Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инсталация на карти за начинаещи

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Инсталация на карти за начинаещи

    Благодаря на prometei,блестящо изпълнение.Днес успях да инсталирам картата на моето Нуви-250.Вярно поизмъчих се,но като прочетеш всичко написано и го свържеш, всичко си идва на мястото.Инсталацията я направих във вътрешната памет като gmapprom1.img и gmapproom1.unl.Пуснал съм симулациата на маршрут,и всичко си работи.Още един път хиляди благодарности на prometei

    Коментар


    • #32
      Въпрос за карта-та на Истамбул

      Здравейте!
      На фтп-то има в раздел Азия-Турция карта на Истамбул.
      Около 20МБ, само че файла се наименова "билд.мп" /съответно на латиница/
      Нещо не мога да разбера какво точно да го правя този файл
      Ако някой има представа, моля да ме "просветли"
      Поздрави

      Сори, ама май обърках раздела
      Последно редактирано от tanevi; 30-07-08, 14:26. Причина: Трябваше да постна в друг раздел

      Коментар


      • #33
        До: Инсталация на карти за начинаещи

        Аз нещо не виждам в раздел Азиа да има Турция?
        По разширението най вероятно е в полския формат. Отваря се с MapEdit.

        Коментар


        • #34
          До: Инсталация на карти за начинаещи

          Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
          Аз нещо не виждам в раздел Азиа да има Турция?
          По разширението най вероятно е в полския формат. Отваря се с MapEdit.
          Турция е в раздела "Европа" Нали ще я приемат след 50 г. в Европейския съюз
          LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

          Коментар


          • #35
            До: Инсталация на карти за начинаещи

            А да попитам как от фаил.тхт всъщност става файл.unl
            само със смяна на името явно не става, каква команда се дава за да се промени файла във въпросния формат?
            Защото всъщност аз само му сменям името, но той си остава тхт...?
            Благодаря предварително!

            Коментар


            • #36
              До: Инсталация на карти за начинаещи

              Както сменяш името, така смени и тхт с унл.
              LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

              Коментар


              • #37
                До: Инсталация на карти за начинаещи

                Здравейте. От известно време си 'късам' нервите с качването на изолинии на colorado. Следвам инструкциите които ми дадоха от геотрейд, качих картата в mapsource и от там в gps. До тук е ok ,работи си. После преименувам файла за да не се замени от пътната карта (topo v.4.60cyr), на gmapprom1. Качвам я. И пътната карта си излиза ,а изолиниите ги няма вече в менюто с картите. Някъде бъркам ама съм толкова скаран с компа че не мога да разбера къде... Гледам че няма .unl файл с това име ,дали е от това?

                Коментар


                • #38
                  До: Инсталация на карти за начинаещи

                  Възможно е Колорадото да не разпознава име GMAPPROM1. То не е универсално. Може да ги вкараш в пътната карта с gmaptool (не съм пробвал , но трябва да стане)

                  Коментар


                  • #39
                    До: Инсталация на карти за начинаещи

                    Първоначално публикуван от tanevi Преглед на мнение
                    3.) Намирате идентификационния номер на GPS устройството (Unit ID)
                    в случая за Garmin отивате на
                    гаечното ключе --> Settings --> System --> About --> Unit ID:
                    и записвате 10 цифрения код !

                    4.) Пускате Garmin Unlock Generator и въвеждате Unit ID и в полето
                    "Select Map Product" изберете "custom mapset" и въведете FID на картата. Дайте "Generate".
                    Запишете 25 цифрения "map unlock code"



                    5.) С NotePad създайте .txt файл и въведете 25 цифрения "map unlock code". Запишете файла с еднакво име като това на .img файла на картата и разширение .unl ( в случая "gmapprom1.unl")

                    6.) Скачете GPS устройството посредством USB кабел с PC и запишете
                    двата файла "gmapprom1.img" и "gmapprom1.unl" в директорията Garmin на устройството !

                    Като го направиш това, няма да ти дава, че не можеш да отключиш картите!

                    Направи това,направи това, а как се прави unl-фаил никой не казва.
                    ЗА ВСИЧКИ САМОУКИ/като мен/.
                    Когато направите нов текстов документ и поставите генерирания код му дайте горе в ляво -фаил-запиши като-когато ви отвори програмата го запишете като смените типа на фаила на/ всички фаилове/.
                    Може да е елементарно но не всеки го знае.
                    /пп/Всичко си тръгна нормално.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Инсталация на карти за начинаещи

                      Благодаря за съветите. Стана като го преименувах на "gmapprom" без единицата. Сега имам три карти ,базовата ,тази от геотрейд и топокартата. Оказа се просто ,ама изчетох доста във форума...
                      Чудесно е че го има!!!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Инсталация на карти за начинаещи

                        Знам, че има писано по този въпрос, но никъде не намерих всичко накуп, затова реших да го пусна.
                        Става въпрос за имената на файловете, които се разпознават от GARMIN устройствата.
                        Аз лично съм изпробвал всичко на nuvi 200, като при останалите модели може да има особености!

                        име на файла...тип на картата...забележка
                        -----------------------------------------
                        gmapbmap.img...Base map...........1)
                        gmapoem.img....OEM map............2)
                        gmapprom.img...Preloaded map.....3)
                        gmapprom1.img..Preloaded map.....4)
                        gmapsupp.img...Supplement map...5)
                        gmapsup2.img...Supplement map...6)

                        1) Това е картата, която се показва в областите, не покрити от останалите карти.
                        Не излиза в списъка на картите, вижда се само в менюто "За системата".
                        Ако е рутираща, се ползва за рутиране в областите без рутараща информация (при съвпадение на входно/изходна точка с друга рутираща карта).
                        Може да се сложи всяква карта (не базова) с това име, но не е препоръчително!
                        2) Картата излиза в списъка на картите, но не може да се изключва.
                        3) Картата излиза в списъка на картите, може да се изключва
                        4) Картата излиза в списъка на картите, може да се изключва.
                        Не сигурно, че се поддържа от всички устройства.
                        5) Картата излиза в списъка на картите, може да се изключва.
                        Единствената карта (известна на мен), която може да се ползва на SD носител.
                        Само тази карта се трие(подменя) от MapSource.
                        Възможни са нередности при наличие на едновременно активни карти с това име във вътрешната памет и на SD носител.
                        6) Картата излиза в списъка на картите, може да се изключва.
                        Не сигурно, че се поддържа от всички устройства

                        Ако някой има допълнителна информация по въпроса, нека бъде така добър да сподели.

                        Поздрави!
                        Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                        GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                        Коментар


                        • #42
                          До: Инсталация на карти за начинаещи

                          Били описал някой как става комбинирането на 2 или повече карти в 1 SD карта
                          Четох доста
                          Някъде Андрей спомена бегло ,че ставало чрез GMapTool но така и не схванах как се работи с този тул
                          Благодаря ви предварително

                          Поздрави

                          Коментар


                          • #43
                            До: Инсталация на карти за начинаещи

                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=28751

                            Виж мнение номер 5, там всичко е обяснено добре.
                            Ако имап допълнителни въпроси, моля

                            Коментар


                            • #44
                              До: Инсталация на карти за начинаещи

                              Даже вече има и по-лесен вариант:
                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...3&postcount=14
                              Последната версия е gmaptool038.
                              http://www.anpo.republika.pl/files/wgmaptool038.zip

                              1.С бутона "Add Files" си избирате картите за обединяване. (сн.1/1)
                              2.Натискате бутона "Join" (сн.2/2)
                              3.В полето Output Files задавате директорията в която ще се запише новият файл. Задължително в края на директорията пишете и името на новия файл с разширение .img (сн.2/3)
                              4.В полето Mapset name пишете произволно име. То ще се вижда под картата в менюто. (сн.2/4)
                              5. Натискате бутона "Join" и сте готови. (сн.2/5)
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от milstan; 02-08-08, 23:33.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Инсталация на карти за начинаещи

                                Пробих в морето дука с ........ пирон
                                Разръчках GMapTool
                                Аааа значи може да обединява файлове
                                Добре
                                ....и започнах да....... обединявам
                                Обединих .img файла с .unl фала на Гърция и го кръстих -Византия.img
                                Обединих .img файла с .unl файла на Адриатика и го кръстих -Адриатика.img
                                Накрая обединих двата файла и получения го кръстих.....gmapsupp.img
                                Наврях този файл в SD-картичката и я пъхнах в тамагочито
                                Чудо
                                Зареди и показа двете карти с чавки
                                Значи.....обединяване му е майката(без батове и други такива разширения ,които нищо не ми говорят)
                                Пробвайте и ....пишете
                                Благодарско за инфото и съветите
                                Май пак ще трябва да почерпя (при това с .....удоволствие)

                                Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X