Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin - Oregon

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin - Oregon

    Не знам колко е сложно, но Гармин изглежда имат хардуерен и софтуерен отдел, които изобщо не си говорят. Сърдити са нещо... Така изглежда отстрани, още откакто пуснаха първитя Орегони преди години. Голям цирк беше с ъпдейтите. Всеки следващ скапваше повече неща, отколкото оправяше. И тогава се случваше да изтеглят фърмуер сва дни след като са го пуснали... А пък WAAS функцията успяха да я накарат да работи година и половина след като пуснаха уреда...
    "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

    Коментар


    • От: Garmin - Oregon

      Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
      Не знам колко е сложно, но Гармин изглежда имат хардуерен и софтуерен отдел, които изобщо не си говорят. Сърдити са нещо... Така изглежда отстрани, още откакто пуснаха първитя Орегони преди години. Голям цирк беше с ъпдейтите. Всеки следващ скапваше повече неща, отколкото оправяше. И тогава се случваше да изтеглят фърмуер сва дни след като са го пуснали... А пък WAAS функцията успяха да я накарат да работи година и половина след като пуснаха уреда...
      И аз съм с такова впечатление, но понеже нямам ръчен уред и не смея да говоря, за нещо върху което съм страничен наблюдател. Просто гледам, че Валери примерно казва - излезе нов фирм 6.80 примерно - тествам. Следващия пост е - върнах се на 6.20, защото и този последния не е стабилен....
      При Нуви линията има примерно 1-2 максимум изтеглени или "прецакани" ъпдейти за серия апарати /примерно 3ххх/, а и като цяло нещата изглеждат доста по-плавни. Та за това питах, кое му е толкова сложното, защото и горните класове Нуви примерно стават все по-сложни. Преди ъпдейтите бяха примерно по 40МБ, сега са 80МБ грубо....
      Та, ако някой може да даде и друго обяснение ще се радвам.
      Приемам, че dhv е прав. То иначе нямаше да е такава бъркотия с тия фирмове... и мениджъра на Орегоните отдавна щеше да е уволнен заради несправяне с работата....
      Nothing comes from nothing...

      Коментар


      • От: Garmin - Oregon

        Има и друго обяснение. Истината е по средата между това,което казва dhv и факта,че изискванията към ръчните уреди са по-жестоки,отколкото към автомобилните.
        Хем трябва да вървят новите,по-подробни,големи и тежки карти,хем не може да се разполага с много мощен хардуер. Това е така защото уредите трябва да останат компактни и с ниска консумация.
        Същевременно трябва да са в крак с новостите за да не ги смачка жестоката конкуренция на телефоните и таблетите. Гармин не случайно не пуснаха софтуер за Андроид.
        Антените на сериите Орегон и особено на Дакота и новите Етрекси са малки,което още повече усложнява нещата с GPS фърмуера. От там и здравото лутане между повишена чувствителност и флуктуации в коректното отчитане на позицията и запис на траковете.
        Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

        Коментар


        • От: Garmin - Oregon

          Не знам дали го правите, но вероятността Гармин устройство да работи след ъпдейт се увеличава, ако бъде ресетнат след това. Орегона дълго време не го бях ъпдейтвал, до онзи ден, когато сложих последната версия. При всяко вкючване на usb-то почна да забива. Върнах му заводските настройки, изтрих всички тракове и сега работи без проблеми.

          Коментар


          • От: Garmin - Oregon

            С някои фърмуери не е необходимо,с други е задължително. Зависи от това,колко големи са промените.
            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

            Коментар


            • От: Garmin - Oregon

              От ревюто на холандците най-интересното което забелязах е наличието на блутуут 4.0 връзка ако се вярва на тази информация за това създадено приложение от Гармин
              https://buy.garmin.com/shop/shop.do?...126765&ra=true
              Сигурно от 4 години си мечтая на гармините да направят подобна функционалност за размяна на данни със смартфон например.
              Също така менютата и подредбата им са взаимствани от Монтаната и са най-близки до тях с леки модификации в новия Орегон.

              Коментар


              • От: Garmin - Oregon

                Май скоро ще има Орегон 6хх в продажба. В щатския сайт е махнат надписа,че уреда (600) не е сертифициран от FCC.
                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                Коментар


                • От: Garmin - Oregon

                  Излязла е версия 6.20 за х50 сериите. Дали е читава вие ще кажете.
                  Nothing comes from nothing...

                  Коментар


                  • От: Garmin - Oregon

                    Днес я качих на Орегона (550). От утре започвам да я тествам.

                    Линкове за сваляне:

                    http://www8.garmin.com/software/Oreg...dater__620.gcd

                    http://htftp.offroad-bulgaria.com/ne...20/GUPDATE.GCD
                    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                    Коментар


                    • От: Garmin - Oregon

                      Излязла е и нова версия на фърмуера за 6хх серията - 2.30

                      http://garminoregon6xx.wikispaces.co...06x0%20230.zip
                      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                      Коментар


                      • От: Garmin - Oregon

                        Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                        Май скоро ще има Орегон 6хх в продажба. В щатския сайт е махнат надписа,че уреда (600) не е сертифициран от FCC.
                        Дали ще е по добър от Монтана 650?
                        Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                        Коментар


                        • От: Garmin - Oregon

                          Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
                          Дали ще е по добър от Монтана 650?
                          Според мен да.
                          Монтаната печели само по големина на екрана (4' срещу 3' за Орегон 6ХХ) което обаче може също да се брои за минус в дадени случаи...
                          Иначе Орегона има несравнимо по-добър екран - капацитивен!, по-бърз процесор, по-лек и компактен, много по-добри и разнообразни профили.
                          И специално за мен най-интересното ще е добавения нов тип изчисляване на маршрут за велосипедисти/пешеходци - с най-плавно изкачване и пестене на сили.
                          Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                          Seat Leon 2007 1.9 TDI

                          Коментар


                          • От: Garmin - Oregon

                            Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
                            Според мен да.
                            Монтаната печели само по големина на екрана (4' срещу 3' за Орегон 6ХХ) което обаче може също да се брои за минус в дадени случаи...
                            Иначе Орегона има несравнимо по-добър екран - капацитивен!, по-бърз процесор, по-лек и компактен, много по-добри и разнообразни профили.
                            И специално за мен най-интересното ще е добавения нов тип изчисляване на маршрут за велосипедисти/пешеходци - с най-плавно изкачване и пестене на сили.
                            Благодаря колега !Това потвърждава и моето усещане!А и размера е по удачен за колело и пеш! Орегона има и светкавица която може да се ползва и за фенерче,в дадена ситуация би било полезно!
                            Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                            Коментар


                            • От: Garmin - Oregon

                              А пък аз си мисля , че възможността да ползева корекци от Глонас е най-големия плюс
                              Последно редактирано от Валери Недялков; 09-04-13, 21:21.
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар


                              • От: Garmin - Oregon

                                Да ни е честита 6хх серията. В щатския сайт пише следното:

                                Available for preorder. Ships during 2nd Quarter.
                                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X