Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обслужване и подготовка на мотоциклета за следващият сезон

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Тука Сабин е обещал едни снимки! И реших да го подсетя за тях!
    EXTREME

    Коментар


    • #47
      Сабине вложил си много труд за което ти благодаря Имам едно питане моя заден амортисьор е газов кажи дали знаеш каде да го занеса да го напълнят.Имам хонда XR250.

      Коментар


      • #48
        е как къде..при събин
        има едно специално устройство с което може да ги пълни под точното налягане
        май май само той го има ..че струва бая

        Коментар


        • #49
          Първоначално публикуван от Баци
          Сабине вложил си много труд за което ти благодаря Имам едно питане моя заден амортисьор е газов кажи дали знаеш каде да го занеса да го напълнят.Имам хонда XR250.
          Ако знаеш сервиза на Баджо(Емил) зад радиото на Драган Цанков в София. тел: 0888 315046. Мога и аз в моя сервиз ама не знам кога ще съм там защото в момента не работи.

          Коментар


          • #50
            ОК когато почнеш да работиш драсни един ред аз и без това не съм започнал да го разглобявам а и Митков написа че при тебе има само такава машина

            Коментар


            • #51
              До: Обслужване и подготовка на мотоциклета за следващият сезон

              Здравейте на всички, отскоро съм в този спорт и още не съм на ти с тези неща. Благодаря за информацията, но бих искал да задам един въпрос относно паленете. Значи карам Suzuki Dr 650 1990-91 г. немога да разбера защо понякога пали толкова трудно... значи ако не го паля 1 седмица се скъсвам от ритане да го запаля. Братовчет ми има същия проблем... преди добре му палеше но от скоро няма жега няма студ, трудно почна да пали Та... като по запознати се надявам, че може да ме посъветвате как да отстраня или поне да намаля проблема. Какво да сменя, кво да смажа или .... нз . Благодаря предварително!
              KTM Fen

              Коментар


              • #52
                До: Обслужване и подготовка на мотоциклета за следващият сезон

                Първоначално публикуван от Daniel Gyorev Преглед на мнение
                Здравейте на всички, отскоро съм в този спорт и още не съм на ти с тези неща. Благодаря за информацията, но бих искал да задам един въпрос относно паленете. Значи карам Suzuki Dr 650 1990-91 г. немога да разбера защо понякога пали толкова трудно... значи ако не го паля 1 седмица се скъсвам от ритане да го запаля. Братовчет ми има същия проблем... преди добре му палеше но от скоро няма жега няма студ, трудно почна да пали Та... като по запознати се надявам, че може да ме посъветвате как да отстраня или поне да намаля проблема. Какво да сменя, кво да смажа или .... нз . Благодаря предварително!
                Проверете си свещите, ако са зацапани и сега при по-студеното време се получава конденз, което предполагам не е за подценяване като идея..
                [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                [/FONT]________________________________________
                [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                [/CENTER]
                [/CENTER]

                Коментар


                • #53
                  До: Обслужване и подготовка на мотоциклета за следващият сезон

                  Адаш, при мене всичко е както трябва не виждам да е от това...
                  Попринцип знам, че тези мотори не палят толкоз лесно, но понякога се превръща в голям проблем, и проблема е, че немога да си го обясна, а т'ва ме измъчва
                  KTM Fen

                  Коментар


                  • #54
                    До: Обслужване и подготовка на мотоциклета за следващият сезон

                    Има 100 причини да не ще да пали как да ти мкаже човек така от ръстояние ? Причината може да е в карбуратура,в запалването,аз съм имал случай едно такова Сузуки почна да пали трудно и след извесно време спря напълно оказа се от индуктивната бубина на магнета пренавихме я и тръгна. Така че трудно е от далеч да се каже за кво става въпрос.Провери след като си въртял продължително време свеща дали е мокра или суха от там може вече да се се правят някъкви изводи.
                    Стефан Дянков

                    Коментар


                    • #55
                      До: Обслужване и подготовка на мотоциклета за следващият сезон

                      Всички мотори, които познавам го правят този проблем! Моя също! Май пресъхва карбуратора, или нещо такова. Мога да ти кажа един чалъм да го палиш по-лесно когато дълго време не е пален! Преди да почнеш да риташ, легни мотора на земята докато не протече бензин през преливниците на карбуратора, после ритни 1-2 пъти на смукач без контакт, и после ритай на контакт! Ще е доста по-лесно!

                      П.П. Ако е с бензинова помпа като моя, метода не действа!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #56
                        До: Обслужване и подготовка на мотоциклета за следващият сезон

                        Смятам тия дни да сваля и на издухам, да напраскам карбуратора... притеснява ме щото и отвреме на време пляка ауспуха, а ми бяха казали че е от карбуратора т'ва .... нз така и така трябва да го направя, пък после ще видим как ще работи...
                        KTM Fen

                        Коментар


                        • #57
                          До: Обслужване и подготовка на мотоциклета за следващият сезон

                          Имам и един въпрос за амортесиорите.Много са умекнали.. Искам да ги наравя по високи, с кво ги пълна, казаха ми с азот... за предните добре, виждам там някви капачки, предполагам, че от там, а задния може ли? от къде?!
                          KTM Fen

                          Коментар


                          • #58
                            До: Обслужване и подготовка на мотоциклета за следващият сезон

                            Колега,това пукане в ауспуха може да бъде и от клапаните,тогава също мотора пали трудно

                            Коментар


                            • #59
                              До: Обслужване и подготовка на мотоциклета за следващият сезон

                              Първоначално публикуван от чочо Преглед на мнение
                              Колега,това пукане в ауспуха може да бъде и от клапаните,тогава също мотора пали трудно
                              Изключено! Клапаните скоро са регулирани и са в много добро състояние, + това пукането се случва рядко, само като му надуя яко гаста..
                              KTM Fen

                              Коментар


                              • #60
                                До: Обслужване и подготовка на мотоциклета за следващият сезон

                                Аз почти подготвих мотора си за следващия сезон, остана ми само ауспуха, вече имам материала (нераждавейка) ламарините и тръбите от петък почвам. Благодаря отново на sabin за информацията относто подготовката!!!! Ето няколко снимчици:

                                п.п. Много благодаря на Данко за багажника
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от Daniel Gyorev; 14-11-07, 20:54.
                                KTM Fen

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X