Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: freelander 1.8 16V 117hp Гасне по време на движение

    Нямам такава машина,но сходен проблем с бензинова помпа.Многократно колата/опел астра/до сервиз и няколко релета за управлението и сменени.Накрая се оказа нагорели контакти,там където от резервоара излизат кабелите на помпата и се закачат с другия куплунг.
    Съвета от мен , е да погледнеш и ревизираш тая връзка.

    Успех желая !!
    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

    Коментар


    • #77
      От: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

      Всичко по инсталацията е наред само помпата ще е .

      След като изключих всички възможни причини търся работеща бензинова помпа на старо . Тъй като тя представлява цялата пластмасова кошница на мен дефакто ми трябва само самата помпа.

      Номера на помпата е WFX100970 . Самата помпа представлява това :





      Някой има ли представа дали не може да се замени само помпата с друга която работи на същото налягане 3-3.5 бара . Ще съм благодарен ако ми дадете някакъв съвет за това с каква друга мога да я сменя.

      п.п. Намерил съм си нова не оригинална от UK за 90 лири но като се има предвид че има нови помпи за по 80-90 лв горе долу същия размер предпочитам да се пробвам първо така.

      Пуснал съм си това мнение и във форума Купувам така че ако някой има за продаване .

      Коментар


      • #78
        От: До: Land Rover Freelander 2.0td4-2001год.

        Първоначално публикуван от Megy Преглед на мнение
        Благодаря за бързият и изчерпатален отговор!!!!
        Land Rover Freelander 2.0td4-2001год.горивото в резервоара стига до половината, и гасне в движение.Къде да търся проблема?
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-09-14, 14:32.

        Коментар


        • #79
          От: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

          Първо в капачката на резервоара след това в помпата вътре в него.

          Коментар


          • #80
            От: До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

            Здравейте, имам подобен проблем с Фрийлендър дизел 2005г.
            Пали нормално, карам няколко километра и гасне в движение без видима причина.
            Гледаха го вече двама майстори, като първият смени горивен филтър.
            Проблемът продължи, закачиха го на тестер, но не могат да открият причината.
            Някой има ли идея къде може да е проблема?

            Съобщение от модератор:
            Моля, напишете си в профила от къде сте.
            Прочетохте ли това
            ...ЦЪК
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-09-14, 14:32.

            Коментар


            • #81
              От: До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

              Здравейте!
              Нов съм във форума и не зная дали е тук мястото, но ако можете да ми помогнете ще съм ви много благодарен.
              Става въпрос за Freelander 1.8 бензин има и газ.
              А проблема е следния. Не ще да пали като е студен, те. първото палене (или ако не е карана 5-6 часа много трудно пали).
              Та на какво може да се дължи? А днес още по-сранно нещо се случи.
              Въртя си на стартаера и по едно време спря да върти, давам контакт светва завъртам и нищо, не върти стартера пробвах няколко пъти и запали после изгасна, пак запали изгасна и пак спря да върти. Имате ли идеи какво се случва? Благодаря ви предварително.
              Поздрав!

              Съобщение от модератор:
              Моля, напишете си в профила от къде сте.
              ...ЦЪК
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 30-11-16, 08:35.

              Коментар


              • #82
                От: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

                Я преди да се опиташ да запалиш отвии някоя и друга свещ. Ако са мокри е ясна работата.
                Това за трудното палене сутрин.
                А за втория проблем може да пробваш с по читав акумулатор.
                Ама защо гасне идея нямам.
                По напред в темата се споменава за датчик на колянов вал.
                Последно редактирано от zmiori; 06-12-16, 08:02. Причина: Грешка
                Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                freelander 1,8 2001g.

                Коментар


                • #83
                  От: До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

                  Първоначално публикуван от Kalauz Преглед на мнение
                  Здравейте!
                  Нов съм във форума и не зная дали е тук мястото, но ако можете да ми помогнете ще съм ви много благодарен.
                  Става въпрос за Freelander 1.8 бензин има и газ.
                  А проблема е следния. Не ще да пали като е студен, те. първото палене (или ако не е карана 5-6 часа много трудно пали).
                  Та на какво може да се дължи? А днес още по-сранно нещо се случи.
                  Въртя си на стартаера и по едно време спря да върти, давам контакт светва завъртам и нищо, не върти стартера пробвах няколко пъти и запали после изгасна, пак запали изгасна и пак спря да върти. Имате ли идеи какво се случва? Благодаря ви предварително.
                  Поздрав!
                  Имах подобен проблем с 1.8 бензин на бмв - беше температурен датчик на мотора. Не дава нужните данни на компютъра.
                  Стартера върти, но сместа която се подава на двигателя е бедна (като за загрял мотор).

                  Ако държи сякаш прекалено ниски обороти след като успее да запали - вероятно е да е този датчик.

                  Коментар


                  • #84
                    Здравейте,
                    Темата е стара, но за мен е актуална. Хубавото е, че открих проблема при мен и ще споделя.

                    Автомобилът е Freelander I, бензин, 1998-2006, 16 клапана 120 к.с., с монтиран газов инжекцион (Fobos)
                    Симптоматика - при тихи обороти губи мощност, при подаване плавно на газ - пригасва/угасва, при стоене на място самоволно вдига и сваля обороти. Това - и на газ, и на бензин. Когато я карам в обороти - никакви проблеми. Колата угасена без проблеми, след няколко дни паля и проблемите са налични. И важен елемент от фактите за диагноза - в двигателния отсек мирише (освен на масла, гориво, феродо и антифриз) на... КОТКА.

                    След като изчетох всичко, което открих и изгледах няколко клипчета в Youtube, се насочих към проверка на клапана за въздох при свободен ход (IAC). Отворих го, почистих сWD40, монтирах, калибрирах (5 пъти педала на газта на контакт при неработещ двигател) - никаква промяна. Започнах да обмислям покупка на нов клапан, но нещо ме човъркаше - все пак буталцето видях, че се движи добре от стъпковия двигател. И тогава чухме едва забележимо съскане (нещо някъде смуче въздух). По-внимателния оглед ни доведе до една счупена тръбичка влизаща във всмукателния колектор на въздуха. Да не говорим, че газаджиите са привързали към тази тръбичка някакво кабелче с букса - нека си тежи и то. Вероятно тази тежест с вибрациите е поотхлабила якостта на тръбичка, а КОТКИТЕ, които са се скрили (по разказ на съсед) в двигателния отсек са довършили работата.

                    Счупването беше в края, така че лесно вкарах тръбичката в губения въздуховод. Даже не знам за какво служи тази тръбичка генерално и от къде идват газовете в нея, но ПРОБЛЕМЪТ КОЙТО МЕ МЪЧИ НЯКОЛКО ДНИ БЕШЕ РЕШЕН!

                    С няколко думи - освен датчици и клапани - проверете си всички въздуховоди и ваккумни тръбички. И се заслушайте за странни шумове/свистене на въздух.

                    Поздрави и дано съм полезен

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X