Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Допълнение към програмата на Смолян

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Допълнение към програмата на Смолян

    Поради многократните запитвания за стартова решетка от страна на записаните участници и липсата на каквато и да е ангажираност от "шефовете" на офроуда към временното класиране, добавям етап "пролог" от 5 км в деня на записването - 24 юли от 20 до 21 часа.

    Пролога не е задължителен и няма да влиза в крайното класиране, но ще определи честно стартовата решетка за първия етап.

  • #2
    До: Допълнение към програмата на Смолян

    Първоначално публикуван от S.Doychinov Преглед на мнение
    Пролога не е задължителен и няма да влиза в крайното класиране, но ще определи честно стартовата решетка за първия етап.
    А на пролога в какъв ред ще се стартира ? Питам, защото в правилника е записано

    "Стартовите номера на екипажите се раздават по класирането от предходното състезание (за първото състезание от календара, по генералното класиране от миналата година). За неучаствалите, по реда на приемане на заявките за участие в състезанието...

    ПРОЛОГ

    Прологът е пожелателен елемент и има за цел определянето на стартовата поредност (решетка) за първия етап от състезанието. Прологът протича като състезателен етап и при него важат всички правила за времеизмермане, наказания, задължително оборудване и безопастност. Поредността на стартиране в пролога съвпада с поредността на стартовите номера на екипажите. "
    Последно редактирано от delfin; 09-07-08, 09:16.

    Коментар


    • #3
      До: Допълнение към програмата на Смолян

      Изготвяне на временнотокласиране е ангажимент на БФАС, но понеже живо интересува даже и хора които няма да карат на Смолян ще проверя Чичо ти Минко до къде е стигнал. Ако не е готов или е сгрешено ,ще се опитам да го направя за наша информация. Моля организаторите на кръговете до сега да ми изпратят класиранията от състезанията и списъка на участниците с и без лицензи.

      Коментар


      • #4
        До: Допълнение към програмата на Смолян

        Първоначално публикуван от delfin Преглед на мнение
        А на пролога в какъв ред ще се стартира ? Питам, защото в правилника е записано

        "Стартовите номера на екипажите се раздават по класирането от предходното състезание "
        Ясно е, че както е по правилник, във връзка с това ми прати протокола от твойто състезание

        Коментар


        • #5
          До: Допълнение към програмата на Смолян

          Първоначално публикуван от S.Doychinov Преглед на мнение
          Ясно е, че както е по правилник, във връзка с това ми прати протокола от твойто състезание
          В каква връзка и като какъв раздаваш нареждания ?!? Аз съм си ги изпратил където трябва и на когото трябва, но явно не ти харесва да се задават въпроси !?!

          Коментар


          • #6
            До: Допълнение към програмата на Смолян

            Делфин, не виждам какво се спичаш.
            Ако тона ми ти звучи като нареждане, това си е твой проблем.
            Какъв съм в шампионата... ами просто аз го създадох през 2002, но едва ли тогава си се занимавал с офроуд.

            Помолих те за класирането, за да може да е максимално коректно подреждането при старта в Смолян.

            Коментар


            • #7
              До: Допълнение към програмата на Смолян

              Докторе, беше се зарекъл да не влизаш и да не се занимаваш с БАЛЪЦИТЕ във форума ...

              А за теб делфинчо, едва ли има някой с опита на Доктора в правенето на такива мероприятия, всички се учиха и се учат от него и ползват негови трасета наготово и негово НОУ ХАУ...
              За теб се предполага, че си по-добър в делфинариума, така, че си кротувай...

              Коментар


              • #8
                До: Допълнение към програмата на Смолян

                ха ха ще има червени точки.Някои глупаци само това правят
                [COLOR=Red]Колкото повече,толкова повече :twisted::twisted::twisted:
                [/COLOR]

                Коментар


                • #9
                  До: Допълнение към програмата на Смолян

                  Първоначално публикуван от S.Doychinov Преглед на мнение
                  Поради многократните запитвания за стартова решетка от страна на записаните участници и липсата на каквато и да е ангажираност от "шефовете" на офроуда към временното класиране, добавям етап "пролог" от 5 км в деня на записването - 24 юли от 20 до 21 часа.

                  Пролога не е задължителен и няма да влиза в крайното класиране, но ще определи честно стартовата решетка за първия етап.
                  Докторе ти не си ли сред тия началници, доколкото си спомням си неизменна част от комисията по офф-роуд към БФАС.

                  А относно годишното класиране кога ще се знае принципа за класиране дали всички състезания ще важат или 5 от всички както беше предложено на УС на БФАС, където и двамата с теб присъствахме.

                  Когато някой иска да е член или председател на тази комисия към БФАС и иска да отговаря за шампионата към БФАС, то трябва и да поеме някакви отговорности.

                  Ето Янчо като видя, че класирането е омазано в БФАС си направи ново, по което стартирахме в Стара Загора. Ако ползваш неговото предварително класиране и резултатите от Стара Загора нещата ще са наред. Макар, че остава въпроса с коефициентите на състезанията, защото до сега само тези които бяха по 7 дни бяха с коефициент 2, а сега това в Стара Загора 4дневно също е с коефициент 2.
                  Тодор пък иска да е с 3 или 4 коефициент Адвенчър Трофи.

                  А има време и за Баха България 2008 и ако то е 3 дни и към 900км състезателни, то с какъв коефициент трябва да е тогава.

                  Въобще пред комисията има доста неща за разглеждане и да ги предложите на УС на БФАС. Или ако тези неща са решени да ги обявите на клубовете, членове на БФАС и имащи състезатели в нашия шампионат.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Допълнение към програмата на Смолян

                    След като в Регламента пише, че стартовата решетка се съставя по класирането от предното състезание, немога да разбера защо е целия този панаир с временното класиране!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Допълнение към програмата на Смолян

                      Извинявам се за наивния въпрос, но коефицентите не са ли за степентта на сложност на състезанията, а не за тяхната продължителност?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Допълнение към програмата на Смолян

                        Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
                        Докторе ти не си ли сред тия началници
                        Иване, аз съм си началник в своята фирма а не в офроуда. Не разбирам защо въобще трябва да има началници в офроуда.
                        Доколкото знам Христов се представя пред спонсорите като едноличен собственик на всичко в офроуда, та него имах предвид в бележката. Но неговите партенки си ги знаем.
                        Проблемът е, че е лесно да се плюе, но никой не забелязва реално свършената работа, която напълно доброволно вършим.
                        Вярно е че комисията работи без истеричния PR, които Тодор създава около себе си, но това не омаловажава работата която сме направили за 8 години. Както виждаш, огромна част от твоите предложения са приети, без да ни "лижеш задника" , защото са добри. Други са отхвърлени, защото или не са реални или не им е дошло времето.
                        Колкото до коефицентите, ето реалността в БФАС:

                        1. Троян Трофи – коефициент 1
                        2. Варна 4х4 рали - коефициент 1
                        3. Варна Трофи - коефициент 1
                        4. Стара Загора „Луда работа” - коефициент 2
                        5. Смолян 4х4 рали - коефициент 1
                        6. Адвенчър България - коефициент 2
                        7. София Трофи - коефициент 1
                        8. Баха София - коефициент 1

                        Всеки коефициент над 2 е абсурд. Когато Ком-Емине го правех 1300 км с 860 състезателни км, а еднодневните бяха по 80 км, коефициента беше 1,5 , а не 3.
                        Не е проблем да направя в момента Смолян също 900 км и то за оставащите няколко дена, всеки в страната го знае! Но ще ти кажа, че състезателите не са изтривалки, а хора!!! Те не са длъжни да търпят пишкомерци, и герои на думи. /Не визирам теб/ Те искат да карат, но не искат да фалират, защото този шампионат ги тласка натам, заради болните амбиции на "Сашо Томов".

                        Коментар


                        • #13
                          До: Допълнение към програмата на Смолян

                          Първоначално публикуван от pakarina Преглед на мнение
                          Докторе, беше се зарекъл да не влизаш и да не се занимаваш с БАЛЪЦИТЕ във форума ...
                          Балъци във форума няма, навремето имаше анонимни плювачи. Това което виждам сега е, че за 3 години от както не съм влизал тук, нещата доста са се променили. Братя Петрови са направили уникална среда с този форум. Това, че понякога, зад удобното прикритие на ника си, някой говори глупости, това си е негов проблем.
                          Хората имат право да бъдат информирани и затова се появих.

                          Факт е, че създадох много в началото на движението. Факт е и това, че много хора си го присвоиха. По целия свят е така и не ме притеснява положението, още повече, не съм имал комерсиална цел, а само емоционална. Но някой да ме очерня с единствената идея, че съм пречка в престъпните му намерения, това няма да търпя. Ще сритам всеки задник, който се опита да се заяжда с мен. За радост приятелите са много повече, а другите ги е страх да ме гледат в очите.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Допълнение към програмата на Смолян

                            Както добрият котарак Леополд казваше в едно анимационно филмче : "момчета нека да бъдем приятели", на едни злобни мишки, които го побъркваха, искам да ВИ призова: Дайте да говорим за Смолян в тази тема!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Допълнение към програмата на Смолян

                              Първоначално публикуван от S.Doychinov Преглед на мнение
                              Иване, аз съм си началник в своята фирма а не в офроуда. Не разбирам защо въобще трябва да има началници в офроуда. ...Доколкото знам Христов се представя пред спонсорите като едноличен собственик на всичко в офроуда, та него имах предвид в бележката. Но неговите партенки си ги знаем.
                              Проблемът е, че е лесно да се плюе, но никой не забелязва реално свършената работа, която напълно доброволно вършим.
                              Вярно е че комисията работи без истеричния PR, които Тодор създава около себе си, но това не омаловажава работата която сме направили за 8 години. ...
                              Всеки коефициент над 2 е абсурд. Когато Ком-Емине го правех 1300 км с 860 състезателни км, а еднодневните бяха по 80 км, коефициента беше 1,5 , а не 3.
                              Не е проблем да направя в момента Смолян също 900 км и то за оставащите няколко дена, всеки в страната го знае! Но ще ти кажа, че състезателите не са изтривалки, а хора!!! Те не са длъжни да търпят пишкомерци, и герои на думи. /Не визирам теб/ Те искат да карат, но не искат да фалират, защото този шампионат ги тласка натам, заради болните амбиции на "Сашо Томов".
                              Аз не си спомням да съм направил тук някакви квалификации спрямо Доктора и тези писания ми напомнят за "гузен негонен бяга"
                              Няма да коментирам словоизлиянията му, не е тук мястото, но като става дума за дебелоочие, то си има синоним в оффроуда и състезателите го знаят...
                              А този Шампионат ще бъде най-добрият досега, защото има алтернативи за състезателите, има сблъсък на концепции и идеи и това води само до по-бързо развитие, но явно не всеки може да му устиска на темпото...
                              Благодаря ти Докторе за оценката !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X