Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin - Oregon

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin - Oregon

    Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
    На какъв зум ти се повявяват тези очертания? Ако бг картата която си качил е bgmountains, тя е разделена на точно на правоъгълници и ако погледнеш много от далече е възможно да виждаш очертанията на различните парчета от картата. Когато картите са изключени не би трябвало да е така, но може да има и някой бъг в софтуера на устройството и да ги показва, знае ли човек...
    Очертанията се появяват на всякакъв зуум, БГ картата е именно bgmountains, но дори и като я изтиря от уреда , когато няма избрана за показване карта линиите се виждат. Като зардя basemap или bgmountains, изчезват . Онагледявам със снимки

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190219_175202.jpg
Прегледи:1
Размер:356.7 КБ
ID:5809230Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190219_175225.jpg
Прегледи:1
Размер:340.4 КБ
ID:5809231Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190219_175149.jpg
Прегледи:1
Размер:293.9 КБ
ID:5809229
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

    Коментар


    • От: Garmin - Oregon

      Да, това определено е координата решетка, има си и координати даже. Като включиш базовата карта изчезва ли?

      Ако изчезва явно са го направили да е така с цел да има някакъв ориентир къде се намираш когато не ползваш никакви карти. Може да сложиш някаква карта извън бг да видиш ли няма да изчезнат, въпреки че няма да се учудя ако се появяват винаги когато няма никаква карта.

      Коментар


      • От: Garmin - Oregon

        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
        Да, това определено е координата решетка, има си и координати даже. Като включиш базовата карта изчезва ли?

        Ако изчезва явно са го направили да е така с цел да има някакъв ориентир къде се намираш когато не ползваш никакви карти. Може да сложиш някаква карта извън бг да видиш ли няма да изчезнат, въпреки че няма да се учудя ако се появяват винаги когато няма никаква карта.
        Заредих македонската карта. На територията на Македония и пограничните райони решетка няма. Около София се появява , но този път вече само при зуум под 3км. Престарали са се ненужно с този ъпдейт в случай че той е отговорник за това. Но му хванах цаката- зареждам Бейсмап и на 99.9% от местата, където ще ползвам тракове, няма нищо от картата.
        Другото , което ми направи впечатление е , че уреда ми заби два пъти и се наложи да вадя батериите за рестарт. Възможно ли е това да е станало, тъй като не бях съобразил и бях активирал визуализация на всички налични карти ?
        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
        Toyota Land Cruiser KDJ 125

        Коментар


        • От: Garmin - Oregon

          Не би трябвало да забива, независимо от броя на активираните карти. Софтуерна недомислица(бъг) е това. Гармин си тестват уредите само с техните карти, даже и моята е правила проблеми не веднъж въпреки, че я правим със софтуер предоставен от тях...

          Коментар


          • От: Garmin - Oregon

            Версия 5.50 на фърмуера за 6хх серията е проблемна:

            https://www.offroad-bulgaria.com/sho...72#post3414972

            https://www.gpsrchive.com/Discussion...354bc0cd6ba5f9


            Последно редактирано от Валери Недялков; 04-05-19, 20:47.
            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

            Коментар


            • За 6хх серията е изляззла нова версия на фърмуера - 5.60 .
              Не съм я тествал още. Последните версии - 5.40 и 5.50 са бъгави,но поне GPS софтуера им (и на последната използваема - 5.30)
              е читав. Тук има нова версия на този софтуер.

              Промените:
              Changes made from version 5.50 to 5.60:
              • Fixed Custom POI Alerts
              • New GPS Version: 53003
              • Fixed Missing Baud Rate Option
              • Fixed potential issue with GPS+GLONASS
              Линкове за сваляне:

              https://www8.garmin.com/support/down...ls.jsp?id=6157

              и

              https://www.gpsrchive.com/Oregon%206...06x0%20560.zip

              Последно редактирано от Валери Недялков; 29-10-19, 10:20.
              Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

              Коментар


              • Изглежда,че и този фърмуер е проблемен:

                https://www.gpsrchive.com/Discussion...php?f=10&t=441
                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                Коментар


                • Здравейте знаещи и най вече можещи.Подариха ми един Garmin Oregon 450.Обясниха ми горе долу как се борави с него и аз по прочетох нещо в нета.Тръгнах да го изпробвам и нещо не ми излезе както трябва.Батериите уж трябваше да издържат 14-16 часа клекнаха на 4ч ,а всичко го бях настроил на минимум.През цялото време беше на стенбай.Не го рових през това време,а ми излезе надпис,че батериите са изтощени и ще изключи след известно време.Батериите са презареждаеми 2500. Какво може да му е всичко си изглежда наред.Ще съм ви много благодарен ако някой ми подскаже какво да направя.Поздрави.

                  Коментар


                  • А загасна ли уреда? Уреда има настройка с какви батерии ще работи и по това определя колко живот им остава. Ако си сложил зареждаеми батерии с настройка алкални или литиеви е нормално.
                    Зареждаемите батерии работят на 1.2 волта, алкалните на 1.5 а литиевите на 1.7 (ако не се лъжа). По подразбиране всички уреди на гармин са на настройка за алкални и ти като си сложим батерии които в заредено състояние дават 1.2 волта и той си мисли че батерията е изтущена. Предполагам това се е получило.

                    Коментар


                    • Благодаря за пояснението,но същите батерии издържат на Гармин Сумит 15часа.Ето за това ми е въпросът защо е тази разлика.И още нещо.Когато ми излиза надписът ,че са изтощени е на едно деление за батерия.Когато го изключа и включа след малко деленията са вече три.И работи известно време.Защо обаче излиза надписът.Поздрави.

                      Коментар


                      • Не ми отговори на въпроса, след колко време загасва уреда? Провери ли настройката за батериите, на какво е настоено?

                        Коментар


                        • Здравейте.Не знаех,че има такава настройка.Благодаря за което.Сега ще проверя отново и ще ви пиша.Дано това да е проблемът .Весели празници.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X