Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обслужване и подготовка на мотоциклета за следващият сезон

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    а маслото много мръсно ли бе като го сменяш
    имаше ли вода вътре
    а и нали само с чорапи си го ползвал че иначе проучването ми няма да е точно
    според мен с чорапи би трябвало поне 3 пъти че и повече да издържат семерингите отколкото без чорапи
    да не говорим че в некви калища и пясъци можеш да им видиш сметката без чорапи за нула време

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от mitkov
      то тва му е хубавото на твин чамбъра че и да не му смениш маслото не му се нарушават характеристиките
      при тази система маслото което всъщност върши работата е отделно и няма контакт нито с въздух нито с мръсотии евентуално проникнали покрай семерините

      що се отнася до смяната ако предницата е с чорапи както е твоята а и моята според мен маслото може да изкара мнооого повече
      аз поне нямам намерение да го сменям е айде 1 път годишно примерно
      но при твин чамбъра можеш да смениш например само маслото отвън което е а вътре в амортисьора да не го сменяш примерно
      а то това отвън е много малко като количество и то всъщност то се замърсява ако покрай тез чорапи изобщо е успяло да се замърси де
      чорапите са супер изобретение и според мен трябва заводски да си ги правят моторите с такива ако не искат да ни обръщат на механици
      Yamaha YZхххF-ите от 2005 са с такава предница, много яко работи! Този дето го продавам е с такава и направо ме изуми колко е як в сравнение с моя мотор!

      Коментар


      • #33
        ти що не му "прехвърлиш" предниците
        преди да го продадеш
        то твоя е чисто нов и без туй
        тъй че пак не губи който го вземе

        Коментар


        • #34
          Първоначално публикуван от mitkov
          а маслото много мръсно ли бе като го сменяш
          имаше ли вода вътре
          а и нали само с чорапи си го ползвал че иначе проучването ми няма да е точно
          според мен с чорапи би трябвало поне 3 пъти че и повече да издържат семерингите отколкото без чорапи
          да не говорим че в некви калища и пясъци можеш да им видиш сметката без чорапи за нула време
          Митков, чорапите имат и минуси.

          1. Много повече вода влиза в маслото като си с чорапи!
          2. По лоша динамика на предницата, което за нас няма много значение.
          3. По усложнено обслужване
          4. Разваляне на покритието на кола при много замърсен маншон, тъй като мръсотията седи вътре и търка-търка...
          5. Затруднено смазване на семерингите. Някой бъркат в прях за да потече малко масълце, което подобрява много динамиката, други и мажат с специална грес.
          6. стигат ви толкова

          Коментар


          • #35
            Първоначално публикуван от mitkov
            ти що не му "прехвърлиш" предниците
            преди да го продадеш
            то твоя е чисто нов и без туй
            тъй че пак не губи който го вземе
            Абе и аз си го мислех, ама нали после някой ще каже "Този Събин е егати педе..... кой знае още какво е сменил!"

            Ако остане за зимата при мен така и ще направя, а догодина като го продавам ще им кажа че предницата е от 2004 г.

            Коментар


            • #36
              ако ги пръснеш отвътре кола от време на време със силиконов шпрей ще свърши пак добра работа според мен

              Коментар


              • #37
                Първоначално публикуван от iozi
                a нещо като книги с картинки,не за конкретен модел а по общите моменти има ли някъде,защото снимките биха помогнали доста
                Ех, който има брой 10 на OFF-road BG от февруари т.г., е видял тази статия и със снимки Който си го няма, може лесно да го получи
                [url=www.offroadbg.net][img]http://forum.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic12_1.gif[/img][/url]

                Коментар


                • #38
                  незнам какви свещи продават в магазните, но специално в макея са абсулютни ментета и това мнение не е само мое !!!

                  аз съм се парил 2 пъти и няма да потретя !!!
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • #39
                    Абе и аз си го мислех, ама нали после някой ще каже "Този Събин е егати педе.....
                    а бе те и без тва пак ще си измислят повод да го кажат тва нещо
                    я ти си вземи готната предница пък много им здраве

                    Коментар


                    • #40
                      Първоначално публикуван от mitkov
                      а маслото много мръсно ли бе като го сменяш
                      имаше ли вода вътре
                      а и нали само с чорапи си го ползвал че иначе проучването ми няма да е точно
                      според мен с чорапи би трябвало поне 3 пъти че и повече да издържат семерингите отколкото без чорапи
                      да не говорим че в некви калища и пясъци можеш да им видиш сметката без чорапи за нула време
                      Митков, не обърнах внимание, тъй като Ханес ми сменя маслото, но сега напролет ще видя специално за теб, ако не го продам, за да си попълниш лексикона!
                      Ендурото и сексът не са шега работа !
                      -------------
                      Животът се измерва с броят на издишванията !

                      http://sixdayscrazyjob.com
                      http://crazy-job.com

                      Коментар


                      • #41
                        Първоначално публикуван от mitkov
                        а маслото много мръсно ли бе като го сменяш
                        имаше ли вода вътре
                        а и нали само с чорапи си го ползвал че иначе проучването ми няма да е точно
                        според мен с чорапи би трябвало поне 3 пъти че и повече да издържат семерингите отколкото без чорапи
                        да не говорим че в некви калища и пясъци можеш да им видиш сметката без чорапи за нула време
                        Незнам каква статискика водиш, но ако си с чорапи семегингите издържат повече от три пъти, но трябва на 5000-10000км. да ги сваляш и да ги почистваш. Реално това което ги скапва е засъхнала кал по кол-а, а такава няма когато имаш чорапи. Единствено се събира една финна кал в леглото между вътрешното и външното уплътнение, която я почистваш и си готов. За въжаление обаче не седи тъка въпроса с водата. Понеже чорапа е мокър дълго време след като минеш през локва - мокри и кол-а - и вода влиза в маслото много повече от колкото без чорапи!

                        Коментар


                        • #42
                          и вода влиза в маслото много повече от колкото без чорапи!
                          това за предници тип твин чембър не е голям проблем а моята е точно такава
                          а нали неопрена не пропуска вода

                          Коментар


                          • #43
                            Първоначално публикуван от mitkov
                            и вода влиза в маслото много повече от колкото без чорапи!
                            това за предници тип твин чембър не е голям проблем а моята е точно такава
                            а нали неопрена не пропуска вода
                            Хехе, кой ти каза??? Пропуска и още как, но изолира студа и затова на водолазите им е топло, нищо че са мокри...

                            Коментар


                            • #44
                              ааа сега ми се изясни
                              бе аз ги гледам че попиват водата
                              и не съхнат бързо ма....
                              както и да е на твин чамбъра маслото което може да се "намокри " е много малко около 300мл ако си спомням точно на предницата на сузукито ми
                              а и мнооого лесно се сменя почти без никво разглобяване тъй че не е проблем
                              иначе самото масло в амортизиращия елемент просто няма как да влезе мръсотия или вода при него

                              Коментар


                              • #45
                                Излиза, че тва Туин Чеймбър е нещо наистина яко. Ама как да ги разпознавам като ги гледам отвънка. И кое по твърдо вози. Най новия мотор на който съм се качвал е KX 250 F, ама той дали е с туин чеймбър незнам

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X