Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

    Сега се сетих. Един мой колега имаше сходен проблем с двигател дюза-помпа /tdci на Форд мондео 2000-2002г. приблизителна дата на производство, а не е изключено да е и по-нов/. Оказа се, че едната дюза му е сдала екипа /не знам какво точно не и работеше/. Смени дюзата и се оправиха нещата. При него гаснеше и при рязко подаване на газ. Мисълта ми е - виж си и дюзите.

    Коментар


    • #32
      До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

      Колеги,здравейте отново!
      Днес сутринта ,тръгвайки за сервиз още с паленето колата започна да ми придърпва. Пак изгасна доста пъти ,но този път натискайки газта на 2000 оборота придърпвайки се чуваше и чукане в предната част някъде около двигателя. Не знам къде точно....Майстор все още така и не намерих,който да има програмата да и направи проверката. Кажете какво е това чукане сега,моля ви,че положението се влошава с всеки изминат ден.

      Коментар


      • #33
        До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

        Първоначално публикуван от Megy Преглед на мнение
        Колеги,здравейте отново!
        Днес сутринта ,тръгвайки за сервиз още с паленето колата започна да ми придърпва. Пак изгасна доста пъти ,но този път натискайки газта на 2000 оборота придърпвайки се чуваше и чукане в предната част някъде около двигателя. Не знам къде точно....Майстор все още така и не намерих,който да има програмата да и направи проверката. Кажете какво е това чукане сега,моля ви,че положението се влошава с всеки изминат ден.
        Ако можеше сутринта да гледаш какво става в двигателния отсек със сигурност щеше първо да се сетиш за първата брачна нощ Няма как да не се чува чукане при положение че мотора се разхожда в коша и проверява елестичността на тампоните.Ходи да ти измерят налягането на горивото-за там трябва само манометър.Няма да е зле и да дадеш малко повече информация за колата.

        Коментар


        • #34
          До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

          mumbler,определено ме заинтригува коментара за двигателят сутрин
          Ще погледна ,да знаеш
          А сега погледни коя е количката на аватара ми

          Land rover Freelander 2.0td4
          Дизелов
          Къса база
          ноември 2000 г.
          112 к.с.


          Коментар


          • #35
            До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

            Излиза че си с две подкачващи помпи.Засега първо намери къда да ти премерят налягането на горивото.Като имаш някаква цифра тогава ще мислим дали проблема ти идва от ниско налягане.Успех

            Коментар


            • #36
              До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

              И да ти направят номера с колбичките на излишното гориво.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #37
                До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                И да ти направят номера с колбичките на излишното гориво.
                ...... Тоя номер с колбичките какъв ,та да знам как да го обясня?
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 10-02-10, 17:15. Причина: цитат

                Коментар


                • #38
                  До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

                  Понякога, се случва някоя дюза да блокира отворена, признаците са подобни на описаните, но понякога не записва грешка. Компа следи налягането в рейла, когато дюзата блокира за момент отворена, компа вижда, че има голам пад на налягането в рейла, но няма съответния разход на въздух и и гаси колата. Тогава обаче обикновено светва лампа или записва подобаваща грешка. Другия случай е по интересен. Компа е тъп и не може да захапе, че нещо става, но на другите дюзи за да работят нормално, за да отварят, им трябва някакво налягане, ама те го нямат и колата си гасне. Обикновено малко след това пали сама без намеса. Има и трети вариант.. Подкачващата помпа за ниско налягане да няма достатъчно налягане за да захрани помпата за високо налягане, малко вероятно е това. Аз залагам на дюза.
                  Един от начините да се хване е като се мери излишното гориво за определено време. Не се сещам дали на тоя мотор това е лесно. На кратко това е номера с колбичките. Проблемът е, че има малко механици който да познават системите и принципът им на работа в детайли. Повечето за диагностика имат четенето на грешки, а всъщност диагностиката започва едва след това.
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

                    Благодаря за бързият и изчерпатален отговор!!!!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

                      Моля, за нищо!
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

                        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                        Има и трети вариант.. Подкачващата помпа за ниско налягане да няма достатъчно налягане за да захрани помпата за високо налягане, малко вероятно е това.
                        Ето това налягане искам да узная какво е

                        Коментар


                        • #42
                          До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

                          Ами изтегли си един рейв и потърси вътре.
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

                            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                            Ами изтегли си един рейв и потърси вътре.
                            Тука http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...4&postcount=36 прочете ли, или още си мислиш за колбички

                            Коментар


                            • #44
                              До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

                              Прочетох, и какво? На въпроса ти за налягането. Налягането на така наречената feed помпа е 2.5 бара. Неразбрах какво те изнерви....? И все още мисля за колбички. Щом става въпрос за продукт на ТПК Бош.
                              Последно редактирано от Злой; 13-02-10, 07:21.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

                                Първоначално публикуван от mumbler Преглед на мнение
                                Тука http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...4&postcount=36 прочете ли, или още си мислиш за колбички
                                Тука за да държиш подобен тон се препоръчва да се поинтересуваш поне малко кой ти е насреща.

                                Ако смяташ всяко едно свое мнение за меродавно - отстоявай го с аргументи, не с натъртване и натякване.
                                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X