Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне по време на движение

    така и не каза каква ти е точно системата за управление на двигателя - ако е все пак MEMS3 и това за което са ти говорили в МП Благоевград се каза Idle air control valve - ето какво пише в ръководството на RaveCD-то

    (отново ти препоръчвам горещо да си го опечеш и да се разровиш - има камара полезна информация - има го на фтп-то на сървъра на форума)

    p.s.: виж темата "Ръководство за ремонт на Freelander"



    LR Disco II, Td5

    Коментар


    • #17
      До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

      Здравейте,колеги!
      От близо месец мойто Фрии ми създава подобни проблеми ,каквито описва колегата по-горе. Гасне ми по време на движение! Не го прави постоянно,но днес беше кулминацията-за 3 км. градско каране ми гасна 3 пъти. Сигналите са придърпване от двигателя,постепенно губене на мощност,падат оборотите и гасне. Пали веднага ,но съм ужасена от мисълтта ,че може да ме остави на пътя . Периодично сменям филтрите,слагам добавка в нафтата ....
      Дайте ми някакъв съвет какво да правя.
      Благодаря предварително!

      Коментар


      • #18
        До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

        Първоначално публикуван от Megy Преглед на мнение
        Здравейте,колеги!
        От близо месец мойто Фрии ми създава подобни проблеми ,каквито описва колегата по-горе. Гасне ми по време на движение! Не го прави постоянно,но днес беше кулминацията-за 3 км. градско каране ми гасна 3 пъти. Сигналите са придърпване от двигателя,постепенно губене на мощност,падат оборотите и гасне. Пали веднага ,но съм ужасена от мисълтта ,че може да ме остави на пътя . Периодично сменям филтрите,слагам добавка в нафтата ....
        Дайте ми някакъв съвет какво да правя.
        Благодаря предварително!
        Стоповете светят ли?

        Коментар


        • #19
          До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

          Стоповете светят нормално. Вчера пак смених филтъра и сложих добавка на пълен резервоар,но проблема си остава.

          Коментар


          • #20
            До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

            Първоначално публикуван от Megy Преглед на мнение
            Стоповете светят нормално. Вчера пак смених филтъра и сложих добавка на пълен резервоар,но проблема си остава.
            Тогава едва ли ще минеш без закачане на тестер.Може някой жичкаджия да погледни големия кръгъл куплунг за горивната помпа (намира се леко вляво от нея гледано отпред)

            Коментар


            • #21
              До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

              Привет!
              Само едно питане - двигателят губи мощност, НО НЕ ГАСНЕ нали?
              Ако е така, аз имах същия проблем и то на магистралата и съм се довлякъл до Софето с 8км/час! И въпреки че наливах добавка-специална, смених филтъра (абсолютно ненужно при това - ама пуста паника) - нямаше никаква промяна... Колата се движеше добре за 20 секунди и загубва мощност...
              Какво направих аз:
              Отвих маркуча, който идва от резервоара и влиза в една ръчна помпа завита за двигателя и от там отива във филтъра (ключе 14, но за Диско1)
              Срязах маркучето на компресора ми за гуми и ги съединих - и така 5 мин.
              Наложи се да повторя тази процедура. Сега вече нямам никакъв проблем - вече 8-ми ден!
              Според мен от невероятно "истинското" ни гориво, най-вероятно пълно с вода, тя застава най ниско по тръбичките отдолу на шасито и замръзва, съответно не съвсем, защото нали има постоянно движение, но достатъчно за да не може да осигури ностатъчно дебит.
              Дано съм бил полезен!
              LR Disco I 300tdi
              Nissan Pathfinder
              Honda VF 750
              Suzuki GSXR 750

              Коментар


              • #22
                До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

                Първоначално публикуван от tytovla Преглед на мнение
                Привет!
                Само едно питане - двигателят губи мощност, НО НЕ ГАСНЕ нали?
                Ако е така, аз имах същия проблем и то на магистралата и съм се довлякъл до Софето с 8км/час! И въпреки че наливах добавка-специална, смених филтъра (абсолютно ненужно при това - ама пуста паника) - нямаше никаква промяна... Колата се движеше добре за 20 секунди и загубва мощност...
                Какво направих аз:
                Отвих маркуча, който идва от резервоара и влиза в една ръчна помпа завита за двигателя и от там отива във филтъра (ключе 14, но за Диско1)
                Срязах маркучето на компресора ми за гуми и ги съединих - и така 5 мин.
                Наложи се да повторя тази процедура. Сега вече нямам никакъв проблем - вече 8-ми ден!
                Според мен от невероятно "истинското" ни гориво, най-вероятно пълно с вода, тя застава най ниско по тръбичките отдолу на шасито и замръзва, съответно не съвсем, защото нали има постоянно движение, но достатъчно за да не може да осигури ностатъчно дебит.
                Дано съм бил полезен!
                Диско 1 е снабдено със седиментен филтър точно за такава профилактика. Отвиваш пробката, изтича каквото се е събрало, завиваш и готово. Има и тема по въпроса. В случая, обаче, става въпрос за бензинов фрийлендър, което няма нищо общо с Диско 1.

                Коментар


                • #23
                  До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

                  Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                  Диско 1 е снабдено със седиментен филтър точно за такава профилактика. Отвиваш пробката, изтича каквото се е събрало, завиваш и готово. Има и тема по въпроса. В случая, обаче, става въпрос за бензинов фрийлендър, което няма нищо общо с Диско 1.
                  Темата е за бензинов Фрийлендър,но и аз останах с впечатление че се пита за дизеловия вариант

                  Коментар


                  • #24
                    До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

                    Първоначално публикуван от mumbler Преглед на мнение
                    Темата е за бензинов Фрийлендър,но и аз останах с впечатление че се пита за дизеловия вариант
                    Да - за дизеловия става въпрос вече. Моя грешка.

                    Tytovla, извинявай!

                    Megy, не знам за какво слагаш добавка, но ако всичко е наред, добавки не са нужни. Ако няма седиментен филтър Фрийто, то вероятно му се развива пробка на горивния, за да изтече вода и твърд боклук. Ако и това няма - представа нямам.

                    Мисля, че е уместно, модератор да отдели темата за проблема в дизеловия Фрийлендър.
                    Последно редактирано от velio; 04-02-10, 08:47.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

                      Благодаря за съветите!
                      Тytovla,губейки мощност колата гаснеше. След прочетеното тук реших да пробвам варианта с продухването,но ако има събрани разни чужди елементи в горивната помпа това няма да реши проблема,нали?
                      Ако не представлява трудност би ли качил снимка за по-нагледно къде и кое по-точно е кръгълият куплунг за горивната помпа . Колата я карам в Гърция и за съжаление тук си нямат понятие от фрииландери. Та да не стане моята предмет за експерименти от страна на някой"майстор" искам да съм подготвена възможно най-добре за предстоящата операция.
                      Колкото за добавката,която периодично прибавям-остана ми навик от лятото когато закъсах връщайки се в София от скапано гориво. Цял ден висях в сервиза сменяйки филтри и чистейко предни , задни помпи и прочие. Между другото възможно ли е да е останало нещо от тогава,което да ми създава проблема сега. И има ли връзка с факта,че повечето пъти забелязах,че гасне на 2100-2300 оборота?
                      До скоро и лек ден!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

                        Първоначално публикуван от Megy Преглед на мнение
                        Благодаря за съветите!
                        Тytovla,губейки мощност колата гаснеше. След прочетеното тук реших да пробвам варианта с продухването,но ако има събрани разни чужди елементи в горивната помпа това няма да реши проблема,нали?
                        Ако не представлява трудност би ли качил снимка за по-нагледно къде и кое по-точно е кръгълият куплунг за горивната помпа . Колата я карам в Гърция и за съжаление тук си нямат понятие от фрииландери. Та да не стане моята предмет за експерименти от страна на някой"майстор" искам да съм подготвена възможно най-добре за предстоящата операция.
                        Колкото за добавката,която периодично прибавям-остана ми навик от лятото когато закъсах връщайки се в София от скапано гориво. Цял ден висях в сервиза сменяйки филтри и чистейко предни , задни помпи и прочие. Между другото възможно ли е да е останало нещо от тогава,което да ми създава проблема сега. И има ли връзка с факта,че повечето пъти забелязах,че гасне на 2100-2300 оборота?
                        До скоро и лек ден!
                        Мнението ми е, че новите дизели вървят най-добре с нафта от ЕКО Елда - гръцка верига бензиностанции. За по-старите 300tdi, 200tdi - Лук ойл, като зимата паленето е по-трудно, но пък разходът е по-малък и мощността е осезаемо повече. Така че - съветвам те в България да зареждаш от ЕКО Елда и да сменяш горивния филтър всяка година. Съветвам те и да спреш добавките.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

                          Дизеловите Фрийлендри също са с два модела мотори TCIE и TD4 като първият се води ТДИ на ровър а вторият 'комън рейл' на БМВ така, че и проблемите им едва ли са едни и същи.Ако Меги знае и каже модела на мотора или ВИН-а на автомобила много добре ще ориентира гадателите.Според мен единствената причина която може да угаси всеки работещ двигател независимо бензинов или дизелов и без осезаеми симптоми е имобилайзера.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

                            Двигателят е TD4 на БМВ.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

                              1.Нивото на горивото в резервоара влияе ли на гасненето?Примерно ако е пълен резервоара до горе с гориво и ако е под средата има ли разлика?
                              2.След като угасне пали ли веднага и лесно?
                              3.Температурата на мотора влияе ли на гасненето?Примерно студен гасне топъл не гасне или обратното или винаги?
                              При 2100-2300об/мин. предполагам, че турбото започва да нагнетява въздух а не се подава достатъчно гориво поради някаква причина.Може би специализиран сервиз на Бош в Гърция би могъл да направи диагностика на електрониката на мотора.
                              Последно редактирано от Sho; 05-02-10, 16:09.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

                                Sho, според последните ми наблюдения колата гасне по-често когато горивото е на привършване . Сега ,с пълен резервоар,само придърпва като да загасне,но не гасне. Пали веднага,когато това стане и затова и все още съм в движение,ама все гледам да съм по-в дясно за всеки случай.
                                Преди да търя за сервизи смятам да пробвам тия дни предложението с подухването и после ще пиша какво се е получило.
                                До тогава-стискайте палци,че все на страх карам.
                                До скоро и благодаря!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X