Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

    С гумата е станало много добре - вече има завършен вид! А от експлоатационна гледна точка е несравнимо - няма да се пързаля, няма да дрънка.
    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

    Коментар


    • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
      Компресора се крие в пластмасовия куфар от дясно, та за почистването няма яд . Отличен си е компресора, но за АРБ-то не става. Но пък за гумите е страшен, тия TJM знаят какво правят, мойте 32" за 3-4 минути ги помпа безпроблемно...
      Защо TJM-а да не може да храни ARB блокаж?

      Коментар


      • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        Защо TJM-а да не може да храни ARB блокаж?
        Конкретно този модел май не е пригоден. Поне в този си вид. Сигурно след преработка, закрепване и добавяне на резервоар за въздух може и да става, но сега си го ползвам само за гумите. Ще питам Пламен дали има сила за блокажи.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

          Колега. Малко в страни, ама да попитам: от къде взе гумата и на какви размери се продава и на каква цена?

          Коментар


          • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

            Обикновено тези, които имат сила за блокажи, нямат сила за друго, така, че няма начин да не става, по-лесно ще е ако е статичен.

            Коментар


            • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Колега. Малко в страни, ама да попитам: от къде взе гумата и на какви размери се продава и на каква цена?
              От фирмения магазин на завод Зебра в Нови Искър, квартал Гниляне. Беше на промоция лятото, парчета 1,80 на 1,20 по 6,50 лева квадрата. Дебела 3 мм, масло- и химио- устойчива. Доскоро още имаше наличности, Ник Николов купува пред имесец.
              Яро, компресора явно става( аз, нали знаеш, съм технически бос), но сега блокажите не са на дневен ред. Като му дойде момента, ще го мисля.
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                От фирмения магазин на завод Зебра
                .
                Да зная го. Благодаря!

                Коментар


                • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                  Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                  ....
                  Яро, компресора явно става( аз, нали знаеш, съм технически бос), но сега блокажите не са на дневен ред. Като му дойде момента, ще го мисля.
                  Злати и моя компресор в Нисана с резервоар 25 литра се храни от същия компресор ARB. Качва до 8 атмосфери, и тръгва на 6 атмосфери ама съм го ограничил до 6.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                    Както са казали старите хора много хубаво не е на хубаво. Днес в разширителния съд за антифриза се появи маслена пяна. Слава богу, маслото още е наред, та засега предстои смяна гарнитура на глава, шлайфане и диагностика и дано да е само това. Явно всички тия проблеми с прегряване последните две години са си оказали своята роля. Засега проекта се стопира( рокслайдери, окачвания и прочие се отлагат за напролет), докато събера нужното за ремонта и след това колата отива в Автоекспрес 2 за нужните процедури.
                    Ако някой скоро ще поръчва от Англия, нека се обади, че да използвам случая и да поръчам нужните гарнитури и гумички за клапаните.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                      А сигурно ли е, че е от главата?
                      На моя Класик радиатора беше комбиниран две в едно, ама като се замисля май на твоя си е нормален.....
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                        Мите, от там е, колкото и да не ми се ще, гледа го човек, дето разбира. Поне засега е малкия дявол, маслото е чисто, а и хванах процеса 15 минути, след като е започнало да изплува маслото в разширителния съд.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                          Не е малкия, а най-малкия дявол Никакъв маслен теч не е, просто явно като сме чистили охладителната система с химикалите и някъде нещо е останало и чак сега изплува като мръсна пяна. Няма масло като петна по повърхността на антифриза в разширителния съд, мръсната пяна се е разнесла. Колата е проверена с газ анализатор, карана и тествана и проблем с двигателя няма. Ще сменим антифриза с чист и готово, това е.
                          Но като така и така е в сервиза, ще я проверят за оттечка по тоците, че ако не я карам 2 седмиции акумолатора пада, нищо, че я държа в топъл гараж. И един реглаж на предния мост ще се случи , а ако успеят и с почистване на жилата на километражите, ще е супер. Че малкия отдавна нещо се ебава.
                          Това са новините засега, за мен супер хубави.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                            а ако успеят и с почистване на жилата на километражите, ще е супер. Че малкия отдавна нещо се ебава.
                            Дали проблема е в жилата?Твоят е един от последните и не знам дали е като по-предните години,но моят взема движение от една джиджавка с два кабела които излизат от СК.

                            Коментар


                            • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                              Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
                              Дали проблема е в жилата?Твоят е един от последните и не знам дали е като по-предните години,но моят взема движение от една джиджавка с два кабела които излизат от СК.
                              На Злати Рейнджа е с табло на П38, а то е съвсем друга бира от това на класика......
                              и като теб, хич не съм обеден, че става въпрос за жила, 'щото там такива няма.....
                              "Bis dat qui cito dat"

                              Коментар


                              • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                                Абе не е баш като на Р38-цата, по скоро като на диско 300ТДИ след фейслифта е таблото. Не точно, но това е най-близко като уреди и отзад като джаджи. Каквото и да е там, ако могат, го правят, ако не, здраве да е, колата и без това си върви.
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X