Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin - Oregon

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

    В ендуро шампионата се използват много Зумо-та, които са тъч, ако някой не знае. Има няколко проблема:

    1. Калта и мръсотията. За да разглеждаш картата трябва да влачиш пръста по екрана, което го дере ако има и минимално количество кал или песъчинки.

    2. Счупване на екрана. При зумото екрана е доста навътре, така че няма особено голям проблем със счупвания, но все пак са доста.

    3. Нежелано натискане. Това ще си е проблем за ГПС който ще е или на връзка или в джоб. Предполагам че ще има заключване на екрана като при нювитата с копче, но може и да е софтуерно, което не знам как ще го измислят да е достатъчно дуракоустойчиво и същевременно лесно за опериране.

    За ползване в кола ще е много по добър от колорадото, това е сигурно!

    Също така е сигурно че няма да си продавам 60-тките

    Коментар


    • #17
      До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

      Гледам на новия модел антената е "вградена". Може ли да се каже, че ще е по-нечувствителен спрямо Колорадото? Моя "опит" се базира на ползването на един етрекс-виста-Ц (за няколко дена по баирите от един приятел) и ми се видя много нечувствителен спрямо това, което съм чел по форума - достатъчно е да го сложа в джоба и губи сателитите. Доколкото се ограмотих има различни видове антени та може и въпроса да е смешен, ама все пак...

      Коментар


      • #18
        До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

        Първоначално публикуван от larana Преглед на мнение
        Гледам на новия модел антената е "вградена". Може ли да се каже, че ще е по-нечувствителен спрямо Колорадото? Моя "опит" се базира на ползването на един етрекс-виста-Ц (за няколко дена по баирите от един приятел) и ми се видя много нечувствителен спрямо това, което съм чел по форума - достатъчно е да го сложа в джоба и губи сателитите. Доколкото се ограмотих има различни видове антени та може и въпроса да е смешен, ама все пак...
        Ще се види след като се пробва. При еднакви други условия битрешната антена е по-нечувствителна, но не ми се вярва в случая да има съществена разлика.

        Между 60CSx и 76CSx на практика нямаше разлика, обаче там антената беше една и съща, просто на 76-цата беше вкарана в корпуса, който от своя страна беше доста по-голям от този на 60-ката, и съответно имаше предостатъчно място за вътрешна антена.

        Предполагам че случая ще е сходен. Антената на Colorado-то е по-малка, така че по-лесно би се намерило място в корпуса на Oregon, без това съществено да влияе на чувствителността.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

          Вече има и цени...
          http://www.garmin.bg/?s=5&i=154 Даже малкият Oregon е по евтин от Colorado
          http://www.garmin.bg/?s=5&i=155
          http://www.garmin.bg/?s=5&i=160

          Коментар


          • #20
            До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

            Еми нормално да е по едтин малкия. Поорязан е. Без компас, без барометър. Кажи-речи без вътрешна памет.

            Но, за много хора, на които тия глезотиики не трябват, е добро решение.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

              Взех го и вчера направих първите тестове в гора. Уреда е уникално чувствителен! Не можах да го сравня на момента с колорадо или 60-тка защото не се сетих да взема и такъв. В гъста и висока гора държеше 8 спътника на 80% сигнал и доста стабилна позиция.

              Що се отнася до менюта и функционалност - доста е пооправен, но далече не е перфектен. Както и предполагах като заключиш дисплея от бутона за пускане(който е единственият физически бутон) при всяко натискане на екрана, освен че пищи и светва, което сещайте се за батериите колко е добре.

              Дизайна е супер и конструкцията е здрава.

              Няма Български

              Коментар


              • #22
                До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

                Към Събин,

                Според теб удобен ли е за използване с една ръка - не мога да преценя как ще стои в ръката и има ли възможност за същото закрепване като Колорадото - с карабинер?

                Коментар


                • #23
                  До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

                  Удобен е. Има си карабинер в комплекта.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

                    Да питам, проблема с надраскването, не би ли могъл да се реши с подходящо тиксо, което да се залепи върху "стъклото" на дисплея?

                    Като се надере, сменяш тиксото, и толкоз.

                    Позволавам да ми се смеете колкото искате.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Да питам, проблема с надраскването, не би ли могъл да се реши с подходящо тиксо, което да се залепи върху "стъклото" на дисплея?

                      Като се надере, сменяш тиксото, и толкоз.

                      Позволавам да ми се смеете колкото искате.
                      На тиксото ще му влияят атмосферните условия - студ, жега, водичка. При отлепяне може да остави следи (лепило) по екрана. Поръчай си скриин протектор. През интернет. Доставка по пощата на адрес. Фирмата изработва и по размери на клиента (изпробвано).
                      LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                      Коментар


                      • #26
                        До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

                        Първоначално публикуван от pacific Преглед на мнение
                        На тиксото ще му влияят атмосферните условия - студ, жега, водичка. При отлепяне може да остави следи (лепило) по екрана. Поръчай си скриин протектор. През интернет. Доставка по пощата на адрес. Фирмата изработва и по размери на клиента (изпробвано).
                        Аз само си разсъждавах. Аз съм с Colorado за сега и не мисля да го сменям в близко бъдеще. Не знаех се правят и продават такива нещица, но са полезни.

                        А дали някой прави някакви "антирефлексни" лепенки? Че на Colorado-то екрана е твърде лъскавичък, и понякога е неприятно?
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Аз само си разсъждавах. Аз съм с Colorado за сега и не мисля да го сменям в близко бъдеще. Не знаех се правят и продават такива нещица, но са полезни.

                          А дали някой прави някакви "антирефлексни" лепенки? Че на Colorado-то екрана е твърде лъскавичък, и понякога е неприятно?
                          Срещал съм и антирефлексни скрин протектори, използвай гугъл и ще намериш.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

                            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                            Срещал съм и антирефлексни скрин протектори, използвай гугъл и ще намериш.
                            Мда, излезе, например ето това:
                            http://www.amazon.co.uk/PROTECTOR-ME.../dp/B001A2HQKE

                            просто не се бях сетил да го търся като "Screen protector"

                            Мерси за което.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

                              Между дрегото различни протектори които се използват за ПДА можеш да намериш в сайта на www.pdashop-bg.com даже в секцията за скриинпротекторите има такива специално за Нувитата, така че може да свърши работа някое от тях естествено с доизрязване до необходимия размер.
                              Последно редактирано от icpart; 11-08-08, 14:48. Причина: повтаряне на интернет линк

                              Коментар


                              • #30
                                До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

                                Oregon-a започнах да го тормозя от вчера. Не съм чел никакви отзиви за него в Интернет и незнам как се представя. Напълно възможно е да има по як приемник, но вградената антена не предполага по-добро приемане. Тази събота ще ги поразходя с Colorado-то и ще стане ясно. Относно Touch Screen-а. Голяма стъпка напред са направили с тази идея. Нямам представа каква технология са използвали, но ако е както трябва няма никакъв проблем нито в студа нито с ударите. Всичките ми професионални компютри са с TouchScreen, сериозно защитени от удар и вода, като работната температура на уредите е от -30 до +54 °C.
                                "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
                                http://ftp.domainbg.com/tuono

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X