да осерат софтуера по традиция, и да се чудиш кое къде е. Но поне вкарването на букви трябва да е вече песен.)

      Бутонът за пускане като че ли е един голям отгоре.
      Последно редактирано от ynopum; 11-07-08, 22:37.

      Коментар


      • #4
        До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

        М***а му!
        Е сега вече се чувствам наистина претакован
        Нема как - бързата кучка ... търкаля rock'n'roller...

        Коментар


        • #5
          До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

          М***а му!
          Е сега вече се чувствам наистина претакован
          Нема как - бързата кучка ... търкаля rock'n'roller...
          хихихихи....Междудругото не мисля че трябва толкова прибързано да съжаляваш,от това което съм забелязъл Garmin се досещат как да отделят уредчетата едно от друго,така че да се купува и предишното моделче...мръсно,ама...

          Коментар


          • #6
            До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

            Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
            М***а му!
            Е сега вече се чувствам наистина претакован
            Нема как - бързата кучка ... търкаля rock'n'roller...
            Няма да се изнедам, ако Орегона е с "finger-roller", хахаха, или пък с "изобретението на А.Белл" - клавиатура 1-ABC, 2-DEF, 3-GHI и т.н. хихихи.

            Така че споко. А и той като се появи есента, па ще можеш да си го купиш чак зимата, и първият нормален фърмуер ще е през 2009-та и т.н.

            Коментар


            • #7
              До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

              Фърст скиф:
              http://garminoregon.wikispaces.com/First+Impressions

              Коментар


              • #8
                До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

                Здравейте на всички. Дали има вече мнения по чужди форуми? И интересно ,ще може ли да се оперира по тая машинка с ръкавици? Смятах да се сдобия с colorado, ама сега...дали да почакам? Какви са прогнозите на по-печените във форума? http://www.garmin.bg/?s=2&i=18 Май разликите са само по външния вид и 'тач'-а.
                Последно редактирано от lupus; 16-07-08, 14:28.

                Коментар


                • #9
                  До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

                  Тъчскрйн с ръкавици си е живо предизвикателство, пробвал съм го на PPC. Вероятно е същото, като "любов с ръкавици" (което още не съм пробвал).

                  Има ръкавици с голи пръсти - там няма да имаш проблем.

                  Колорадото вече има само две предимства:
                  1. По-трудно можеш да спукаш екрана, че има една предпазна пластмаса, която тъчскрийна няма.
                  2. Има повече копчета, вкл. търкалото, и някои действия може да са по-удобни (например записване на точка без да гледаш екрана, само с натискане на бутон).

                  За съжаление, от Гармин са решили да спестят 5 долара от бутончетата и търкалото. Тия идиоти ли са - не знам. Да видят едно PPC, от 10 години са на пазара тези устройства - там има винаги 4 бутона и "джойстик" освен тъч-скрийна. Защо се правят на Apple? Май този, който им проектираше досега бутоните са го уволнили (а! спестили са не само 5 долара, ами и една заплата!). Тоя инженер определено са го уволнили, щото и последният им часовник е някаква щура работа без бутони.


                  Може пък да пуснат "дистанционно управление" с бутони за Орегона. Нали има вече безжична връзка - ще избият конкуренцията - GPS with remote control, хаха.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

                    Една точка в полза на Oregon! 16 цвята за 'Track' и едновременно показване на няколко 'Track' -a. Хм... дано тази благинка не е за сметка друго...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

                      Първоначално публикуван от lupus Преглед на мнение
                      Една точка в полза на Oregon! 16 цвята за 'Track' и едновременно показване на няколко 'Track' -a. Хм... дано тази благинка не е за сметка друго...
                      В полза на софтуера. Почти съм сигурен че вътре като електроника е почти същото.

                      За Colorado пордължава да няма читав фирмуер. А в най-новия, вместо да оправят бозата с кирилицата, са я сбозали още повече.

                      Започвам да си мисля че има глад за читави програмисти не само тук, а навсякъде.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

                        Тъч скина си е гъзарийка. Спор няма. Чак и мен ме хваща яд на моменти, че избързах. Но, както казах, само на моменти!
                        Като се замисли човек , не дай си боже го изпуснете на камъните тоя екран и чао! Все пак идеята на тези уреди е да се използват в екстремни условия, където удари и падания са нещо нормално. Останалите предимства на колорадото, като работа с ръкавици и бързо запаметяване на точки без да гледаш , също не са за подценяване, но според мен здравината на екрана е решаваща в случая. Ако сега трябва да избирам между двата, можеби пак ще взема колорадото.
                        Нямам представа как би се държал тъча при ниски температури. Ако някой е по-вчас може да сподели. Интересува ме, тъй като съм офроудър предимно със ските и възможностите на колорадото ме удовлетворяват напълно.
                        Така де , ако орегона е по-слаб и там , бих го преглътнал по-лесно.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

                          Не` се к`оси!
                          Определено екрана на Колорадото е по-защитен, просто защото има един пластмасов екран. Обаче само да спомена, повечето тъч-скрийн LCD-та са "залепени" върху дебела алуминиева ламарина (тя е под стъклата), така че да не се огъват и чупят лесно. Естествено, че тя може и да е спестена. Но ако я има, прави стъклата на екрана доста корави, и това е особено важно при изпускане. (между другото - не ги изпускайте на твърдо GPS-ите - чупят се, колкото и да изглеждат нечупливи).

                          От това, което разгледах, наистина предимствата на Колорадото са само в:
                          + Защитна пластмаса на екрана (тя предпазва само от "пряко попадение", не и при общо сътресение на машинката!)
                          + Повече копчета, най вече лесно боравене с ръкавици и запис на точка с едно натискане.
                          + Леко "по-прозрачен" екран при пряка слънчева светлина.
                          + SD карта пред mSD (според мен е предимство стария стандарт - преходнци има за mSD).
                          - Всичко останало е в полза на Орегона (освен моето лично мнение, че прилича на сапун, и няма толкова техничарски изглед, което... си е мое мнение).

                          В скритите предимства (според мен) може би - по-голяма удароустойчивост на Орегона като цяло (няма как да му се счупи антената и търкалото, ако екрана е с алуминиева подложка би се счупил много трудно освен при пряк удар в стъклото, което при падане на равна повърхност е невъзможно - само при камъни/скали). Също при падане/ожулване няма да личи толкова, колкото на Колорадото, понеже е по-матиран/гумиран. Т.е. по-непретенциозно покритие.

                          Казват, че GPS-чипа му е по-нов (STM Caresio 32 канален). Абе въобще само предимства пред Колорадото, без горните липси и сапунения външен вид.
                          ________________________

                          Само да добавя за студа:
                          Обикновено при студа има два основни проблема:
                          1. Кондензиране на влага. Това става, когато държите машинката във външен джоб, или окачена на колан/ремък, и после влезете на топло. Проблема е сериозен, само ако корпуса не е добре "херметизиран" - т.е. да не влиза много от топлия въздух вътре, така че да се държи конденза сам по външната повърхност.
                          2. Падане на батериите. Също става, когато се държи машинката в студен джоб, или на колан.
                          3. Екрана работи трудно при студ - бавно опресняване - това зависи от типа на екрана и въобще не мисля, че е кой-знае какъв проблем. може и въобще да не съществува - зависи от самия екран.

                          И ТРИТЕ ПРОБЛЕМА се решават чрез носене във вътрешен джоб на якето.
                          Последно редактирано от ynopum; 19-07-08, 14:09.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

                            Вече има и цени на моделът Oregon...
                            https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=145&pID=14903#
                            значи...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

                              Екраните се пукат при достатъчно силен за модела студ. Като чели по-често се случва при тъчскрини. За всеки обаче е различно. Надявам се Гармин да не са се изложили.

                              Иначе основното предимство на тъчскрина е значително по-лесната употреба в автомобил. Въпреки че и това най-вероятно няма да може да говори и да замени напълно автомобилната навигация.
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X