Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

    Ама тези наистина са дебили Дизел да гасне в движение от изгорели подгряващи свещи
    И все пак, за да уточним този пункт - как палеше колата преди ,,Кашляше" ли в началото
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #62
      До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

      Не съм сигурна 100%,че става въпрос за подгряващите,а не за 4-те запалителни свещи,колеги.
      От там се чуваше и пукането за което,бях споменала преди няколко дни. Обяснението ,което ми дадоха е ,че от там е проблема за недостига на гориво и гасненето.

      Коментар


      • #63
        До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

        Първоначално публикуван от Megy Преглед на мнение
        Не съм сигурна 100%,че става въпрос за подгряващите,а не за 4-те запалителни свещи,колеги.
        Ако си дизел нямаш такива
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • #64
          До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

          Първоначално публикуван от Megy Преглед на мнение
          Не съм сигурна 100%,че става въпрос за подгряващите,а не за 4-те запалителни свещи,колеги.
          Маги.... Не знам какво да ти напиша даже..... правиш ли разлика между дизелов и бензинов двигател? Визуално ще успееш ли да ги отличиш единия от другия?.....

          Добре, за по-лесно - какво си сипваш в резервуара? В повечето случаи?
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #65
            До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

            Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
            Меги .... я да ме светнеш ..... какво друго наливаш в резероара освен "тънко" масло .................
            Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
            Добре де .... пак да питам .... какво друго?
            Бензин или нафта ........
            Първоначално публикуван от Megy Преглед на мнение
            Дизел.
            Ето
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #66
              До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

              http://www.land-rover-parts-shop.com...er/5/0/8/23/35
              Ето за това става въпрос ....
              Едната успях да я изкарам,но другите 3 не поддават ,за да ги занеса на майстора да им направи прегледа.

              Коментар


              • #67
                До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

                Това определено не е свещ.
                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                Коментар


                • #68
                  До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

                  Е правилното нещо си вадила. Трудно излизат понякога, чукането не ги оправя.
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

                    Значи грешката е моя в превода от гръцки
                    Обърках дюзите със свещи

                    Коментар


                    • #70
                      До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

                      Свещите са на резба и чукането не им помага, а и са по на вътре.Явно е прието в Гърция да участваш в ремонта.Ако ще продължаваш с другите има тема за вадене на запекла дюза......, ще ти е полезно.
                      FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

                        Ще погледна. Мерси!
                        Колкото до сервизите в Гърция -аз май съм изключение,но неволите от тукашни майстори ме направиха "Тома Неверни" и сега не давам да се пипне нищо ако аз не съм да наглеждам ремонтите.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

                          Здравейте,
                          Съжалявам за закъснелия отговор .
                          Причината за гасненето на моя Land Rover Freelander, 1.8 i се оказа в датчика на коляновия вал .

                          Коментар


                          • #73
                            Land Rover Freelander 1.8 16V 117hp Гасне по време на движение

                            Темата е доста стара но така и няма отговор на проблема.

                            Така аз имам абсолютно същия проблем с гаснене по време на движение .

                            колата е freelander 1.8 16V 117hp (някъде го водят 116hp) 99 г

                            Както си върви перфектно по някое време почва да губи обороти и да няма мощност и гасне . Някой път седи на 1000к оборота и тъпче на място не изгасва но пак няма мощност , друг път гасне на цяло . След определено време си пали и няма никакъв проблем. Проблема не се появява след определени км или като загрее а просто когато му скимне може да направиш 200 км и нищо може и 5 км и да се появи.

                            От какво може да е вече и по сервизите не знаят.

                            Какво съм правил :
                            Мерено е налягането на бензинова помпа 3.2 бара -3.5
                            Стига гориво до отпред.
                            В БОШ сервиза я закачиха на диагностика и даде грешка на датчик колянов вал и казаха 99% проблема ти е това . Първо ми искаха 280 лв за датчик ,второ 10 дена доставка. Платих си диагностиката намерих си от другаде датчик и го смених . Тест драйв черни пътища и др. Палене гасене много пъти през това време 2 дни никакъв проблем до вчера . Пак го направи същия проблем. Днес ще ходя да видя на диагностика дали е записал отново грешка на датчика и пак ще гледам .

                            Надявам се някой да помогне със съвет.


                            едит: Това намерих преди малко

                            Най-често срещани повреди:

                            Мотор: дефекти, прегрява, необичайни шумове, ангренажни ремъци се късат (при дизела от 1998 г.), дефектиращо турбо (дизел 1998 г.)
                            Електричество: горивната помпа е дефектна или електрическия прекъсвач е изгорял (производство 1998 и 1999 г.), дефектиращи имобилайзери, влага пречи на запалването.
                            Повиквания в сервизите на компанията: пукнатини по задната ос ( 1998 г.), възможно счупване на носещите гюрука метални части при модела Softtop от 1999 г.



                            Какъв е този електрически прекъсвач и къде се намира ?
                            Последно редактирано от niggaz_nature; 22-08-11, 08:17.

                            Коментар


                            • #74
                              От: freelander 1.8 16V 117hp Гасне по време на движение

                              Здравей колега. С модела не съм много запознат и не карам такъв,но ел. прекасвача мисля че е релето на помпата,същото което когато завартиш ключа и изчакаш малко на контакт бензиновата помпа нагнетява гориво до дюзите и изкючва помпата до запалването на мотора,след това пуска помпата постояно да върти.мМного често се е случвало да нагори вътре самото реле,ако има начин вземи друго и когато откаже пак го смени и пробвай с него да запалиш на ново и виж какво ще стане.Дано съм ти бил полезен поздрави.

                              Коментар


                              • #75
                                От: freelander 1.8 16V 117hp Гасне по време на движение

                                Така днес ходих на диагностика с новия датчик не е записало грешка след като спря да работи колата. Сега остава само помпата . Утре ще ми пристигне новия бензинов филтър сменям го и ако пак направи същия номер ще се сменя цялата помпа друго няма просто.

                                Сега приемам съвети от каква друга кола може да пасне потопяема помпа около 3 бара за да я напасна. Нова бензинова помпа за този модел е доста скъпа .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X