Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin - Oregon

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin - Oregon

    Първоначално публикуван от connann Преглед на мнение
    За заключването за пътя, имаше отметка за изключване. Поне на 5.50 беше така.
    Знам, нали почти всеки път изключвам заключването към пътя. Как звучи само. Проблема е, че тъпата машинка не го помни.
    Не съм специалист, ама подозирам, че са копирали код от Нюви.

    Коментар


    • От: Garmin - Oregon

      Първоначално публикуван от sotk Преглед на мнение
      Знам, нали почти всеки път изключвам заключването към пътя. Как звучи само. Проблема е, че тъпата машинка не го помни.
      Не съм специалист, ама подозирам, че са копирали код от Нюви.
      След всеки ъпдейт си го нагласям на ново, за всеки профил, че по подразбиране се заключва. Но май и на мен ми се е случвало да се губи настройката.

      Все пак софтуера на Орегона е на светлинни години пред този на Zumo серията. В един щатски форум влизам, посветен само на Zumo, и там хората са направили един дълъг списък с неща, които да се оправят, ама годините си минават и проблемите само се увеличават.

      Коментар


      • От: Garmin - Oregon

        Вие от къде инсталирате фърмуера 5.60? При мен WebUpdater не я открива и ми дава 5.50 за последна версия на Орегон 550.

        Коментар


        • От: Garmin - Oregon

          http://garminoregon.wikispaces.com/Versions+x50

          Тук има всички версии, включително бета. Аз спрях да инсталирам бета версии, слагам само официалните от Web Updater.

          Когато пуснаха първите Орегони преди години, софтуера им беше кошмарен. Отне им почти две години да закърпят положението с х00 серията и да го накарат да работи както трябва. Не че и сега е някакъв разкош, но пък поне работи (почти) както се очаква.
          "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

          Коментар


          • От: Garmin - Oregon

            Първоначално публикуван от hafte Преглед на мнение
            Вие от къде инсталирате фърмуера 5.60? При мен WebUpdater не я открива и ми дава 5.50 за последна версия на Орегон 550.
            Oregon x50 software version 5.60
            Код:
            http://www.garmin.com/software/Oregonx50_560.exe

            Changes made from version 5.50 to 5.60:
            ◦Added new route activity types and improved BaseCamp compatibility. See TrailTech (Get Active with Garmin) for more information.
            ◦Added support for Kenwood NMEA Waypoint Sentence
            ◦Improved GPS response at low speeds
            ◦Fixed issue with preserving routes imported from Basecamp (identical maps required)
            ◦Fixed Spell Search in German
            Nothing comes from nothing...

            Коментар


            • От: Garmin - Oregon

              Благодаря.
              Интересно, че от сайта директно го дава линка, но при натискане препраща в магазина.
              От този сайт http://garminoregon.wikispaces.com/Versions+x50, пак е същото, даже няма (gcd) файл. Не пише и бета или финал е версията.

              Май ще изчакам да дадете повече отзиви за този релиз.

              Коментар


              • От: Garmin - Oregon

                Излезе версия 5.70 на фърмуера за х50 серията. Тествам я в момента. Линкове за сваляне:

                http://www8.garmin.com/software/Oregonx50_570.exe

                http://htftp.offroad-bulgaria.com/ne...70/GUPDATE.GCD
                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                Коментар


                • От: Garmin - Oregon

                  Здравейте! Случи ми си голямо нещастие. Счупих си дисплея на Oregon-a. Някой знае ли откъде мога да си намеря такъв за Oregon 300. Дисплея е touch. Или ако подлежи на ремонт към кого да се обърна? Звънях в представителството на Гармин, и ми казаха, че не продават дисплеи. Не знам какво да правя.
                  Discovery I, 300 TDI

                  Коментар


                  • От: Garmin - Oregon

                    Ето колега, избора е голям, тук

                    20-тина долара и си готов. За подмяната има разни клипчета в нета, изгледай ги.

                    Коментар


                    • От: Garmin - Oregon

                      Здравейте,
                      вчера и аз се уредих с един орегон 400т от познат. Разцъках го и доста ми хареса машинката. Имам няколко въпроса, на които не можах да си отговоря след като изчетох темата. Къде от кофти превод на устройството, къде от недоглеждане
                      1. Въпрос - Когато запаметявам трак, какво ми е ограничението на този трак? Например тръгвам да се катеря към вр. Ботев пеша, и след 5-6 часа работа на устройството нали няма да изплаче, че му е пълен трака.
                      2. Подвъпрос - Пак за траковете - Ако записвам трак, пада ми батерията, респективно спира устройството, сменям батерията и пускам. Трака запазва ли се или го губя?
                      3. Четох за някакъв лимит на точки (2000). Лошото е, че с превода на менюто изобщо не разбрах за какви точки става дума. Та... какви точки?
                      4. Имам ли лимит на записани waypoints?
                      5. Мога ли да му кажа да записва някои неща в сд картата вместо да ги прехвърлям след това в нея през компютър?

                      Засега е това, 100% ще ми излезе и някой друг въпрос с течение на времето. Благодаря предварително за отговорите.

                      Коментар


                      • От: Garmin - Oregon

                        Първоначално публикуван от hafte Преглед на мнение
                        Ето колега, избора е голям, тук

                        20-тина долара и си готов. За подмяната има разни клипчета в нета, изгледай ги.
                        Въпроса е това дали е целия дисплей или само touch-a?
                        Discovery I, 300 TDI

                        Коментар


                        • От: Garmin - Oregon

                          Това е само тъча, но ако си сигурен че дисплея е сдал багажа ето тук го имат, но не е евтин.

                          Коментар


                          • От: Garmin - Oregon

                            Току що го включих да го пробвам. Слабо се вижда само долната част на дисплея, а самия тъч си работи. Благодаря за линка. Вярно е доста скъп. Ще потърся още варианти и накрая ще го поръчвам, нямам избор.
                            Discovery I, 300 TDI

                            Коментар


                            • От: Garmin - Oregon

                              Тествах 5.70 за х50 серията. Много съм разочарован. 5.57 Бета ми унищожи файла "Крепости и тракийски светилища" с много важни точки в него. 5.70 ми унищожи всички файлове с точки в уреда. И в двата случая възстанових почти всичко,но тези фърмуери просто не стават. Отново се връщам на 5.20 .
                              Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                              Коментар


                              • От: Garmin - Oregon

                                Първоначално публикуван от madsnake Преглед на мнение
                                Здравейте,
                                вчера и аз се уредих с един орегон 400т от познат. Разцъках го и доста ми хареса машинката. Имам няколко въпроса, на които не можах да си отговоря след като изчетох темата. Къде от кофти превод на устройството, къде от недоглеждане
                                1. Въпрос - Когато запаметявам трак, какво ми е ограничението на този трак? Например тръгвам да се катеря към вр. Ботев пеша, и след 5-6 часа работа на устройството нали няма да изплаче, че му е пълен трака.
                                2. Подвъпрос - Пак за траковете - Ако записвам трак, пада ми батерията, респективно спира устройството, сменям батерията и пускам. Трака запазва ли се или го губя?
                                3. Четох за някакъв лимит на точки (2000). Лошото е, че с превода на менюто изобщо не разбрах за какви точки става дума. Та... какви точки?
                                4. Имам ли лимит на записани waypoints?
                                5. Мога ли да му кажа да записва някои неща в сд картата вместо да ги прехвърлям след това в нея през компютър?
                                Засега е това, 100% ще ми излезе и някой друг въпрос с течение на времето. Благодаря предварително за отговорите.
                                Някои неща от моята практика. Въпреки, че го имам от две години едва предната седмица на похода 100 км за 24 часа около Варна му усетих ограничението от 2000 точки. Няма страшно, трака се пази, но се записва автоматично на парчета в директорията на архива E:\Garmin\GPX\Archive. След автоматичното архивиране, съответния участък вече не се изобразява на екрана (ако не го посочиш от менюто разбира се). Участъците после трябва да си ги сглобиш с MapSorce. При сглобяването обаче ми възникна друг проблем. Оказа се, че има лимит за броя на точките записани във файла с разширение gpx (предполагам ограничението е също 2000 точки). MapSorce се съгласи да запише големия трак като файл с разширение gdb (garmin data base). И без това се чудих какви са разликите между двата типа файлове, сега проумях поне една.
                                При смяна на батериите, настройките и трака ти се пазят, само да не забравиш да го включиш след смяната . Единствено записвания трак става рошав в точката на смяната, защото записва някоя друга точка с по малка точност докато се оправи отново със спътниците (особено ако си в гора).
                                Моят (Oregon 450) записва траковете само на вградената памет и после може да се местят през компа. Не съм опирал до ограничението на waypoints.
                                http://drakavarna.hit.bg/
                                GPS GARMIN OREGON 450 - на 1075 km пеша :)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X