Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на бензиномер и лост за скорости?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на бензиномер и лост за скорости?

    Здравейте отново!
    1. Имам Дайхатсу Фероза и не ми работи бензиномера. Със сигурност проблемът е в сондата в резервоара, но.....?! Оказва се, че за да се стигне до нея, трябва да се свали целия резервоар- т.е. на дъното на багажника в купето отзад, няма технологичен отвор за достигане до сондата. Свалянето на резервоара не ме привлича, защото са му доста ръждясали болтовете, а и всички маркучи излизащи от него /а те са повечко, защото и помпата му е отвън/, заедно с помпата са пръскани с някакъв антикор. Между резервоара и дъното на купето има известна междина, от която успях да придърпам буксичката. Та нея като я разединих и дадох на късо- ми отчете указателя на таблото- F. В другата посока- към сондата съпротивлението е безкрайно. На всички джипове ли е така с достигането до тази проклета сонда?! Иде ми една мисъл да срежа дъното на купето и да направя отвор, но къде точно, и дали не е двойно това дъно?
    Ако някой има подобен опит, ще почерпя за споделено мнение!
    2. Скоростния ми лост има луфт в неутрално положение наляво и надясно. Не е голям, но е нетипичен за японска машина. Очевидно са сваляли скоростната кутия и някъде нещо не са закачили. Някой да се е сблъсквал и с такова нещо? Моля споделете опити и с други джипове ако имате!
    С поздрави и предварително благодаря!
    JEEP KJ 3.7 V6

  • #2
    На много машини е така с резервоарите. Собственниците на Вранглери и Черокита редовно режат пода на багажника за да не свалят резервоара. Иначе за скоростите тук има хора които са по в час с фиксаторите на съответната скоростна кутия, те ще ти помогнат.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      значи, от мойте ферози спомена е следния- сондата се намираше по средата на задната 1/3 от резервоара. май не съм много ясен, но така си го представих. освен това се сваля мн. лесно - само 4 болта и малко чалъм с маркучите. за скоростире - не съм правил, но мисля че имаше 2 прижинки със сачми, които го държат в неутрално положение. свали му маншона откъм купето и трябва да видиш
      Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
      http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
      http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от митко
        значи, от мойте ферози спомена е следния- сондата се намираше по средата на задната 1/3 от резервоара. май не съм много ясен, но така си го представих. освен това се сваля мн. лесно - само 4 болта и малко чалъм с маркучите. за скоростире - не съм правил, но мисля че имаше 2 прижинки със сачми, които го държат в неутрално положение. свали му маншона откъм купето и трябва да видиш
        За резервоара имам два проблема: 1. Много са му ръждясали болтовете; 2.Всичко отдолу е пръскано /включително маркучите и дори и помпата/ с дебел слой някакъв антикор, който много лепне и цапа, и не зная как ще откача маркучите?!
        За скоростния лост- Разглобих го отгоре. Първо той в долната си част е заваряван- предполагам, че е било резбова сглобка. Второ целият механизъм лагерува на две стърчащи пишочета /в лява и в дясно/, в които и аз предполагам, че трябва да има пружинки? Но при мен има само една голяма конусна пружина нанизана на пръта на ръчката, която го притиска в долно положение и отгоре се застопорява със зегерка. Та и ако аз съм ясен- освен голямата конусна пружина и други по-малки ли трябва да има?
        Моля те ако се сещаш Митко подскажи ми!!!
        JEEP KJ 3.7 V6

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X