Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Етрополските моторджии.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Из Етрополския Балкан на разходка?

    Първоначално публикуван от Angel55 Преглед на мнение
    Приемате ли желаещи, които за първи път ще се качат на кросов мотор? Ако приемате новаци в групата за разходки, аз имам голямо желание при първа възможност да яхна един мотор. Досега съм карал само на шосе.
    Няма никакви проблеми па и щом си карал мотор нямаш никакви ядове нали все пак ще е "разходка" не състезание!
    Не е важно какво караш, а как го караш !

    Коментар


    • #17
      До: Из Етрополския Балкан на разходка?

      Благодаря за поканата. Може ли да знам кога планирате да стане това?

      Коментар


      • #18
        До: Из Етрополския Балкан на разходка?

        Първоначално публикуван от Angel55 Преглед на мнение
        Благодаря за поканата. Може ли да знам кога планирате да стане това?
        Ще се чуваме но някъде към 1ви Май иначе ще си караме ТУКА.
        Не е важно какво караш, а как го караш !

        Коментар


        • #19
          До: Из Етрополския Балкан на разходка?

          Това са снимките от една наша разходка.


















          Прикачени файлове
          Последно редактирано от Жоро Витлиемоф; 10-01-09, 14:21.
          Не е важно какво караш, а как го караш !

          Коментар


          • #20
            До: И в Етрополе има мотористи

            На 28 март покарахме около Етрополе. С велико удоволствие. Има локви с всякакви габарити, снежни пасажи и кал до безобилие.Над 600 м все още е само сняг.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3007.jpg
Прегледи:1
Размер:240.3 КБ
ID:5098008Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3008.jpg
Прегледи:1
Размер:219.5 КБ
ID:5098009Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3009.jpg
Прегледи:1
Размер:196.0 КБ
ID:5098010Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3011.jpg
Прегледи:1
Размер:180.2 КБ
ID:5098011Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3014.jpg
Прегледи:1
Размер:175.6 КБ
ID:5098012Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Razklon copy.jpg
Прегледи:1
Размер:274.5 КБ
ID:5098013
            Но накрая минахме през реката не един и два ами по 4 пъти. Голямо мокрене и голям кеф.Пожелавам го всекиму. Тодор Етрополе
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от Жоро Витлиемоф; 29-03-09, 16:07.
            С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

            Коментар


            • #21
              До: И в Етрополе има мотористи

              Вътрешния глас ми казваше да си натегна веригата, ама аз си рекох: "Айде ще карам по-внимателно" и тръгнах. Да ама тъкмо свих от една ливада да премина през малка долчинка по една подскачаща пътечка, задницата се метна у лево у десно и веригата се изхлузи . Ударих някаква спирачка и вече бях паднал. Значи паднал съм и гледам -крака ми е отдоло ама не боли ,а мотора работи. А все си повтарям ,че като взема да падам трябва да натисна оня червения бутон ама май мисълта ми все е по-бавна от падането. Та двигателя превъртя веригата , която беше полегнала върху една от спиците ,а тя гледам напънала да ми извади зегерката на снадката. И успя. Видях че отлетя ама къде- не видях. Колкото и да я търсих после не я намерих.
              За първи път бутах мотора толкова стръмно нагоре.7 метра-10 минути. Моите 70 кила срещу 110. На два пъти а ,а да ме смачка ама го изправях и не му дадох и 10 сантиметра назад. Сизиф газ да пикае.
              Оттам надоло на спирачки леко ,леко та у дома. После за първи път ме теглиха с въже до сервиза , където Нарцис за 10 минутки го излекува. От цялото приключение може да се направят няколко извода, ама като знам ,че няма да ги спазвам няма и да си ги казвам.
              Тодор Етрополе
              С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

              Коментар


              • #22
                До: И в Етрополе има мотористи



                Ако утре трябва да карате мотор а съдбата ви стовари дърво върху палеца той излиза от строя и много боли.
                Вземате малка зъболекарска бургия и с два пръста я въртите върху почернялата зона на нокъта докато го пробиете.



                Изтича малко кръв, но болката изчезва и потегляте към Сопот



                Всъщност откриването на сезона започва от с. Каравелово. В ресторанта на центъра най-ранобудните
                вече пият кафе и кола



                В 11.30 около 20 мотора потеглихме от центъра на селото.Случи се малък инцидент с паднал
                моторист,чийто мотор се плъзна към една бабка, а тя от страх падна назад и си удари главата,
                но я свестиха и се оказа ,че няма нищо сериозно. Както биха казали вярващите "Слава богу" .
                Все пак е Велик ден


                На поляната над селото непрекъснато идваха поеденично и на групи още мотористи.


                Продължиха запознанствата.

                u
                снимки за спомен


                Към 12 на малки интервали започнаха да потеглят малки групички или еденични мотори



                Трасето позволява висока скорост ,но е песъчливо.



                Всъщност беше започнало хубавото





                Имаше и непредвидени спирания



                Имаше и помощ от колегите



                Първа почивка в м. Севрията



                Второ събиране на всички на "Фенера"



                Някои се паркираха по-нависоко за да виждат по-добре. Два мотора и едно АТВ избръмчаха догоре.



                Нататък по трасето много интересно беше на стръмната пътека преди Чевира.
                Който се изкачи догоре,паркира някъде и се нарежда край пътеката да гледа сеир
                и да излива емоции,защото тук шоуто е голямо.Някои се движат толкова бързо,че
                почти не стъпват на две гуми и газ до дупка.




                Всички използваха апаратите си
                Последно редактирано от Тодор Етрополе; 20-04-09, 14:41. Причина: неопитност
                С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

                Коментар


                • #23
                  До: И в Етрополе има мотористи

                  Имам и двайсетина клипчета от изкачването по "Пътечката на емоциите" преди Чевира. Дано успея да ви покажа някои от тях.
                  SANY0189.zip

                  SANY0213.zip
                  С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

                  Коментар


                  • #24
                    До: И в Етрополе има мотористи

                    Днес целта ни беше събора в Ябланица.
                    Дъждът си валеше още от снощи, но добре екипирани с дъждобрани и чадъри ние потеглихме в 8 часа



                    И ние сме мотористи с мотори, ама Вальо е баш моторист.И в дъжда ,с MZ и с мацка отзад не изоставаше от групата.



                    Такива хубави облаци как да не ги снимаш ?





                    На хижа "Рудината" изчакахме двама приятели от Ботевград, които ни свалиха до града по една непозната за нас пътека,толкова стръмна и кална, че ако не ги бях видял да идват по нея щях да кажа ,че изкачването и е невъзможно.



                    На площада в с. Врачеш беше пълно с мотористи . На 2 гуми, на 4 гуми, на 1 гума . Всичко беше шоу и ревящи двигатели.
                    Да знаете ,че офроуда по улиците в селото е по-екстремен от тоя в планината-дупка до дупка.



                    Пристигнахме в Ябланица към 11 ч. Тук вече имаше доста народ.







                    Непрекъснато идваха групи джипове, мотори и зяпачи.





                    Наоколо имаше няколко скари за радост на гладните и бира за жадните.






                    Така беше в началото а след 2 часа поляната се напълни с хора и двигатели.



                    Единствената сграда в това райско местенце е този изглеждащ превъзходно хотел. Зад него е голямата атракция на събора- стръмна писта за скоростни изкачвания .. и падания.



                    Имам хубави клипчета, но винаги ми е проблем качването им във форума ,затова слагам две мижави снимки





                    На връщане мотора на Ангел блокира ,та го добутахме до ловния дом Търсава , където бай незнам кой си бе така добър да го прибере на отговорно пазене.



                    Излета ни приключи в Етрополе към 17.часа със снимки на участниците: Марио


                    Нарцис и Ангел



                    И моя милост Тодор от Етрополе


                    Ако имам късмет може да успея да пусна и няколко клипчета.
                    С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

                    Коментар


                    • #25
                      До: И в Етрополе има мотористи

                      SANY0320.zip
                      С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

                      Коментар


                      • #26
                        До: И в Етрополе има мотористи

                        Мисля, че вече съм открил как се слагат текстовете под снимките , за да се изпращат после по-бързо, а не да ги пиша в процес на редактиране,където за тая работа няма време.
                        Ще се опитам да пусна още веднъж целия репортаж със субтитрите. Ако е възможно нека някой модератор да изтрие първия ми опит дето е без текстове.



                        Вальо изтъркаля едно АТВ.


                        Ренди заголи кълка и даде старт на екипирането


                        Следващият член на групата се колебаеше кой мотор да кара днес и се наложи съвета на старейшините да му помогне в избора






                        В Троян към групата се включиха още двама души








                        Към първата сбирка на цялата група


                        За първи път карам с такива сериозни карачи. Моторите им яки , а те – железни. Карат само с мръсна газ.


                        Първия ми опит да снимам в движение каква кал браздиме завърши в нея.


                        Тук там имаше и пътечки за разпускане
                        До тук на два пъти имах проблеми със задното колело, докато не развинтих и прибрах в раницата лявата стъпенка за втория пилот.Оказа се,че се свила навътре и когато колелото скочи нагоре задния болт от пружината на стойката се окачва на нея и край на амортисьорния ефект. Мамка му и гаден заден ляв педал. Сега ако возя някого ще гледам да се казва Ренди.



                        След стръмно кално изкачване кратка почивка на пейката пред някаква ведомствена хижа.
                        Тук сътворих и девиза си за тоя излет „ Троянските кални локви - мой втори дом „ Обичам ги. Дори легнах с няколко от тях.




                        Казаха ми, че ще изкачваме някакъв стръмен връх и понеже мойта моторетка е най- слаба ми предложиха да го пробвам първи ,та ако не успея всички заедно да минем по друг заобиколен път. Братче, като го видях тоя баир ми се стори ,че съм моряк и ще катеря грота.Ама ямашката пър-пър се изкачи. Горе се снимахме всички.





                        На дясно видяхме паметника на Беклемето


                        Но групата продължи направо,




                        а Жоро като един същи самарянин се зае да ми покаже хубавите места за снимане. Фото акт 1








                        хижа „Орлово гнездо” толкова красива - все едно не е в България . Започвам дз добивам надежда за родината.


                        Оказа се ,че в Троянския балкан всичко е на 6. И Дерменка е рай под слънцето. Красива, уютна, топла храна , бира…








                        Кратък обяд и слънчеви бани


                        Отново на изток и след 15 минути се озовахме на тоя връх ,който изкачихме, защото бил много шибан за изкачване. Е те точно това майта жена не може да го разбере както и да и го обяснявам.




                        На връщане към Дерменка по оная пътека с многото камъни хлабавата ми верига падна за трети път и се набра така злокобно отпред, че да не казвам как се затегна отзад. А отверката ми на топло в раницата се вози с АТВ то на Вальо.
                        И пак Жоро и Ренди да се славят имената им дойдоха на помощ. 109 кила Жорови на седалката и моя ботуш върху веригата и работата стана.



                        Последни снимкина паметника на Беклемето











                        Ние с АТВ то потеглихме надоло към Троян ,а Витлиемов и Ренди продължиха по билото към х. Васильов . На снимката това е най-далечната и бледо синя планина вдясно.

                        Страшно съм доволен от тоя излет.
                        Никога не съм карал толкова дълго с толкова висока скорост
                        Минавал съм през локви, но тук на места беше не път а глинесто-кален локвопът.
                        Не бвх качвал толкова стръмни баири

                        Извода е , че се надцених. Не спрямо терена а спрямо групата. Те са луди за връзване не карат а хвърчат ,а аз съм най-стария от всички, с най слаб мотор и карам от миналата година.
                        Но така вече трупам ценен опит.
                        Последно редактирано от Тодор Етрополе; 19-05-09, 06:51.
                        С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

                        Коментар


                        • #27
                          До: Из Етрополския Балкан на разходка?

                          Няколко снимки от днес но както се вижда - нищо не се вижда щото забравихме фотоапарата.
                          Прикачени файлове
                          Не е важно какво караш, а как го караш !

                          Коментар


                          • #28
                            До: Из Етрополския Балкан на разходка?

                            Добре за разходката, ама искам да попитам това на последната снимка от колко мотора е събирано

                            Коментар


                            • #29
                              До: Из Етрополския Балкан на разходка?

                              Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
                              Добре за разходката, ама искам да попитам това на последната снимка от колко мотора е събирано
                              Рамка чз-крос двигател и задни амортесьори етz-251 а аспуха е спецялен Етрополски патент от някаква кола беше но ще го снимаме да се види мисля че си заслужава - Абе с две думи 2 в 1 кръстили сме го ЧЗ-М.
                              Не е важно какво караш, а как го караш !

                              Коментар


                              • #30
                                До: Из Етрополския Балкан на разходка?

                                Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
                                Kакво ще кажете, да събера двете етрополски теми в една? Така няма да се чудите къде по напред да пишете. Само кажете как да бъде името.
                                Лично Аз нямам нищо против предполагам и Тошко - за заглавие от мен Мотористи из Етрополския Балкан .......Ааа снимки на ЧЗ-Ма
                                Прикачени файлове
                                Не е важно какво караш, а как го караш !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X