Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

    Е, това не е някаква тайна...
    Надали има твърде много други начини, по които може да се направи отзад.

    Коментар


    • #32
      До: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

      На Тойота хайлукс сърф е подобно захващането на резервната гума, и на нея задните врати се отварят като на Рейнджа.
      От там могат да се черпят идеи за блокирането на стойката в отворено и затворено положение.
      Успех в проектирането.
      [SIGPIC][/SIGPIC]
      RR Classic

      Коментар


      • #33
        До: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

        Първоначално публикуван от ders4 Преглед на мнение
        На Тойота хайлукс сърф е подобно захващането на резервната гума, и на нея задните врати се отварят като на Рейнджа.
        От там могат да се черпят идеи за блокирането на стойката в отворено и затворено положение.
        Блокировката най-вероятно ще е с закрепващо за теглич за ремарке. Здраво и стабилно е, а и идва като допълнителна носеща точка.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #34
          До: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

          ... Злати ето я ключалката ....
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-04-09, 20:33.
          Land Rover Discovery:
          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

          Коментар


          • #35
            До: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
            http://www.youtube.com/watch?v=P9og6nZ1WrE идеята е австралийска,....
            Мисля по въпроса, но ми се вижда много дълго рамото от този клип. Предполагам че ще си изработя нещо което ще се окачва на двете страни. Такава стойка, само че от другата страна още една и ще се срещат на гумата или директно под гумата ще има пета да подпира тежеста на гумата на бронята. Малко да остана без работа и го мятам.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #36
              До: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=28642 Ето тук Колегите имат някои добри идеи,които Пепи Петракиев издири( за което му благодаря). Мисля да се възползвам, ако майстора ми е съгласен с тях.
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • #37
                До: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=28642 Ето тук Колегите имат някои добри идеи,които Пепи Петракиев издири( за което му благодаря). Мисля да се възползвам, ако майстора ми е съгласен с тях.
                Това е по-добро от Австралийското!Отначало се ядосах, че не потърсих из нета някакви чертежи, но като гледам, нищо не съм пропуснал. Тая Австралийската стойка ще се изкърти от основата. Гаранция. А какво друсане ще падне преди това. Не е истина. Тъкмо завърших една такава стойка на ТЛК 80. Оста е от скъсана полуоска от серийте. Профила е брутален, 6мм. стена и пак се тресе малко.Преди това правих и на Дифендър, ама там съм им хванал чалъма и стават бетон. Довечера ще пусна снимки.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #38
                  До: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                  Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=28642 Ето тук Колегите имат някои добри идеи,които Пепи Петракиев издири( за което му благодаря). Мисля да се възползвам, ако майстора ми е съгласен с тях.
                  Това е много добро. Човека който го е правил е мислил. Аз си мислих за такава концепция но с друго изпълнение.
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                    Да темата е много добра, и аз съм в размисли за задна броня , гледах една готова, но тя не дава решение за резервната гума, нещо което тази прави. Злати ъпдейтни ни като имаш някакви резултати, за да мислим дали не може да се направи нещо и за Диско 2

                    Коментар


                    • #40
                      До: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                      Първоначално публикуван от bobiander Преглед на мнение
                      Да темата е много добра, и аз съм в размисли за задна броня , гледах една готова, но тя не дава решение за резервната гума, нещо което тази прави. Злати ъпдейтни ни като имаш някакви резултати, за да мислим дали не може да се направи нещо и за Диско 2
                      Митко Фулдата утре взима колата да прави това чудо и естествено веднага щом е готово ще постна снимки.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #41
                        До: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                        Колеги, работата върви супер. Вече са налице защитата на кормилната щанга и дифгардовете, новите биелетки също. Излязоха някои тампони още за смяна, но днес отивам до Дару кар да видя имат ли ги. Неприятното е, че като свалиха задната броня, точно под багажника се разкли една доста корозирала област, че на 2 места чак пробита, та ще мислим и там какво да правим.
                        При детайлния преглед от Фулдата се оказа, че заради лифта задната стабилизираща щанга работи под напрежение и при по-яко друсване обръща биелетките. Затова май ще трябва да се удължават или местят П-образните профили, които държат щангата към шасито. А и точното тампоните вътре в тях, през които минава щангата, са скъсани и ще ги търся да ги купувам. Но аз съм убеден, че майсторите ще се справят със всичко. Надявам се утре да успея да пусна малко снимки.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #42
                          До: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                          Здравейте отново по тая тема. Днес взех окончателно завършения джип. Нещата просто са станали супер. Сравнихме моята стойка за гумата отзад и фабричната такава на ТиДжиЕм за Тойота. Тая, мойта, която Митко Фулдата направи, е по-стабилна и с по-малко вибрации при удар. Той направи няколко снимки и ще ги пусне днес или най-късно утре, та да видите какво бижу имам. Пък и ще разправи някои неща от кухнята.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #43
                            До: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                            ........................ Той направи няколко снимки и ще ги пусне днес или най-късно утре, та да видите какво бижу имам. Пък и ще разправи някои неща от кухнята.
                            Това не го приемам. Чакам нагледната агитация. А и вълшебната думичка да кажа: "Веднагаааааааа"!!!!!
                            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                              Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                              Това не го приемам. Чакам нагледната агитация. А и вълшебната думичка да кажа: "Веднагаааааааа"!!!!!
                              Добре де! Щом ТОЛКОВА настоявате.

                              Той Председателя ( ДРУГАРЯ Председател ) отдавна ме притесняваше с тази си идея и накрая кандисах. Накупих железа, "запалих" флекса и се започна...
                              Е да, ама не! "Великите" ингилийски конструктори са направили шасито отзад без фабрични отвори за закрепване на силова броня, та трябваше сам да си ги правя... Но както и да е, работата потръгна.





                              Чичко стругар направи това



                              А аз го сложих там



                              Коментар


                              • #45
                                До: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                                Грабнах правоъгълните профили и "топлоотдаващото" ...





                                И нещата започнаха да придобиват вид





                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X